Płyny do higieny intymnej od marki 4organic-Dla mamy i dziecka

Posted by

Naturalne i hipoalergiczne płyny 4organic

Podrażnienia, infekcje, swędzenie, infekcje dróg moczowych, dyskomfort to wszystko dotyczy wielu kobiet. Znasz to? Szukasz rozwiązania? Być może mam małą podpowiedź. Odkryłam naturalne i hipoalergiczne płyny do higieny intymnej dla mamy jak i dziecka. Płyny pozwalają uniknąć podrażnień i dyskomfortu. Są bezzapachowe, bezbarwne, pozbawione silnych detergentów. To właśnie drażniące detergenty są naszym wrogiem w tych delikatnych miejscach.

Skóra dziecka jest również delikatna, dlatego wymaga szczególnej i delikatnej pielęgnacji. Ich miejsca intymne, jak również całe ciało wymaga delikatnej, wolnej od składników zapachowych i barwników pielęgnacji.

Z doświadczenia zauważyłam, że dziecięca bielizna, która jest bardzo kolorowa, zostawia wszelkie paprochy na ciele dziecka. Tym samym pozostawiając dyskomfort i swędzenie. Dlatego szukałam delikatnego płynu, który ułatwi codzienną pielęgnację.

I tak trafiłam na testy organizowane na stronie babyboom.pl testy naturalnych płynów 4organic i bez wahania postanowiłam się zgłosić i spróbować! Udało się! Dostaliśmy się do testów i otrzymaliśmy dwa płyny;

  •  płyn do higieny intymnej od marki 4organic dla mamy
  • i drugi to płyn do mycia ciała i higieny intymnej od marki 4organic dla dziecka

Płyn dla dziecka mogłam wybrać czy chcę dla chłopca czy dziewczynki. Oczywiście wybraliśmy płyn dla chłopaków.

4organic Kids to płyn do mycia przeznaczony dla dzieci powyżej 3 lat. Jak wiadomo z moich wcześniejszych wpisów mam dwóch synów w wieku 3 lat i 4,5. Płyn pozbawiony składników zapachowych, barwników, detergentów, silnych konserwantów. Natomiast produkty do higieny intymnej przeznaczone dla kobiet nie są odpowiednie dla dzieci ze względu na inny poziom pH. Stąd potrzebne są odpowiednie płyny dla dzieci, które są bezpieczne, delikatne, bezzapachowe. 4organic kids to kosmetyki do mycia całego ciała i do higieny intymnej.

4organic Kids dostępne są w dwóch wersjach dla dziewczynek i dla chłopców. Wyczytałam iż, Certyfikat AllergyCertified gwarantuje, że produkty są hipoalergiczne, bezpieczne dla zdrowia, pozbawione substancji zmieniających gospodarkę hormonalną.

Kosmetyki dla dzieci zostały zapakowane w buteleczki, które w 100% pochodzą  z recyklingu. Widać to również po kolorze buteleczki, która jest nieco inna niż ta z płynem dla kobiet. Dzięki temu plastikowe butelki dostają nowe życie, a my dbamy o środowisko. Butelki z recyklingu, naturalna zawartość- czego chcieć więcej?! Znajdują się w nich ponad 99% substancji pochodzenia naturalnego.  Zawarty w nich oczyszczony aloes łagodzi i nawilża skórę.

Produkty są doskonałe także do mycia rąk. Już jakiś czas temu, słyszałam, że płyny do higieny intymnej są idealne do mycia twarzy, gdyż są delikatniejsze i naturalniejsze niż te specjalnie przeznaczone do mycia twarzy. Chyba coś w tym jest. Myślę, że spróbuję tej metody. Dodam jeszcze, że płyny są wegańskie, certyfikowane przez PETA Cruelty Free and Vegan i Fundację Viva.

Testując zauważyłam, że mam mniej przesuszoną skórę, a do tego zaczęłam myć tym płynem całe ciało, które wcześniej po kąpieli było podrażnione i drapałam się jakby mnie komary pogryzły. Obecnie nawet nie muszę lać dużo balsamu, by złagodzić swędzenie. Właściwie to i obejdzie się i bez balsamu.

Jak wcześniej pisałam płyny są bezzapachowe i bardzo delikatne, nie podrażniają mojej skóry. Są łatwe w aplikacji, posiadają pompkę, jak również są w niewielkich butelkach, dzięki czemu łatwo trzyma się opakowanie podczas mycia.

Na stronie 4organic widziałam, że są wersje dla kobiet, nastolatek, dziewczynek, chłopców jak również mężczyzn. Płyny dla kobiet są również podzielone na kategorie wiekowe.

Cieszę się z możliwości testowania tych produktów. Lubię testować nowe produkty, jak również poznawać nowe marki o których wcześniej nie miałam pojęcia. Mam nadzieję, że mój wpis uświadomi Was, w tym, że są takie produkty, które być może przyniosą ulgę pojawiającemu się problemowi, bądź ułatwiją codzienną pielęgnację.

Zapraszam również do mojego wcześniejszego wpisu, gdzie również miałam okazję testować produkt ze strony babyboom.pl Musli bocianek, dobre dla kobiet w ciąży i karmiących piersią