Na wieki wieków Pani Amen, Bianka Kunicka -Chudzikowska – recenzja

Posted by

Książka Na wieki wieków Pani Amen, autorstwa Bianki Kunickiej -Chudzikowskiej

Ostatnio udało mi się przeczytać książkę Na wieki wieków Pani Amen, autorstwa Bianki Kunickiej -Chudzikowskiej. Pozycja w miękkiej oprawie, wydawnictwa Oficynka. Książka licząca sporo, gdyż dokładnie 359 stron. Piszę udało mi się przeczytać, gdyż będąc mamą i mając małe dzieci, czytanie książki jest sporym wyzwaniem. Ale każdego dnia, staram się coś przeczytać i mieć taką chwilę dla siebie. Uwielbiam czytać, więc jest to moja jedna z tych lepszych chwil relaksu.

Na wieki wieków Pani Amen, autorstwa Bianki Kunickiej -Chudzikowskiej

Jest to literatura obyczajowa z kategorii romans. To opowieść o kobiecie, która nie potrafi kochać. Właściwie nigdy nie kochała, nawet rodziców i brata. Małgorzata, główna bohaterka powieści jest chora na bezmiałość. Nie zna uczucia miłości, nigdy nikogo nie kochała prawdziwą miłością. Kobieta chce się dowiedzieć dlaczego tak jest i czemu to właśnie ją spotkało.

📙Dowiaduje się, że jej mama również cierpiała na tą samą przypadłość. Chce dowiedzieć się czegoś więcej.. w dociekaniu prawdy towarzyszy jej jeden z czternastu świętych wspomożycieli Cyriak. Jest to opowieść o życiu, miłość jak i poszukiwaniu drogi do samopoznania. Powieść o prawdziwym życiu, doprawiona tajemniczością, borykająca się nieustannie z przeszłością.

📙Każdy z nas doświadcza innego uczucia jakim objawia się miłość. Czasem potrzebujemy czasu, poznania tej właściwej osoby, ale przede wszystkim poznania siebie i uporania się ze swoimi emocjami i przeszłością, która nas nieustannie dotyka i objawia się w teraźniejszości niemalże na każdym kroku.

Czy główna bohaterka powieści Na wieki wieków Pani Amen pozna uczucie miłości i odnajdzie tą jedyną osobą?

Niestety, nie mogę zbyt wiele zdradzić. Jednak mogę podpowiedzieć, że tytułowa Pani Amen to właśnie bohaterka Małogorzata Amen. Takie właśnie posiada nietypowe nazwisko. Na kartach powieści dowiaduje się, że niewiele osób nosi to nazwisko, więc pozornie łatwo jest jej dotrzeć do rodziny z którą wcześniej nie miała kontaktu. Małgorzata Amen to piękna, rudowłosa, inteligentna kobieta, wzbudzająca pożądanie i miłość u wielu mężczyzn. W kobietach natomiast wywołuje lęk, a przede wszystkim zazdrość i brak zrozumienia.

Małgorzata ma za sobą kilka związków, nawet dwa małżeństwa. Jednak nie może żyć bez miłości i każdy jej związek musi zakończyć. Nie chce żyć samotnie, nie odczuwając miłości. Małgorzata poznaje tajemniczego Adama, który obiecuje, że pokaże jej co to jest miłość. Razem trafiają do hospicjum, gdzie spotyka Amelię Amen. Czy to jest przypadkowe spotkanie? W międzyczasie dowiaduje się, że nad jej rodziną od pokoleń ciąży klątwa?

 Czy Małgorzata dowie się o tajemnicach jej rodziny i pozna szczegóły ciążącej nad rodziną Amenów klątwy? Jak zakończy się powieść Na wieki wieków Pani Amen? O tym dowiecie się z książki, którą warto przeczytać.

Warto przeczytać tą książkę, gdyż autorka porusza w niej tematy nam bardzo bliskie. Takie jak śmierć, samotność, choroba, cierpienie, ból, brak oczuwania, brak uczuć, poszukiwanie tej jedynej ukochanej osoby, i poznania co to jest prawdziwa miłość. A przede wszystkim poznania siebie. Książka zabarwiona tajemniczością, magią, religijnością, uczuciem, poszukiwaniem miłości razem z główną bohaterką.

„Polub siebie. Jeśli nie pokochasz siebie, to nie zdołasz pokochać nikogo innego.” Trudno się nie zgodzić z tym twierdzeniem. Jeśli sami siebie nie polubimy, to nikt inny nas nie polubi i nie pokocha, każdy człowiek jest piękny i ma uczucia, musi tylko je odkryć i poznać.

Polecam książkę Na wieki wieków Pani Amen. Książka o życiu, jednak doprawiona magią i tajemniczością.

Przy okazji zapraszam do mojego innego wpisu z książką wydawnictwa Oficynka, tym razem w poszukiwaniu szczęścia do wpisu Czerwony kalendarz Sylwia Markiewicz – recenzja