MAM i ja! ;-)

Posted by

MAM i ja! 😉

Jakiś czas temu dostałam do przetestowania dwa kubki sportowe/ bidony oraz zawieszkę do smoczka od MAMbaby.pl O zawieszce opiszę Wam w innym wpisie.

Otrzymane bidony są duże bo o pojemności 330 ml. Te kubeczki są przeznaczone dla dzieci powyżej 1 roku życia. Na stronie sklepu MAM były trzy kolory do wyboru: żółty, niebieski i różowy, my wybraliśmy żółty i niebieski. Niebieski kubeczek jest własnością Piotrusia, a żółty jest Hubercika. Moje dzieciaczki bardzo chętnie piją ze swoich bidonów.

 

Kubek jest nazwany „Sports Cup”, więc jak sama nazwa wskazuje jest sportowy, czyli idealny na spacer, plac zabaw, czy też na wiosenny piknik połączony z aktywnością. My z pewnością bardzo często będziemy kubeczki zabierać na plac zabaw oraz w podróż. Sports Cup – to kubeczki, które idealnie sprawdzą się w podróży, ponieważ jest łatwy do trzymania oraz posiada sportową osłonkę zapobiegającą wyciekaniu napoju. Kubek ma zawór, który nie trzeba naciskać bądź ciągnąć, jest więc higieniczny i innowacyjny, ułatwiający picie i zapobiegający przed rozlewaniem. Bidon posiada antypoślizgowe, wyprofilowane wcięcie, które umożliwia trzymanie butelki przez małe rączki dziecka, a co najważniejsze wszystkie części od butelek i kubków od MAM wzajemnie do siebie pasują – całkowita kompatybilność.

Zapomniałam jeszcze dodać, iż ten kubek może służyć dla małych dzieci jak i starszaków, ponieważ dla maluszka zakładamy niekapek z zaworem, a dla starszaka możemy ściągnąć gumę – niekapek, co ułatwi swobodny przepływ i szybsze picie.

Kubki MAM ułatwiają naukę samodzielnego picia przez dziecko. Wszystkie kubki i butelki zostały wyprodukowane bez BPA i są bezpieczne dla dziecka. Przy myciu kubeczka rozmontowuję wszystkie części, tak by wszystko dokładnie wyczyścić.

Tak więc, kubeczki posiadają dużo plusów, ale też doszukałam się małych minusów:

  • Kubki są przeznaczone do zimnych napojów – instrukcja- nie przechowywać bądź używać z gorącymi napojami (powyżej 40 stC)
  • Kubki nie posiadają miarki wskazującej ilość płynu w mililitrach.

Możliwe jest to, iż te moje minusy owych produktów wynikają z tego, że jeszcze moje dzieciaczki piją mleko modyfikowane, więc ciągle korzystamy z miarki oraz ciepłych napojów. 😉

Podsumowując, moje dzieciaczki bardzo chętnie piją wodę i soki z kubeczków. Kubeczki są wygodne do trzymania.

Już teraz zapraszam Was na następną recenzję produktu od MAM jakim jest zawieszka do smoczka. 😉