Mama, Perfekcyjna Pani Domu, czy to możliwe?!

Posted by

Oj sama się nad tym zastanawiałam ; -P Będąc pracującą mamą mam coraz mniej czasu, nie tylko na sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie, ale i na zabawę z dziećmi. Moje dzieci jeszcze nie chodzą do przedszkola, więc wymieniamy się z mężem opieką nad nimi. Ja, jak i mój mąż pracujemy na dwie zmiany, czyli po 12 godzin. Praca, do tego dochodzi blog, dzieci… gdzie tu czas na sprzątanie?!

Czy mama może być Perfekcyjną Panią Domu?

Myślę, że z dobrą organizacją, czyjąś pomocą i dobrymi środkami czyszczącymi jak i dobrymi sposobami na posprzątanie domu jest to jak najbardziej możliwe.

Jak już pisałam we wcześniejszych wpisach lubię robić zakupy przez internet, gdyż są wygodne, szybkie, a do tego nie muszę ciągnąć ze sobą dzieci. Na stronie CLINEO zamówiłam zestaw „Perfekcyjnej Pani Domu” hihi I tak oto rozpoczęłam moje wiosenne sprzątanie, które przeciągnęły się prawie do lata. A to dlatego, iż z dziećmi non stop trzeba sprzątać i mieć się na baczności, gdyż wszędzie mogą być plamy.

U mnie to nawet sofa i pufy a nawet dywan, były w przeróżnych plamach. Ale na szczęście, ja o wszystko zadbałam i zamówiłam płyny do mycia dywanów Dywanlux Antyalergiczny, Morski płyn do ręcznego prania dywanów, 500ml. Po wypraniu dywan i pufy wyglądały prawie jak nowe. Na pierwszy rzut oka było widać różnicę w wyglądzie. Dywan był jaśniejszy i miał żywsze kolory.

Jak są dzieci to jest też i pranie. Bez tego to chyba nie ma ani jednego dnia. Wieczne pranie i wiecznie pełny kosz z brudną bielizną. Ach, życie pełnoetatowej mamy. 😉 Tutaj jak zawsze stosuję środki piorące hypoalergiczne do ubrań niemowlęcych i dziecięcych, na przykład Bobini Baby, White, który jest dostępny na stronie sklepu Clineo.

U mnie przy sprzątaniu niezawodne są chusteczki nawilżające, które wykorzystuję niemal do wszystkiego. Wycieram nimi kurze, brudne krzesła i stoły, blaty, szafki w dziecięcym pokoju itp.

A jeśli już jesteśmy przy blatach kuchennych to właśnie niedawno odkryłam fajny płyn do czyszczenia kuchni Barwa, Perfect House, Kitchen, spray 500ml który ma piękny zapach, aż trudno uwierzyć że jest to coś do sprzątania co tak pięknie pachnie jak perfumy. Zakochałam się w tym zapachu i mogłabym tym płynem sprzątać codziennie.

A podłoga? Tu już jest z tym gorzej. Jeśli uda się do niej dogrzebać to staram się ją myć, a nawet polerować! Tak, dobrze czytacie, od czasu do czasu przecieram panele podłogowe płynem Sidolux Expert Ochrona i Nabłyszczanie Paneli, środek do mycia podłóg, 750ml Robię to dla lepszego wyglądu mojej podłogi i oczywiście dla połysku. Płyn tworzy warstwę ochronną przed zarysowaniami i ścieraniem. Zabezpiecza panele przed wnikaniem wody, oraz zwiększa właściwości antypoślizgowe i bezpieczeństwo użytkowania podłogi.

Wiem, że moje sprzątanie jest chwilowe, ale warto i choć kilka minut pocieszyć się lśniącą, nie lepiącą się podłogą oraz czystą kuchnią bez sterty naczyń i zalepionych blatów.