Opowieści o Bożym Narodzeniu i Kim jest Jezus

„Opowieść o Bożym Narodzeniu” oraz „Kim jest Jezus?”

Posted by

Książki „Opowieść o Bożym Narodzeniu” oraz „Kim jest Jezus?”

Święta zbliżają się WIELKIMI krokami. Już jutro 6 grudnia – Mikołajki. Latamy za prezentami, ozdobami, pieczemy pierniczki równocześnie dekorujemy mieszkania itp itd. Święta -świętami. Prezenty -prezentami. Magia świąt trwa w najlepsze…. Widziałam już nawet zdjęcia na Instagramie z udekorowanymi choinkami. ;-o Święta, święta…a w tym wszystkim zapominamy o najważniejszym- po co a raczej dla kogo to wszystko robimy.  Warto pamiętać o co w tym wszystkim chodzi.

Przypomnijmy sobie tym razem opowieść o Bożym Narodzeniu, a nawet opowiedzmy ją dzieciom, zamiast standardowych wieczornych bajek! Opowiedzmy prawdziwą historię Świętego Mikołaja, ( wpis o książce Święty Mikołaj z Miry) skąd wzięła się taka tradycja dawania prezentów. Pamiętajmy, że najlepszym prezentem dla dziecka jest danie mu bezpieczeństwa, bliskości, miłości, wspólnie spędzonego czasu. Wiecznie jesteśmy zabiegani, jeszcze to jeszcze tamto, tu choinka do kupienia, tam prezenty… Może właśnie choć w Święta znajdzie się chwila na przeczytanie dziecku książki! 😉 

Opowieści o Bożym Narodzeniu i Kim jest Jezus

Jeśli chcielibyście bliżej poznać opowieść o Bożym Narodzeniu, to polecam książkę, którą ostatnio mieliśmy okazję czytać „Opowieść o Bożym Narodzeniu„, tytuł oryginału to „The Story of Christmas”. Autorzy książki Stephanie Jeffs i John Haysom, przekład Katarzyny Brzezińskiej.

Książka w twardej oprawie, ciekawie zilustrowana. Liczy 32 strony, więc jest cieniutka i w sam raz do przeczytania na dobranoc. Tekst napisany dużym drukiem i jest go niewiele na stronie, więc w miarę dobrze czyta się wieczorem. 😉 Ciekawe ilustracje i tekst z pewnością zainteresują małego czytelnika. To z tej książki dzieciaczki dowiedzą się o cudzie i radości Bożego Narodzenia. Ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem przyszło na świat niemowlę… Nie będę tu opisywać treści książki, gdyż już po samym tytule wiadomo o co w niej chodzi. Jednak kolorowo zilustrowana książka daje lepsze wyobrażenie o tym wydarzeniu, niż czytanie dziecku fragmentu z Pisma Świętego.

Opowieść o Bożym Narodzeniu

Kolejną książeczką, która przybliży nam i dziecku życie Jezusa, jego kraj i czasy, jest książka „Kim jest Jezus? Jego życie*Jego kraj *Jego czasy„. Tytuł oryginału „Qui est Jesus? Sa vie, Son pays, Son temps.” Książkę przetłumaczyła Sylwia Filipowicz.

Książka w miękkiej oprawie, ciekawie zilustrowana i liczy 96 stron. To z niej dowiemy się Kim byli dziadkowie Jezusa? Jak wyglądał Jego dom? Jakie ryby łowił Piotr w Jeziorze Tyberiadzkim? Jak wyglądała Świątynia Jerozolimska? Jak ubierali się uczniowie Jezusa? Skąd w Nazarecie wzięli się Rzymianie? Jakimi drzewami obsadzano pobocza dróg w Galilei? Co jedli ludzie w tamtych czasach oraz dlaczego nie jedli świni? Jak wyglądało życie codzienne Jezusa? Jakie cuda czynił Jezus? Jak wyglądały ostatnie dni Jezusa? Jednocześnie poznamy historię narodzin i dzieciństwa Jezusa.

Kim jest Jezus?

Kim jest Jezus?

Oczywiście odpowiedzi na te pytania wyczytamy z treści książki. Z tą pozycją wydawniczą przenosimy się do dawnych czasów i wyruszamy w podróż po Galilei, Samarii i Judei. Do tekstu załączone są ilustracje, które są bardzo pomocne w wyobrażeniu sobie poszczególnych sytuacji. Mamy zamieszczone różne mapy, drzewo genealogiczne patriarchów, ilustracje z życia codziennego przedstawiające odzież, naczynia, jedzenie, monety oraz wykonywane wówczas prace takie jak: tkanie, sianie zboża, ugniatanie ciasta itp. W tekście zamieszczone są ciekawostki w stylu, Czy wiesz, że…? W zasadzie, ta książka jest dla nieco starszych dzieci – od 10 lat. Na zakończenie powiem, że dla mnie książka, bardzo ciekawa z mnóstwem ciekawostek.

Polecam przeczytać!

Książki od wydawnictwa Święty Wojciech.