Planujesz ferie zimowe w górach z rodziną? Sprawdź co ze sobą zabrać by się nie nudzić, niezależnie od pogody

Posted by

Ferie zimowe w górach kojarzą się przede wszystkim z aktywnościami na świeżym powietrzu – jazda na nartach czy snowboardzie to rozrywka, którą nie pogardzą ani starsi, ani młodsi, a zdobywanie pokrytych śniegiem szczytów zarezerwowane jest dla najwytrawniejszych piechurów. Czasami jednak pogoda nie pozwala na cieszenie się z uroków zimy w górach, a warunki, by wyjść na szlak są zbyt niebezpieczne. Jak przygotować się na taką ewentualność i mimo to zapewnić swojej rodzinie świetną zabawę?

Gry planszowe – zabawa dla całej rodziny

Rozrywka, która sprawdza się w niemal każdym gronie, to oczywiście gry planszowe – pod warunkiem, że są odpowiednio dopasowane zarówno do wieku graczy, jak i ich upodobań. Jeśli planujesz wyjechać z młodszymi dziećmi, zadbaj o to, aby wybrane pozycje nie były dla nich za trudne. Mimo to warto zabrać ze sobą także kilka bardziej skomplikowanych tytułów, w które dorośli zagrają, gdy dzieci pójdą spać lub gdy maluchy będą pochłonięte własną zabawą. Ponadto świetnym pomysłem są także kalambury, do których nie potrzebujesz specjalnej gry planszowej, ale możesz zorganizować je samodzielnie – wystarczy, że zapiszesz hasła na karteczkach, a potem każdy z członków rodziny będzie pokazywał je pozostałym uczestnikom zabawy. Zabierz też ze sobą karty do gry – wojna, kuku, makao czy tysiąc to gry, w których chętnie będą uczestniczyć tak starsi, jak i młodsi!

Zadbaj o muzykę!

Gdy na dworze pogoda nie pozwala na wyjście, zadbaj o dobre nastroje członków rodziny pod dachem. Puszczaj ulubione kawałki każdego członka rodziny po kolei – możesz nawet zorganizować karaoke lub konkurs na zgadywanie zespołów śpiewających poszczególne piosenki. Do tego będziesz jednak potrzebować odpowiednich urządzeń – zabierz ze sobą na wycieczkę radio lub głośnik bezprzewodowy JBL GO – możesz do niego podłączyć odtwarzacz MP3 lub smartfona poprzez łącze Bluetooth. W ten sposób możesz go także sparować z tabletem, a nawet z laptopem. Dźwięk z głośnika będzie o wiele lepszy i głośniejszy niż z mobilnych urządzeń.

Seanse filmowe dla małych i dużych

Brakuje wam planów na wieczór w czasie zimowych ferii w górach? Co powiecie zatem na seans filmowy w apartamencie? Przeszkodą nie będzie nawet brak telewizora, o ile zaopatrzysz się w mini projektor! Urządzenie to wystarczy połączyć z komórką, laptopem lub tabletem, aby wyświetlać filmy na ścianie – ważne, aby była ona w jednolitym kolorze i płaska. Jeśli ściany w waszym pokoju są wielobarwne, możecie na nich zawiesić prześcieradło, które posłuży wam za ekran. Wyświetlany obraz może mieć zróżnicowaną wielkość, w zależności od modelu mini projektora, który wybierzecie, ale często odpowiada przekątnym większych modeli telewizorów. Urządzenie to jest niewielkie i często można zmieścić je w kieszeni – doskonale sprawdzi się zatem na wszystkich rodzinnych wyjazdach, ale i na imprezach czy jako dodatek do dziecięcego pokoju w zastępstwie za telewizor.

Wpis sponsorowany