fotoksiazka_printu

Piękne chwile warto pamiętać!

Posted by

Jako mama dwójki dzieciaczków mam sporo zdjęć w pamięci telefonu, aparatu oraz komputera. Zdjęcia są rozproszone wszędzie, że trudno w nich się odnaleźć, a co dopiero przejrzeć te wszystkie pliki i wyszukać ten konkretny ze zdjęciami. Ładne kilka miesięcy temu, a może i nawet kilkanaście, napaliłam się na tradycyjny album, gdzie można własnoręcznie wklejać zdjęcia i przyozdabiać jak tylko dusza zapragnie… I jak myślicie, czy mój album po tych kilku miesiącach wygląda pięknie i niepowtarzalnie?! Przyznam się, że nie, ponieważ jakoś nie miałam cierpliwości i czasu na wklejanie pojedynczo zdjęć i odklejanie papierków z tyciuśkich obustronnych samoprzylepnych tasiemek. Wszystko zaczęło się dużymi ambicjami, planami, pomysłami a skończyło się jeszcze większym rozczarowaniem i złością. Może z czasem znajdę trochę czasu i cierpliwości na ten mój album i skończę moją pracę.

A teraz chcę Wam się pochwalić moim ukończonym dziełem i to do samego końca, a mowa o fotoksiążce z Printu. Przy fotokosiążce jest mniej zachodu i rozczarowań, gdyż efekt końcowy jest zawsze bardzo ładny, a do tego wykonany również własnoręcznie z naszego pomysłu. Jak widać na zdjęciu moja fotoksiążka ma mniej typową okładkę, gdyż jest to twarda okładka z płótna. Wybrałam taką okładkę a nie typową dla fotoksiążek ze zdjęciem, ponieważ chciałam mieć choć małą namiastkę tradycyjnego albumu. Taką okładkę można również ładnie własnoręcznie przyozdobić na wiele sposobów, np napisem, wstążeczkami, kwiatuszkami, jak komu pasuje, bądź pozostawić niezmienioną. Moja fotoksiążka składa się z 20 stron a jej wymiary to 25×20 cm. Takie wymiary to najpopularniejszy model fotoksiążki. Książka wygląda bardzo ładnie, ponieważ jest starannie wykończona a kolory zdjęć są odwzorowane perfekcyjnie. Zdjęcia z fotoksiążki wyglądają bardzo pięknie tak jak w rzeczywistości. Papier książki jest dobrej jakości co czuć podczas przekładania stron. Strony są błyszczące co daje piękny efekt i blask.

Uwielbiam oglądać zdjęcia na papierze, ponieważ w każdej wolnej chwili można do nich wrócić i powspominać miłe chwile. Tworzenie takiej fotoksiążki jest łatwe i szybkie, ponieważ nie zajmuje zbyt wiele czasu, tylko tyle co zgranie zdjęć i rozplanowanie ich na odpowiednich stronach według wybranego szablonu. Szablonów tematycznych z wzorami jest bardzo dużo, do wyboru do koloru. Możemy również dobrać sobie rozplanowanie stron, jak i ilość zdjęć. Rozmiar, szerokość i ustawienie zdjęcia na poszczególnej stronie. Wszystko możemy dobrać według swoich potrzeb, zainteresowań i upodobań. Oprócz zdjęć na stronie fotoksiążki można umieścić również swój tekst opisujący zdjęcia( tak na przyszłość w razie sklerozy, bo jak wiadomo, miłe chwile mało kto pamięta, tylko te gorsze, więc taki dodatkowy tekst do zdjęć jest mile widziany) ;-p Ja nie zamieszczałam tekstu, mam nadzieję, że skleroza mnie nie dopadnie, a jak już to zdjęcia mam z dziećmi, a z dzieciaczkami zawsze wiążą się miłe wspomnienia! 😉

Taka fotoksiażka to również świetny pomysł na prezent na Dzień Ojca. Dzień Ojca już za miesiąc tak, więc warto już teraz pomyśleć o prezencie. A taki prezent podarowany od serca jest najlepszy i wyjątkowy. Fotoksiążka może sprawdzić się jako prezent dla taty na święta, Myślę, że mój tato na pewno ucieszyłby się z takiego podarunku, w którym są jego wnuki. Fotoksiążka sprawdzi się na każdą okoliczność, nawet jako prezent dla taty na urodziny czy inną wyjątkową okazję. Ja osobiście uwielbiam wręczać takie prezenty jaki i sama je otrzymywać.

Taki prezent daje dużo radości i uśmiechu, a czasem wywołuje łzy (szczęścia)! 😉