Niepokorne serca. Ludka Skrzydlewska – recenzja książki

Posted by

Niepokorne serca -nowa powieść autorstwa Ludki Skrzydlewskiej. Nawet najtwardsze serca mają swój słaby punkt

Ostatnio ze względu na pracę miałam zastój czyteliczy, brak mi było czasu na czytanie książek i pisanie wpisów na blogu. Byłam przemęczona pracą, nadal jestem, jednak ciągnie mnie do lekkich książek, które szybko się czyta i nie mączą czytelnika. Taka też jest książka Niepokorne serca Ludki Skrzydlewskiej, którą szybko się czyta, jest napisana lekkim piórem, a fabuła i jej wątki wciągają już od samego początku i trzymają w napięciu do samego końca.

Pozycję Niepokorne serca zamówiłam na strnie internetowej taniaksiazka.pl a odnalazłam ją w zakładce nowości

Zainteresowała mnie już samą grafiką okładki, jak i kuszącym tytułem. Na dodatek książka jest z serii niegrzeczne książki, a więc coś dla mnie, na odprężenie, po całych męczących dniach w pracy, jak i po obowiązkach domowych. Niby nie ocenia się książki po okładce, ale to zazwyczaj ze względu na ciekawą i interesującą oprawę wybieram książki. Szczerze mówiąc to okładka i ciekawy opis zazwyczaj przyciąga czytelnika. I już myślałam, że mam doczynienia z autorką książki której wcześniej nie czytałam, a jednak ostatnio przeczytałam książkę Niebezpieczni mężczyzni która składa się z dziesięciu opowiadań, gdzie właśnie jedno opowiadanie pod tytułem Obrońca jest napisane przez Ludkę Skrzydlewską. Książka Niebezpieczni mężczyźni również została przeze mnie zamówiona na stronie TaniaKsiazka.pl

Niebezpieczni mężczyźni – recenzja

Co nieco o samej książce Niepokorne serca i jej kuszącej treści

Pozycja wydawnicza w miękkiej oprawie z bardzo ciekawą i przyciągającą oko grafiką. Kuszący i intrygujący tytuł powieści. Książka dość spora, gdyż licząca dokładnie 421 stron. Okładka ze skrzydełkami do zakładania przeczytanych stron. Czcionka pogrubiona i dość wyraźna, ułatwiająca sprane czytanie. Pomimo dość sporej objętości, książkę sprawnie się czyta. A to wszystko dzięki wyraźniej czcionce, jak i lekkiej ręce autorki, która umie wciągnąć czytelnika w swoją powieść.

Niepokorne serca jest to powieść gorąca, kusząca, dzika i urzekająca – jak romans w Teksasie. W mieście Randy panuje prawo pięści. Przekonała się o tym już w dzieciństwie. Teraz jest silną, pewną siebie kobietą, gotową bronić swojej rodziny, nawet jeśli będzie to oznaczało złamanie wszystkich zasad. Tylko czy będzie miała szanse na wygraną w starciu z brutalnym, skrywającym się pod maską pozorów przeciwnikiem?

Ace podróżując i będąc w tasie trafia do baru Randy całkiem przypadkiem, właściwie szukając noclegu. Mężczyzna poznaje Randy jako wojowniczą i odważną dziewczynę oraz właścicielkę baru w Maplewood niedaleko Austin. Ace stara się pomóc Randy i jej siostrze, która ma problemy w domu. Jednak nie było jego celem ani angażowanie się w rodzinne problemy upartej właścicielki baru, ani tym bardziej wpakowanie się w relację przynoszącą tyle samo uniesień, co kłopotów. Co wyniknie ze spotkania tych dwojga niepokornych, gotowych do walki o swoje za wszelką cenę, dalekich od ideału ludzi? Czy los uwzględni okoliczności łagodzące? A może wyrok już zapadł i nie zdołają uciec przed przeznaczeniem?

Oboje są wojownikami i nie boją się walczyć o swoje imię i honor. Oboje są po przejściach i wiele przeszli w życiu. Los ich nie rozpieszczał, może dlatego tak ich do siebie ciągnie, by poddać się chwili przyjemności…Randy w swoim miasteczku dostała łatkę wariatki i puszczalskiej, jak również znana jest z niekonwencjonalnych metod temperowania klientów knajpy, a Ace nie jest mile widziany w mieście ze względu na to, iż jest przejezdnym, jak i na to, że zabił człowieka. Ace choć ma za sobą wyrok i więzienie, jest bardzo opiekuńczym męźczyzną. Randy nie pozwala na to, by się nią opiekować, wie, że sama o siebie zadba oraz zna swoje potrzeby, ale czy na pewno…

Za sprawą powieści „Niepokorne sercaLudka Skrzydlewska zabiera swojego czytelniczki na wyprawę do surowego, goracego i pięknego Teksasu. Przedstawia im pełnych sprzeczności bohaterów, których historia pełna jest niesprawiedliwości, przemocy, ale także namiętności, miłości i nadziei na lepsze jutro. Pozycja obowiązkowa dla miłośniczek niebanalnej fabuły, silnych kobiet i niegrzecznych chłopców o złotym sercu. To pozycja dla wojowniczek i dziewczyn, które wiedzą czego chcą od życia, i nie boją się walczyć o swoje.

Nawet najtwardsze serca mają swój słaby punkt. Niepokorne serca

Książka bardzo mi się spodobała, być może ze względu na lekkość pióra i szybkie i sprawne przebrnięcie przez lekturę. Podczas czytanie nie męczyłam się, a odczuwałam przyjemnność z czytania i oderwania się od rzeczywistości i zamrtwień. To pozycja idealna na chłodne wieczory, by miło spędzić czas.

Przy okazji zapraszam do innych moich wpisów z recenzjami książek zamówionych na stronie księgarni internetowej Taniaksiazka.pl między innymi do wpisu Miłość za milion dolarów Katy Evans

Miłość za milion dolarów Katy Evans – recenzja