Prezent na Dzień Dziecka – sprawdzone pomysły.

Posted by

Małymi kroczkami zbliża się Dzień Dziecka.

Ten dzień wypada na 1 czerwca. Warto więc już teraz zastanowić się nad wyborem prezentów. Zapewne każda mama i nie tylko mama zastanawia się jaki kupić prezent na dzień dziecka by był wyjątkowy, nietypowy i niepowtarzalny oraz by był wspomnieniem na lata… Tak tak, ja mam pomysły i mogę pomóc Tobie się zainspirować.

Wszyscy wiedzą, że dzieci i te małe i te duże a nawet dorosłe kochają prezenty. Ja sama również uwielbiam prezenty oraz niespodzianki, lubię nimi obdarowywać innych jak i sama otrzymywać. Myślę, że wszyscy to lubią. 1 czerwca to dzień szczególny i niepowtarzalny, więc i prezent moim zdaniem nie może być przeciętny i banalny, musi być wyjątkowy i mieć „to coś” a najlepiej jak by był spersonalizowany, czyli przeznaczony dla konkretnej osoby, by ta rzecz była tylko i wyłącznie jego własnością. 

Poniżej przedstawię kilka pomysłów, tak by każdy mógł znaleźć coś dla swojego dziecka.

 

Miś to najlepszy przyjaciel dziecka.

Pierwszym i jak dla mnie najciekawszym pomysłem jest maskotka z nadrukiem lub zdjęciem.  Pluszaki są obecne w życiu dziecka już od narodzin, czekając dni, tygodnie, miesiące na pierwsze przytulenie. Maskotki są przy dziecku w czasie smutku, łez, radości i zabawy. To taki mały pocieszyciel i towarzysz podczas snu. Dziecko mając swojego własnego misia czuje się bezpiecznie i spokojnie. Misia można dobrać w zależności od upodobań dziecka, na przykład owieczkę, tygryska, zajączka, hipopotama. Ja w ofercie sklepu FOTOPRINT wypatrzyłam nawet krecika, który jest moim ulubionym bohaterem z bajki, którą oglądałam będąc dzieckiem. Nawet jako osoba dorosła ucieszyłabym się teraz z takiego prezentu, ponieważ przywołałby miłe wspomnienia. Dla takiego misia możemy dobrać koszulkę ze zdjęciem dziecka. Nie dość, że krecik – bohater znanej bajki to na dodatek wielki fan naszego dziecka, gdyż nosi koszulkę z wizerunkiem dziecka.

pluszowy krecik - prezent na dzień dziecka

pluszaki - prezent na dzień dziecka

Moją drugą propozycją jest fotokubek. Kubek dla dziecka powinien być dopasowany do małych rączek oraz musi być atrakcyjny, lekki, kolorowy i przyciągający uwagę. Z takiego pięknego i osobistego kubeczka ze zdjęciem to i woda lepiej smakuje. A dla dzieci lubiących niespodzianki można podarować fotokubek magiczny, który zmienia swój kolor pod wpływem ciepła. Sama również podarowałam kiedyś taki fotokubek ze zdjęciami mojemu mężowi, który wtedy jeszcze nie był moim mężem a chłopakiem. Mój mąż ma ten kubek do dziś i codziennie rano pije z niego kawę. Nadruk na kubku jest bardzo wytrzymały ponieważ ma już kilka lat i codziennie jest myty a nadal wygląda bardzo dobrze. Tak więc produkt godny polecenia.

kubek z nadrukiem - prezent na dzień dziecka

 

Puzzle to taki prezent na dzień dziecka jak i całej rodziny.

Kolejnym pomysłem są puzzle ze zdjęciem. Puzzle ze zdjęciem to nie tylko prezent dla dziecka ale i zabawa dla całej rodziny, czyli podarujemy dziecku nie tylko fajny prezent ale również wspólnie spędzony czas na układaniu. Dzieci uwielbiają bawić się z rodzicami, w ten sposób czują się równymi kompanami zabawy. Przy wyborze puzzli warto zwrócić uwagę na poziom trudności oraz ilość a także wielkość elementów.

W propozycji mam też coś dla starszaków lubiących gry komputerowe, a mianowicie chodzi mi o podkładki pod myszkę ze zdjęciem. Nastały takie czasy, że ciężko obejść się bez komputera, jako blogująca mama coś o tym wiem. Mój 2,5 letni synek również domaga się grania na komputerze, co staram się mu ograniczać. Jak na swój wiek bardzo sprawnie posługuje się komputerem. Myślę, że znajdzie się też dużo takich komputerowych dzieciaczków. Taka podkładka pod myszkę ze zdjęciem może zastąpić nawet ramkę na zdjęcia na biurku gdy mamy zbyt mało miejsca.

Małe a cieszy…breloczek ze zdjęciem. Fajnym upominkiem może być breloczek, czasem liczy się sam gest i prezent nie musi być duży i wyszukany. Taka mała rzecz ucieszy małe i starsze dziecko. Breloczek można przypiąć do kluczy od domu, bądź też do plecaka.

 

breloczek ze zdjeciem - prezent na dzień dziecka

Miękki i przyjemny prezent na dzień dziecka ułatwiający zasypianie…. czyli fotopoduszkaTaka poduszka to dobry pomysł przy małych dzieciaczkach jak mój synek Hubercik, który jest bardzo mocno do mnie przywiązany i akceptuje tylko moje ręce do noszenia. Chce być zawsze ze mną i w dzień i w nocy. Pomyślałam, że taka poduszka dla maluszka ze zdjęciem mamy to lekarstwo na spokojny sen i rozłąkę z mamą. 😉

 

 

Życzę dużo radości z obdarowywania i otrzymywania prezentów!;-)

Prezent na dzień dziecka oraz takie fajne gadżety można znaleźć na stronie FOTOPRINT