Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest zima/wiosna

Posted by

Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest zima/wiosna, autor Sam M’Bratney, ilustracje Anita Jeram

Tym razem w moje ręce, jak i moich synków, wpadły książki dla dzieci pod tytułem Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest zima oraz Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna. Te tytuły kojarzymy z bajek dla dzieci, pod tym samym tytułem co książki. Filmiki z bajkami są nawet dostępne na youtube.

Nasze pozycje dotarły do nas z księgarni selkar.pl a można je odszukać w zakładce literatura dla dzieci, bądź poprzez udostępnione przeze mnie linki pod tytułami książeczek. Takie książeczki dla dzeci to okno na wielki świat dla najmłodszego pokolenia. Dzięki książeczkom dzieci uczą się ciekawych rzeczy, obycia w świecie, oraz przyzwyczajają się do czytania książek. Książki dla dzieci to mała podróż w wielki świat małych odkrywców, dlatego warto wybierać książeczki z pięknymi ilustracjami i dobrze kojarzącym się tekstem pełnym uczuć. I właśnie takie są pozycje Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest zima oraz Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna.

Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest zima oraz Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna

Są to pozycje wydawnictwa HarperKids.pl. Książeczki w twardej oprawie, dzięki czemu tak szybko nie ulegną zniszczeniu. Obie lektury są bardzo kolorowe, mają piękne ilustracje i przyciągają dziecięcą uwagę, oraz wzbudzają zainteresowanie. Tekst bardzo przyjemny, prosty, niewyszukany, taki życiowy i codzienny. Na stronach jest niedużo tekstu, a czcionka oczywiście duża i wyraźna, więc z czytaniem poradzą sobie nawet ci najmłodsi, jak mój Piotruś (6lat), który jak na swój wiek bardzo szybko opanował płynne czytanie. A to wszystko właśnie dzięki częstemu wspólnemu czytaniu książeczek. Jedna jak i druga pozycja liczy 14 stron, a więc niedużo, w sam raz, aby zaciekawić dziecko, ale go nie zanudzić i nie zniechęcić do książek.

Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest zima

Akcja dzieje się zimą, jak sam tytuł na to wskazuje. Wszystkie ilustracje sa przedstawione w zimowej scenerii. Pokazują piękną zabawę na śniegu. Bohaterami książki jest Mały brązowy zajączek, jak i Duży brązowy zając – syn i tata. Pokazują zimową zabawę oraz uczucia, jak bardzo się kochają, a to wszystko przedstawiają za pomocą zagadek i zgadywanek. Duży jak i mały zając podają przykłady, dzięki którym chcą pokazać jak bardzo się kochają. Mały zajączek podaje przykłady jak i robi zgadywanki, dzięki którym chce pokazać jak bardzo kocha swojego tatę. Duży brązowy zając robi to samo, pokazując i podając przykłady na dużych rzeczach, co ma pokazać jak mocno kocha swojego syna.

Miłość nie łatwo jest zmierzyć, więc zajączki szukają odpowiednich przykładów, dzięki którym określają jak wielkie jest ich uczucie. Czytelnicy bardzo łatwo moga utożsamić się z bohaterami książki, gdyż każdy rodzic kocha swoje dziecko najmocniej na świecie, i tak samo każde dziecko kocha swoich rodziców.

Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna

Wszystko dzieje się wiosenną porą, gdy jest zielono a przyroda budzi się do życia. Wiosna to czas przemian, wzrostu, nowego życia. I tu dowiadujemy się jak z małej roślinki wyrasta duże drzewo, z gąsienicy powstaje motyl, z kijanki wyrasta duża żaba, a z Małego Brązowego Zajączka kiedyś urośnie Duży Brązowy Zając. Tu również bohaterami książeczki są Duży brązowy zając, oraz Mały brązowy zajączek – ojciec i syn. Obie te książeczki pokazują na przykładzie zajączków, jak ważne jest mówienie sobie jak bardzo druga osoba jest dla nas ważna i kochana. Niemalże na każdym kroku trzeba okazywać sobie uczucia i mówić jak bardzo kochamy swoje dziecko, mamę, czy tatę.

Książeczki Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest zima oraz Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna bardzo nam się spodobały, są kolorowe, pełne czułości oraz pobudzają dziecięcą wyobraźnię, by odgadywały wspólnie zgadywanki razem z króliczkami. Książeczki pokazują zmiany zachodzące w przyrodzie. Ponadto są dostępne jeszcze części takie jak: Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest lato oraz Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień.

Pozycje godne uwagi zarówno małego, jak i tego nieco większego czytelnika.

Zapraszam również do moich wcześniejszych wpisów między innymi do 365 dni z kochanym maleństwem