Poradnik – Kobiety, które myślą za dużo…

Posted by

Dziś wpis o książce „Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia i osiągnąć spokój”. Jest to poradnik autorstwa Susan Nolen- Hoeksema

Pozycja wydawnictwa Zwierciadło.pl Książka w miękkiej okładce, licząca 335 stron. Na tę pozycję zwróciłam uwagę przeglądając ofertę księgarni TaniaKsiazka.pl

Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl posiada w sprzedaży masę wszelkich książek, aż trudno zdecydować się co wybrać. I tak, ostatnio mój wybór padł na Księżniczka. Crew. 2 wpis oczywiście ukazał się już na blogu, pod tytułem Księżniczka. Crew. Tom 2 Tijan Meyer Moją uwagę przykuł również poradnik dla kobiet pod tytułem Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia i osiągnąć spokój. Gdy tylko zobaczyłam okładkę, tytuł jak i opis, wiedziałam, że ta książka prędzej czy później musi trafić w moje ręce.

Z natłoku obowiązków domowych, opieki nad dziećmi, pracy na etat, przygotowywaniem wpisów na bloga, jak również zaistniałą obecną sytuacją jaką jest pandemia, z nadmiaru myśli, które krążyły w mojej głowie, jak szczurek w kołowrotku, nie mogłam spokojnie zasnąć.

Rozmyślałam co mam zrobić, jak powinnam to zrobić, czemu tak to zrobiłam a nie inaczej. I tak na okrągło… Co mogę zrobić dla mojej rodziny, by czuła się bezpieczna. Co dalej..  Myśli nawracały, a ja nie mogłam spać. Gdy zobaczyłam tę książkę Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia i osiągnąć spokój, od razu pomyślałam, że może mi pomóc. Okładka może i nie jest szałowa, gdyż jest przeciętna i bez żadnych rewelacji. I od razu mogę stwierdzić, że nie będzie piękną ozdobą na półce, ale nie o to tu właśnie chodzi. Tu najważniejsza jest treść, która może pomóc wielu kobietom i dziewczynom.

Choć za bardzo nie przepadam za tym, jak ktoś mi mówi co mam robić, to lubię czytać różne poradniki z dobrymi radami, z których wyciągam dla siebie wnioski, i to co na daną chwilę jest mi potrzebne.

Susan Nolen- Hoeksema autorka poradnika Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia i osiągnąć spokój, prowadziła badania na temat depresji i regulacji rozwoju, za co otrzymała nagrody. Opublikowała ponad 100 artykułów naukowych i kilkanaście książek, w tym naukowych jak i poradników na temat zdrowia psychicznego kobiet.

Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia i osiągnąć spokój, to obowiązkowa lektura dla każdej kobiety i dziewczyny, która rozmyśla nad swoim życiem i szuka rozwiązań, dzieli włos na czworo, a w rezultacie nie może cieszyć się w pełni swoim życiem. To poradnik o tym jak przerwać ciąg rozpamiętywania rzeczy ważnych i mniej ważnych.

Wiecznie zastanawiasz się co jest z tobą nie tak? A w nocy nie możesz zasnąć, gnębią cię różne myśli? Nadmiernie martwisz się o swoje życie, dzieci, rodziców, męża czy też partnera? To właśnie z  tego poradnika dowiesz się między innymi, czemu nadmierne myślenie się nie opłaca. Dlaczego spędzamy sporo czasu na bezowocnym roztrząsaniu tego co było. Czemu spędzamy dłuższy czas na nieproduktywnym myśleniu. Jak uwolnić się od nękających nas przemyśleń. Jak ustabilizować swoje życie.

Ta lektura bazuje na licznych badaniach, które zostały przeprowadzone przez naukowców jak i samą autorkę. Jest poparta licznymi źródłami naukowymi, oraz przedstawia osoby i ich zdarzenia prosto z życia.

Poradnik został podzielony na rozdziały, więc można wybrać temat, który najbardziej nas interesuje i odpowiada naszym osobistym problemom.

W natłoku pracy, obowiązków, gdy mamy chwilkę wolnego ulegamy rozpamiętywaniu, zamartwiamy się, myślimy o niepotrzebnych rzeczach, a to wszystko czasem wymyka się nam spod kontroli, co w rezultacie wysysa z nas całą energię i nie pozwala normalnie funkcjonować, gdyż popadamy w kołowrotek złych myśli. I tak oto toniemy w pułapce złych myśli, martwimy się o rzeczy fundamentalne – kim właściwie jestem i co myślą o mnie inni? Dlaczego nie jestem szczęsliwa?

Autorka przedstawia to jako epidemię ponurych myśli, nazywa to nawet chorobą, na którą kobiety zapadają częściej niż mężczyźni. W błędnym kole zamartwiania się nie możemy normalnie funkcjonować, czy to w domu, czy też w trakcie pracy. Rozmyślamy, zamiast skupić się na pracy. Kobiety zamartwiają się dosłownie wszystkim – rodziną, dziećmi, pracą, swoim wyglądem, dalszą karierą, stanem zdrowia itd…

Książka jest swego rodzaju takim drogowskazem, pomagającym zapanować nad własnym życiem emocjonalnym.

Pomoże uciec przed rozpamiętywaniem i poda kilka wskazówek jak to rozwiązać. W obecnych czasach, gdy mamy pandemię, a nasza przyszłość nie jest jasna i nic nie jest pewne, trudno w takiej sytuacji nie mysleć co dalej, i dlatego warto mieć taki poradnik, by wesprzeć się na duchu, wyszukać odpowiedniej dla nas wskazówki, jak również przeczytać przykład z życia jednego z bohaterów- ankieterów, które brały udział w badaniu i ich sytuacje zostały przedstawione w książce. Można poznać ich historie, w jakim konkretnym momencie uległy rozpamiętywaniu i nieproduktywnemu myśleniu.

Moim zdaniem, warto było przeczytać tę książkę i poznać punkt widzenia i postrzegania świata przez innych. To jak podchodzą do pewnych życiowych kwestii. Teraz wiem, że nie jestem sama z moim zamartwianiem się. Znam wskazówki, które mogą mi pomóc. Jak wiadomo, każda zdobyta wiedza przydaje się w życiu.

Polecam przeczytać książkę Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia i osiągnąć spokój , książkę można nabyć na stronie TaniaKsiążka.pl