Hubert 6 miesięcy

PILNE!!! Na skierowaniu do fizjoterapeuty, a ćwiczenia na NFZ dopiero za rok!!?

Posted by

PILNE!!! – Tak mieliśmy na skierowaniu do fizjoterapeuty, a ćwiczenia na NFZ dopiero za rok!!?

Tak ! Aż tyle czasu upłynie od momentu dostania skierowania do rozpoczęcia ćwiczeń rehabilitacyjnych na NFZ.

Jak już pisałam we wcześniejszym artykule, moje dziecko wymaga rehabilitacji. Żeby się dostać na wizytę do poradni rehabilitacyjnej czekaliśmy aż 3 miesiące, mimo tego iż mieliśmy na skierowaniu wypisane PILNE!!!. Właśnie wczoraj( 18-10-2017) nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Pojechaliśmy na wizytę z samego rana. Gdy doczekaliśmy się swojej kolejki i weszliśmy do gabinetu lekarka obejrzała mojego synka i stwierdziła, że troszkę nadrobił od momentu dostania skierowania, lecz jak na swoje 6 miesięcy ma opóźnienia w rozwoju ruchowym. Poinformowaliśmy Panią doktor, że przez te 3 miesiące uczęszczaliśmy prywatnie na rehabilitację. 

Ciekawa jestem, jakby oceniła rozwój dziecka, gdybyśmy nie wozili dziecka w tym czasie prywatnie, tylko czekali 3 miesiące aż nas przyjmą na NFZ!!! ;-/ Po dokładnym obejrzeniu dziecka lekarka dała nam skierowanie na ćwiczenia rehabilitacyjne, na które mamy wizytę na kwiecień 2018!! i znowu musimy czekać z dzieckiem, by pomóc mu wrócić do pełnej sprawności fizycznej. O nie! Nie możemy aż tyle czekać! Już zawczasu pomyślałam, że może to tak wyglądać, gdyż czekaliśmy długo na wizytę, więc wzięłam drugie skierowanie od lekarza rodzinnego. Poprosiłam o wypisanie skierowania do Ośrodka rehabilitacji dziennej.

Po wizycie w poradni rehabilitacyjnej udaliśmy się od razu do drugiej poradni ze skierowaniem, by tam umówić wizytę z nadzieją na szybszy termin wizyty. I udało się! Mamy termin na listopad 2017! Jestem tylko ciekawa kiedy nasze dziecko rozpocznie ćwiczenia z rehabilitantem.

Wychodzi na to, że trzeba walczyć o swoje dziecko, jak lwica walczy o swoje lwiątka i się nie poddawać ani na chwilę!!!:-)