Najlepsze prezenty dla dzieci, które lubią rysować

Posted by

Wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne doskonale wspierają rozwój dziecka. Rysowanie oraz kolorowanie pozwala doskonalić motorykę małą, kreatywność oraz kształtuje w maluchu poczucie estetyki. Warto zadbać o to, by wśród dziecięcych zabawek znalazły się wysokiej jakości kredki dostosowane do wieku, różnego rodzaju kolorowanki oraz wyklejanki. Artykuły plastyczne to idealny pomysł na trafiony upominek dla każdego malca.

Na co zwracać uwagę wybierając pierwsze kredki?

Malec, który stawia pierwsze kroki w świecie prac plastycznych może napotkać na trudności w odpowiednim i wygodnym trzymaniu kredek. Warto zadbać o to, aby pierwsze artykuły piśmiennicze były dostosowane do małych rączek. Woskowe kredki na palce to idealny wybór dla najmłodszych. Kredki nakładane na paluszki nie mają ostrych krawędzi, są w pełni bezpieczne i dają małemu artyście duże pole do popisu podczas tworzenia pierwszych samodzielnych rysunków. 

Dla nieco starszych dzieci, powyżej trzeciego roku życia dobrą propozycją są tradycyjne, drewniane kredki o nieco większej średnicy, Grube kredki umożliwiają pewny chwyt i zapewniają komfort w czasie rysowania. 

Kolorowanki – doskonały prezent dla każdego dziecka 

Kolorowanki tematyczne w formie poręcznych książeczek to idealny sposób na spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem. Wspólne kolorowanie pozwoli budować więź z dzieckiem oraz poznawać jego zainteresowania. 

Duże kolorowanki XXL w formie okazałego plakatu to świetny sposób na ciekawe zajęcia dla grupy kilkorga dzieci. Kolorowanka ma prawie dwa metry długości, dzięki czemu zapewnia niekończącą się zabawę, a po zakończeniu pracy powstaje okazałe dzieło. Tematy przewodnie dużych kolorowanek są różne, między innymi atlas bądź fiesta, która przedstawia iście imprezowe motywy jak tort, prezenty czy inne dekoracje. 

Kolorowanki wodne to wspaniałe urozmaicenie dla każdego dziecka 

Kolorowanki wodne, przedstawiające ulubione dziecięce motywy wzbudzą ogromny zachwyt już u dwulatków. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość kilkukrotnego malowania, gdyż po wyschnięciu kolory zanikają. Do wspaniałej zabawy potrzebne jest jedynie napełnienie wodą załączonego pisaka. Stronnice kolorowanki są grube i sztywne, dzięki czemu produkt świetnie sprawdzi się także poza domem, na przykład podczas dalekich podróży. Pędzelek w formie pisaka jest tak wyprofilowany, aby odpowiednio wpasowywać się w dziecięcą rączkę. Więcej o zabawkach i prezentach dla dzieci, które lubią rysować przeczytasz w artykule blogowym https://elemele.com.pl/blog/co-kupic-dziecku-ktore-lubi-rysowac-4-propozycje-na-idealny-prezent

A może wydrapywanki?

Wydrapywanki to w ostatnim czasie hit nie tylko wśród maluchów ale również starszych dzieci. Na czarnych jednolitych kartkach pokrytych specjalnym tworzywem, po delikatnym wydrapaniu przy pomocy drewnianego patyczka ukazują się kolorowe elementy tworzące spójną całość. Wydrapywanki zachwycają dzieci podczas prac ukazując kolejne elementy obrazka. Gotowa wydrapywanka wspaniale przyozdobi dziecięcy pokój. Wydrapywanki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i przedstawiają obrazy z kategorii kwiatów czy też zwierząt.