Mniej lub bardziej znane sposoby by mieć zdrowy i piękny uśmiech.

Posted by

I stało się! Mamy tak długo wyczekiwaną wiosnę!

Czujemy przypływ pozytywnej energii, chcemy wyglądać pięknie i nienagannie. Zaczynamy więc od zmiany diety, zmiany naszego ubioru, niektórzy zaczynają uprawiać sport, by wyglądać zdrowo, pięknie i promiennie.

Wychodzi na to, że wraz z promieniami słońca i My ( ja i Ty) chcemy wyglądać promiennie i olśniewająco. Podejrzewam, że większość zmieniła już swoją garderobę na jaśniejsze i żywsze kolory. Z takimi jasnymi kolorami i promieniami słońca pora przywitać wiosnę na dobre, zaczynając od zadbania o piękny, zdrowy i promienny uśmiech!

Obecnie panuje moda na wszelkiego rodzaju „FIT” i ogromnie mnie to cieszy, że ludzie zaczynają dbać o swój wygląd i zdrowie, a takim urodowym dodatkiem jest zdrowy i piękny uśmiech. Warto zadbać o zęby ze względów estetycznych i zdrowotnych, ponieważ zdrowe zęby to zdrowe ciało. Wiele chorób zaczyna się od chorych i zaniedbanych zębów.

Wraz z DenTekekspertem od higieny jamy ustnej, pokażę jak szybko i łatwo zadbać o zdrowy i piękny uśmiech!

Po pierwsze trzeba pamiętać o odpowiednio dobranej szczoteczce do zębów, najlepiej by była miękka i delikatna dla dziąseł i zębów. Szczotkę należy wymieniać co 2-3 miesiące, a w razie zniszczenia włosia, bądź przebytych infekcji należy robić to częściej. Szczotkę należy również wymieniać po przebytej infekcji, tak by uniknąć powtórnego zakażenia i choroby. Przy szczotkowaniu ważna jest właściwa technika. Należy myć zęby metodą od „czerwonego do białego”, czyli od dziąseł w kierunku zębów, ruchem wymiatającym. Zęby należy myć co najmniej 2-3 razy dziennie przez około 3 minuty. Jak jest szczotka to i powinna być dobra pasta. Przy zakupie należy uważać na ilość zawartego fluoru, dla osób dorosłych (ilość podawana w jednostce ppm wynosi około 1400). Uwaga przy pastach wybielających, które mogą zawierać zbyt dużo środka ścierającego, który może uszkodzić zęby. Na wybielanie zębów polecam metodę naturalną, czyli węgiel aktywny o czym pisałam w moim wcześniejszym wpisie, pt „Węgiel aktywny- sekret naturalnego piękna”. Podczas mycia zębów zazwyczaj zapominamy o czyszczeniu języka, na którym również zbierają się bakterie, które są przyczyną brzydkiego zapachu z ust. A do mycia języka przydaje się specjalny czyścik.

A teraz trochę ciekawostek:

  • Chyba wszyscy lubią pić kawę, ja uwielbiam, piję ją nawet kilka razy dziennie, ale trzeba pamiętać, że po wypiciu kawy, napojów izotonicznych, czy zjedzeniu owoców należy odczekać z myciem zębów przynajmniej pół godziny, a to dlatego, że kwasy zmiękczają szkliwo i mycie zębów zaraz po spożyciu kawy czy owoców grozi uszkodzeniem szkliwa.
  • Ja uwielbiam słodycze, czekoladki, natomiast nie liżę lizaków! Lepiej zjeść kawałek czekolady, niż trzymać przez długi czas lizaka w buzi, ponieważ tak wzrasta ryzyko próchnicy.
  • Guma do żucia sprawdza się w wyjątkowych sytuacjach, na przykład w podróży, gdy nie mamy pod ręką szczoteczki. Żucie gumy neutralizuje kwasy niszczące zęby.
  • Szczotka do zębów podczas mycia sięga tylko do 3 z 5 powierzchni zęba. Szczotka do zębów nie dochodzi do wszystkich zakamarków międzyzębowych, dlatego takie przestrzenie między zębami należy myć przy pomocy specjalnych przyrządów takich jak nicie z wykałaczkami oraz szczoteczki interdentalne. 

Szczoteczki i wykałaczki z nicią są do kupienia w różnych rozmiarach. Takimi wykałaczkami z nicią i szczoteczkami można czyścić zęby oraz aparaty ortodontyczne. Takie małe szczoteczki oraz nicie z wykałaczką docierają do najbardziej odległych zakątków jamy ustnej. Wcześniej używałam nici, którą urywało się i nawijało na palce, ale nie mogłam w taki sposób dotrzeć do wszystkich zębów, tylko miałam dostęp do tych przednich, więc wszystko mijało się z celem, bo przecież chciałam wszystko dokładnie wyczyścić. Sama szczotka nie wystarczy by wyczyścić wszystkie zakamarki w buzi, dlatego warto używać jeszcze szczoteczek interdentalnych oraz nici z wykałaczką. Takie malutkie szczoteczki oraz nicie z wykałaczką sprawdzają się w każdym miejscu, są małe, poręczne, więc można je schować do torebki i zabrać wszędzie ze sobą, do pracy, w podróż, wszędzie tam, gdzie będziemy coś spożywać. Takie małe przydatne gadżety od DenTek są do kupienia w drogerii Rossmann. Dodam jeszcze, że są do kupienia wersje dla dzieci i dla dorosłych, a oto przedstawię kilka z nich. 😉

Uśmiechnij się 😉 😉