plastry na blizny

Plastry na blizny.

Posted by

Blizna po cesarskim cięciu.

Przeszłam dwa porody. Jeden w sposób naturalny, drugi poprzez cesarskie cięcie. Oczywiście cesarka nie była zaplanowana, ponieważ lekarz zdecydował o niej pod koniec próby porodu siłami natury. Jeśli teraz miałabym wybierać czy poród naturalny czy też cesarskie cięcie to bez wątpliwości wybrałabym cesarkę (oczywiście nikogo nie namawiam, to tylko moje zdanie). A to dlatego, iż po cesarce lepiej się czułam niż po porodzie naturalnym a i opieka medyczna była o wiele lepsza. Po cc pielęgniarka kilka razy dziennie przychodziła z tabletkami przeciwbólowymi oraz zastrzykami a po naturalnym, mimo iż byłam nacinana musiałam sama prosić o tabletkę przeciwbólową. Wiem, że wiele kobiet obawia się cesarki, a także blizn, gdyż one nie dodają uroku. Co możemy zrobić by były mniej widoczne? Teraz jest na to rozwiązanie – plastry na blizny. Ojj pisząc ten wstęp o porodach aż mnie przeszły ciarki..

Istnieje wiele sposobów na usunięcie blizn

Maści i żele, laseroterapia, czy domowe sposoby. Te domowe sposoby to okłady z cebuli (której nie znoszę), przemywanie blizny sokiem z cytryny lub ogórka, wyciąg z rumianku bądź sok z aloesu, słyszałam też coś o śluzie ślimaka. Jednak takie zabiegi potrzebują czasu, systematyczności, bycia w jednym miejscu, dla utrzymania się okładu na bliźnie.  Niektóre wymagają czasu, inne są bolesne, a jeszcze inne trochę kosztowne. Ja znalazłam sposób, który jest prosty przyjemny i w miarę rozsądnej cenie. Cena to około 98 zł (21 plastrów, 12×3 cm)

Co prawda ja jestem już 1,5 roku po drugim porodzie, ale postanowiłam, że spróbuję czegoś co w jakiś sposób zamaskuje bliznę. Moja blizna nie jest widoczna, ponieważ jest w okolicach bikini. Co mi w niej najbardziej przeszkadza to to, że jest wyczuwalna i jakby zgrubiała, jednak nie wygląda najgorzej, ale warto zrobić coś dla siebie i zadbać o swoje ciało, dlatego postanowiłam wypróbować plastry na blizny – Contractubex.

Jak pielęgnować blizny 

Należy unikać ekspozycji na skrajne temperatury. W miarę możliwości starajmy się też nie nosić ubrań czy ozdób, które mogą pocierać, podrażniać a czasem i ranić okolicę występowania blizny. Chrońmy skórę przed promieniowaniem UV. Należy również zrezygnować na jakiś czas z sauny, solarium, długiego opalania się jak i  intensywnego wysiłku fizycznego.

Plastry na blizny –Contractubex

plastry na blizny

 

Contractubex® jest lekiem, który można stosować do leczenia blizn różnego pochodzenia. Możemy zastosować plastry na blizny po oparzeniach, różnych urazach (otarcia, skaleczenia), oraz po zabiegach chirurgicznych (cesarskie cięcie), a także po laseroterapii tatuaży.

Długotrwałe działanie substancji aktywnych preparatu (6-12 godzin) pozytywnie wpływa na końcowy efekt leczenia. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie je zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając. – notka producenta

Plaster jest łatwy w stosowaniu i można go przykleić nawet w trudno dostępnych miejscach. Plastry można przycinać do takiej wielkości jaką potrzebujemy. Ja stosowałam na bliznę po cesarskim cięciu, więc czasem rozcinałam plaster na pół a niekiedy przyklejałam cały. Obecnie zaczęłam stosować plastry u synka, ponieważ ma widoczną bliznę po zadrapaniu. Przycinam plasterek na małe kawałeczki na tyle ile jest mi to potrzebne. Przycinanie plastra daje możliwość dostosowania do blizny oraz wydłużenie kuracji, gdyż nie zużywamy całego plastra na raz. Leczenie można rozpocząć natychmiast po zagojeniu się rany lub usunięciu szwów, ja natomiast o tych plastrach dowiedziałam się jakiś miesiąc temu, więc moją kurację rozpoczęłam stosunkowo niedawno jeśli chodzi o obecność blizny na ciele. Plastry naklejam na noc.

plastry na bliznyplastry na bliznyplastry na blizny

Oczywiście, takie plastry stosuje się na wygojone już rany. Najlepiej jeśli zaczniemy stosować je odpowiednio wcześnie, tuż po wygojeniu rany. Ja natomiast zaczęłam stosować plastry nieco późno, wiec nie oczekuję całkowitego zniknięcia blizny, ale zauważyłam, że blizna nie jest już taka twarda i wyczuwalna. Dla lepszego efektu ważna jest systematyczność oraz czas, a najlepiej stosować plastry kilka miesięcy.

plastry na bliznyplastry na blizny

Wyczytałam, że plastry na blizny Contractubex zawierają wyciąg z cebuli, a ja cebuli nie znoszę, a nawet nie cierpię! Na szczęście nie czuć tej cebuli, więc nawet nie wiedziałabym o jej istnieniu, gdybym nie wyczytała tej informacji. Plasterek jest miękki i elastyczny, więc po naklejeniu nie czuję żadnego dyskomfortu, a nawet zapominam, że go mam. Myślę, iż nie ma co się łudzić, że blizna zniknie całkowicie, ale z pewnością będzie mniej widoczna. 😉

Produkt jest dostępny w aptekach bez recepty. Życzę przyjemnej i skutecznej kuracji. 😉

Znacie może te plastry na blizny? Jakie są Wasze wrażenia?