Moje dzieciaczki bohaterami bajki!;-)

Posted by

Jak to się stało, że moje dzieciaczki stały się bohaterami bajki, pod tytułem „Piotruś, Hubercik i smoczy wyścig”, o tym dowiesz się z tego wpisu.

Każde dziecko lubi dinozaury, krokodyle, smoki, ponieważ występują prawie w każdej znanej bajce, na przykład w Świnka Peppa, Lew Eryk. Chyba każde dziecko chciałoby spotkać takiego smoka z bajki… moim synkom to się udało! Piotruś i Hubercik jeździli dużą kolejką górską oraz uczestniczyli w wielkim wyścigu smoków. Takie ekscytujące przygody spotkały ich w bajce, w której to też nauczyli się sprytu, pokory oraz współpracy, co w rodzeństwie jest bardzo ważne.

Moje dzieci uwielbiają oglądać i słuchać jak czytam im różne bajki, ale takiej to chyba się nie spodziewali! Starszy synek Piotruś był bardzo szczęśliwy i zaskoczony, gdy zobaczył siebie i braciszka w książce. Myślę, że o zostaniu bohaterem bajki marzy każde dziecko. Reakcja dzieci na czytaną bajeczkę z ich imionami – bezcenna! Zdjęcia dzieci są umieszczone prawie na każdej stronie, a imiona są częścią narracji. Taka książeczka, gdzie dziecko jest jej bohaterem podnosi poczucie własnej wartości, wyjątkowości, dziecko czuje się ważne i kochane. Wspólna książeczka wpływa na budowanie pozytywnych relacji rodzeństwa. Dziecko widząc się w bajce zapewne czuje się wyjątkowo i nie będzie czuło przed sobą żadnych przeszkód, gdyż jeśli jest bohaterem bajki to może też być bohaterem swojego życia! 😉

A to wszystko zaczęło się od strony Jestem w bajce.pl gdzie wybrałam bajeczkę (interesowała mnie bajka dla rodzeństwa, ale można też wybrać bajkę dla jednego dziecka). Następnie przesłałam zdjęcia dzieci oraz ich imiona i po kilku dniach otrzymaliśmy naszą piękną bajkę! 😉 Dodam, że zdjęcia są bardzo dobrze wkomponowane w ilustracje. Książka ma twardą oprawę, dzięki czemu tak szybko się nie zniszczy i jest w formacie 20x 20, czyli jest sporych rozmiarów. Bajka wydrukowana jest na bardzo dobrej jakości papierze co widać po ilustracjach.

Taka książka to piękna i wyjątkowa pamiątka! Książeczka może też być idealnym prezentem dla dziecka. Sama nie mogę się nacieszyć i nadziwić a zarazem żałuje i zazdroszczę, że gdy ja byłam mała nie było takich bajek, gdyż zostać bohaterem bajki to coś wyjątkowego i nie często spotykanego! O takiej książce nigdy się nie zapomni i będzie to dla nas pamiątka na długie lata. Z przyjemnością będziemy do niej wracać, by poczytać jak i pooglądać! 😉