ozonator-powietrza

Na co zwrócić uwagę wybierając ozonator powietrza?

Posted by

Czynniki zewnętrzne mają niezwykle istotny wpływ na nasze życie. Jakość naszej diety, środowisko, w jakim pracujemy, czy stan powietrza, jakim oddychamy.

Jeśli mieszkamy w okolicy, w której powietrze nie jest czyste, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza.

Jak działa ozonator powietrza?

Jego głównym zadaniem jest przefiltrowanie powietrza w określonym pomieszczeniu. Urządzenie działa poprzez zasysanie powietrza, a następnie odfiltrowuje wszystkie znajdujące się w nim zanieczyszczenia, co może odbywać się na dwa sposoby. W zależności od ozonatora jego działanie polega na generowaniu ozonu i jego rozpraszanie w powietrzu tak, aby oczyścić je i zdezynfekować. Urządzenie to nazywa się również generatorem ozonu, który nie jest sztuczną substancją chemiczną, a gazem, występującym naturalnie w ziemskiej stratosferze. Stanowi odmianę tlenu, który jest barierą dla ultrafioletowych promieni, które docierają ze Słońca wprost do Ziemi. Ozon ma właściwości bakteriobójcze, dlatego jest wykorzystywany w oczyszczaczach powietrza i wyjaławiana wody pitnej.

Dlaczego warto stosować ozonator powietrza?

Należy pamiętać, że ozon uważany jest za jeden z najsilniejszych, dezynfekujących środków. Jest on około 50 razy skuteczniejszy niż chlor. Ze względu na jego wyjątkowe właściwości zaczęto go wykorzystywać nie tylko do oczyszczania wody i powietrza. Służy także do oczyszczania żywności, dlatego możemy kupić ozonator żywności. Ozonator powietrza staje się niezbędnym urządzeniem, gdyż powietrze w naszych mieszkaniach nie jest już ani czyste, ani bezpieczne. W powietrzu znajdują się liczne bakterie, wirusy, alergeny, pleśnie i grzyby, które wszystkie razem mają bardzo negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Przykładem może być ozonator zy-h103, który usuwa szkodliwe drobnoustroje, unoszące się w powietrzu. Na ich działanie narażone są osoby o słabej odporności, najczęściej dzieci, osoby starsze czy przewlekle chorzy. Osoby zmagające się z astmą i innymi chorobami dróg oddechowych są nie tylko narażone na roztocza i pyłki. Także na dym papierosowy i niedostrzegalne toksyny znajdujące się w powietrzu.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu?

Ozonator powietrza również zapobiega chorobom, które rozpoczynają się bakteryjnie, wirusowo oraz grzybiczo.  Wpływają także na złagodzenie objawów alergii, czy astmy. Obok działania prozdrowotnego, oczyszczacz powietrza neutralizuje wszelkie zapachy. Skutecznie pozbywa się nawet dymu z papierosa, trwale go usuwając, a nie jak większość odświeżaczy powietrza, tylko go maskując.

Artykuł powstał na podstawie informacji udostępnionych ze strony internetowej: mocsokow.pl