spray do uszu

Pielęgnacja uszu u dzieci

Posted by

Higiena uszu jest ważna. Wiemy, iż jej nadmiar, bądź brak szkodzi i powoduje choroby. Pielęgnując uszy dziecku należy być delikatnym, uważnym, tak by nie zrobić krzywdy dziecku.

Czy używać patyczka higienicznego?

Moim zdaniem można używać, ale ostrożnie i tylko na zewnątrz. Czyścimy to co już wyleciało z ucha, w żadnym wypadku nie świdrujemy patyczkiem w uszku. Woskowina pełni funkcję ochronną. Wsuwając nieostrożnie patyczek w uszko można uszkodzić błonę bębenkową.

Pielęgnacja uszu u dzieci.

Ja moim dzieciaczkom czyszczę uszka za pomocą mokrego wacika, oczywiście odciśniętego z nadmiaru wody. Czyszczę całe uszko – małżowinę, jak i miejsce za uszkami, gdyż tam również gromadzi się brud. Czasem używam patyczka, ale tylko w celu zebrania woskowiny, która jest już widoczna na zewnątrz.

Używam również sprey’ów do uszu. Na przykład, Spray do ucha Aurimax, którego ostanio stosujemy. Spray przeznaczony dla dzieci powyżej 24 miesiąca oraz dla dorosłych. Spray o  ziołowym zapachu. Skład sprayu to różne oleje roślinne. Dzięki wyciągu z roślin łagodzimy infekcje ucha, oraz chronimy uszy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Zmiękcza zalegającą woskownię i zapobiega jej trwardnieniu. Pomaga w dbaniu o czystość ucha.

Mała poręczna buteleczka ze spryskiwaczem, wygodnym w użyciu. Dzieci nie boją się gdy pryskam im w uszko. 😉

Jest to wpis informacyjny, pokazujący, iż istnieje takie rozwiązanie ułatwiające dbanie o higienę ucha. Nie namawiam, nie odradzam, tylko informuję o istnieniu

; -)