szczotka do mycia butelek

Płyn do mycia butelek i smoczków, oraz płyn higieniczny do zabawek i powierzchni. Czy warto kupić?

Posted by

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami.

Sklepy są ozdobione świątecznymi dekoracjami, w tv widzimy świąteczne reklamy… nawet na moim blogu jest już kilka inspiracji prezentowych na Mikołajki. Jest to czas, kiedy najczęściej nadużywamy słów „A Mikołaj patrzy i wszystko widzi, bądź grzeczny/a”. 😉 Sama często używam tego chwytu, by poskromić moich urwisów. Ten „czas Mikołajkowy” wykorzystuję również w inny sposób, a mianowicie do wspólnych prac domowych. 😉 Wspólnie pieczemy ciasteczka, ale też i sprzątamy. Przecież trzeba jakoś zasłużyć na prezent od Mikołaja. ;-P Ach taka jestem wredna;-p A tak poważnie to trzeba również pokazać dzieciaczkom, że jeśli się bawimy to trzeba to też posprzątać. 😉 Ostatnio mieliśmy okazję korzystać z płynów higienicznych marki NUK, więc postanowiłam podzielić się moją opinią. Wpis będzie opisywać płyn do mycia butelek i smoczków, płyn higieniczny do zabawek i powierzchni oraz szczotka do butelek i smoczków.

Wspólnie rozwalamy i sprzątamy. OK, nie będę koloryzować, nie jest tak pięknie, zazwyczaj wszyscy rozwalają a ja sprzątam! ACH.. Dzieci pomagają mi w sprzątaniu wtedy, kiedy ich o to poproszę. 😉 Mając małe dzieci w mieszkaniu mam non stop bałagan. Zabawki, jedzenie, butelki, wszystko jest wszędzie. Czasem nadchodzą takie dni, że trzeba to jakoś ogarnąć.

Płyn higieniczny do zabawek i powierzchni.

Płyn higieniczny przeznaczony jest do zapewniania higieny i idealnie czystości wszelkie zabawki oraz powierzchnie w otoczeniu dziecka.  Do mycia powierzchni, takich jak: zabawki, tekstylia (np. wózki), krzesełka do karmienia, podłogi, przewijak, nocnik, nakładki i wiele innych. Płyn ma za zadanie usuwać brud, kurz i plamy. Jest nietoksyczny i bezpieczny dla dziecka, testowany dermatologicznie, ma pH neutralne dla skóry. Nie zawiera alkoholu, rozpuszczalników, środków konserwujących, zapachowych, olejów mineralnych, olejków eterycznych, mydła, barwników, chloru, emulgatorów PEG i silikonów.

Nie jest to produkt pierwszej potrzeby, spokojnie można się bez niego obejść, stosując na przykład choćby płyn do naczyń. My postanowiliśmy sprawdzić ten płyn, gdyż staramy się unikać wszelkich drażniących detergentów, ze względu na wrażliwą skórę starszego dziecka. Piotruś ma zmiany skórne, więc staramy się ograniczać wszelkie alergeny. Myjemy nim zabawki, które stoją na półkach i zbierają kurze. Przecieramy również półki w pokoju dzieci. Jeśli jest bezpieczny dla dziecka, to czemu by nie spróbować! 😉

płyn do mycia butelek i smoczkó

Płyn do mycia butelek i smoczków.

Przeznaczony do mycia akcesoriów dziecięcych, takich jak smoczki od butelek i uspokajające, butelki, kubki niekapki, i wszelkie inne. Potwierdzam, że skutecznie usuwa osady z mleka, kaszki, czy też soków. Myjąc butelki zwykłym płynem do naczyń pozostaje czasem na butelkach i smoczkach biały nalot, a myjąc tym płynem, butelki się błyszczą prawie jak nowe. Posiadamy płyn do mycia butelek i smoczków z dozownikiem piany, jak i ze zwykłym dozownikiem takim jak w zwykłym płynie do naczyń.

Polecam bardziej ten z dozownikiem piany, gdyż jest wydajny. Płyny są wodniste, więc raczej nie chcemy niepotrzebnie ich wylewać . Tym bardziej przydaje się dozownik do rozsądnego dozowania, gdyż cena płynu nie jest jakaś niska. Za płyn do mycia butelek i smoczków zapłacimy jakieś 20 złotych a za płyn do naczyń około 6 złotych. Różnica w cenie jest spora. Czy się opłaca? No, nie ukrywam, cena jest duża, a czy warto? Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze butelki i smoczki są dokładnie wymyte i chcemy spokojnie zasnąć bez obaw o niedomyte butelki, wtedy polecam specjalny płyn do butelek. Płyn idealnie sprawdzi się też u noworodków i niemowląt. Natomiast u starszych dzieci, jeśli chcemy, możemy sobie pozwolić na płyn do naczyń. Jak to mówią, nie przekonasz się dopóki, nie spróbujesz! Więc polecam wypróbowanie i wyrobienie swojej opinii. Dodam, że zapach jest lekko wyczuwalny.

Płyn sprawdzi się również przy myciu owoców czy warzyw. Mój Piotruś ma alergię, więc postanowiliśmy spróbować takiego rozwiązania.

płyn do mycia butelek i smoczków

płyn do mycia butelek i smoczkó

Szczotka do butelek i smoczków NUK Twist

Szczotka do butelek i smoczków, przy małych dzieciaczkach, gdy są karmione butelką to gadżet obowiązkowy! Szczotka ma wbudowaną mniejszą szczoteczkę do smoczków, którą wkłada się bezpośrednio do rączki. Elastyczna główka umożliwia dokładne czyszczenie. Szczotka idealna do mycia wysokich butelek, gdzie nie ma możliwości wymyć ją choćby zwykłą gąbką do naczyń. Szczotka sprawdza się bardzo dobrze. Wcześniej używaliśmy szczotki NUK zakończonej gąbeczką, ale ta również jest bardzo dobra i dokładnie szczotkuje butelki jak i smoczki.

szczotka do mycia butelek

szczotka i płyn do mycia bitelek

Po męczącym dniu, jak i po sprzątaniu, czas na kąpiel. 😉

kosmetyki dla dzieci

Zapraszam do mojego wcześniejszego wpisu z kosmetykami marki Bübchen, a dokładniej z żelem do kąpieli Bubchen Wasch Gel oraz Mleczkiem nawilżającym Bubchen Milk. Więcej informacji oczywiście we wpisie; „Kosmetyki dla niemowląt i dzieci Bubchen.” Zapraszam 😉