Pójdziesz ze mną? Konrad Reznowicz

Posted by

Pójdziesz ze mną? Książka autorstwa Konrada Reznowicza. Pozycja wydawnictwa Oficynka

Zacznę od tego, iż moją uwagę przyciągnęła okładka Pójdziesz ze mną?. Dość intrygująca, mroczna i wzbudzająca ciekawość, co takiego kryje się w środku. Książka wydawnictwa Oficynka. Miałam już przyjemność czytać publikacje tego wydawnictwa, choćby Usta mordercy” autorstwa Artura Kawki i Moniki Wysockiej, czy też Dom z ogrodem tanio sprzedam i Świąteczne porządki Genevieve Hibou, autorstwa Elizy Veinard. Wpisy oczywiście odnajdziecie na blogu, zostały również podlinkowane pod tytułami książek.

Uwielbiam czytać książki, nawet jak w tym przypadku i te „niegrzeczne i bezwstydne”. Jestem mamą, ale nie zapominam, że jestem też kobietą i nie ma dla mnie wstydliwych tematów. Nie wstydzę się, że przeczytałam tę pozycję nawet jeśli jej słownictwo jest dość wulgarne, bezpośrednie i bezwstydne. Ta publikacja nie tylko powinna być odznaczona w zakładce literatura piękna, ale też oznaczona tagiem – seks. Jest to lektura kipiąca seksem i otoczką z tym związaną. Widać, że w tej lekturze seks nie jest czymś wstydliwy, tematem tabu. Moim zdaniem tę powieść można śmiało zaliczyć do tych pikantnych lektur.

Kto z Was nie zna, lub nie słyszał o 50 twarzy Greya? Ta książka pokazała nam, że Polki, jak też Polacy sięgają po literaturę erotyczną tak samo chętnie jak inne narodowości i nacje. W ślad za tą książką poszli i nasi rodzimi pisarze i tak powstało „365 dni” i „Ten dzień”i tak dalej…  Choć ogromniej ilości książek z seksem w roli głównej nie ma, to wiele się w tym temacie zmieniło. Seks nie jest już tylko motywem pobocznym i ubarwiaczem nadającym pikanterii powieści, a wybija się na pierwszy główny wątek.

Pewnie wiele osób będzie urażonych tą książką i jej bezpośredniością, oraz wulgarnym słownictwem, ale od razu zaznaczmy, że nie jest to książka dla dzieci, a tylko dla dorosłych. Kto do niej nie dorósł nie powinien jej czytać.

Bohaterem jest Konrad Reznowicz (tak, dobrze zauważyliście, te same imię i nazwisko co u autora) , Jest pewnym siebie mężczyzną…

Otacza się różnymi kobietami, lecz unika wszelkich zobowiązań, uczuć i bliższych relacji. Seksualne podboje stają się jego hobby i sensem w codziennym prostym życiu. Seks staje się oderwaniem od rzeczywistości, odprężeniem i ucieczką od problemów i stresu. Konrad źle radzi sobie w relacjach międzyludzkich, przybiera zatem swoistą maskę równocześnie zamykając się w sobie. Doprowadza go to do nieustannych frustracji, manii prześladowczych, popychając go w otchłań swoistych problemów psychicznych. Pewnego razu poznaje piękną młodą dziewczynę, studentkę o imieniu Natalia. Widać, że od razu między nimi zaczyna iskrzyć. Ich relacja zmienia się szybko w prawdziwy związek. Dzięki Natali Konrad czuje równowagę, miłość i spokój.

Niestety, ich bajka nie trwa długo… gdyż Natalia popada w alkoholizm, przez co ginie w wypadku samochodowym. Konrad nie może pozbierać się po tak ogromnej stracie ukochanej. Popada w obłęd. Wydaje mu się, że widzi Natalię i z nią rozmawia. Choć wie, że jest martwa, to ma wrażenie jakby była żywa i udziela mu życiowych wskazówek jak ma żyć. Pewnego dnia, Natalia zaprasza Konrada do siebie słowami „Pójdziesz ze mną?” Możemy domyślać się, że zaprasza go do siebie na drugą stronę… Konrad budzi się w szpitalu po nieudanej próbie samobójczej.

Pójdziesz ze mną? to debiut Konrada Reznowicza

Powieść na miarę dzisiejszych czasów… opowiada o życiu młodego człowieka, który jest trochę zagubiony, nie umie poradzić sobie w prawdziwym świecie. Jest studentem, ma dużo wolnego czasu, z którym za bardzo nie ma co zrobić. Nie potrafi zahamować swoich popędów, przez co nie szanuje poznanych kobiet w swoim otoczeniu. Kobiety, traktuje tak jakby swoje zabawaki…

Masa emocji, doznań, napięć, rumieńców na twarzy… a na koniec smutne niespodziewane zakończenie wyciskające łzy i ściaskające serce z żalu i smutku.

Choć wszyscy doskonale wiemy, że życie to nie bajka i nie zawsze miłość kończy się długim wspólnym życiem zakończonym ślubem i gromadką pięknych uśmiechniętych dzieci.. Czasem los ma w planach coś innego, zupełnie niespodziewanego i niezrozumiałego z czym nie potrafimy się pogodzić.Jesteśmy Panami swojego życia, do czasu gdy nie stracimy kogoś bliskiego..

Bohater książki ma wiele wspólnego z autorem, nie tylko te same imię i nazwisko …

Ma podobne zainteresowania – dziennikarskie, muzyczne. Jest entuzjastą życia i kobieciarzem.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Oficynka oraz Dominice Smoleń, autorce między innymi książki „Żar Pocałunku”