Potwory do szafy – Kooperacyjna gra dla najmłodszych pogromców potworów

Posted by

Kooperacyjna gra dla najmłodszych pogromców potworów – Potwory do szafy

Twoje dziecko boi się potworów i nie może zasnąć, w takim razie gra Potwory do szafy Granna będzie idealna na pokonanie leków i strachów. Czas na potwory przychodzi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Czasem rodzice nie rozumieją dziecka i uważają, że to jest jakiś wymysł dziecka, nie widzą, że dla dziecka to poważny problem.

Pamiętam, jak sama byłam mała i bałam się ciemności. Każdy szelest, stuknięcie, podmuch wiatru, czy też skrzypienie drzwi przysparzało mi ciarki na ciele i aż włos jeżył się na głowie. Myślę, że każdy z nas, w dzieciństwie, przechodził taki okres strachów i potworów. Takie strachy pojawiają się same, po prostu przychodzi na to okres. Niekiedy jest to wynik oglądanych przez dziecko bajek, strasznych historii i opowieści, bądź też przeżycia z całego dnia. Takie potworki według dziecka kryją się dosłownie wszędzie. Mogą być ukryte w szafie, pod łóżkiem, za zasłoną, za drzwiami, w kącie pokoju itp. W rezultacie czego dziecko staje się nerwowe, płochliwe, gorzej sypia.

Nie od dziś wiadomo, że wroga trzeba zwalczać, bądź też się z nim zaprzyjaźnić.

Potwory do szafy jest to gra zalecana na dobranoc, by przezwyciężyć strach przed nocnymi potworami i strachami. Gra pomaga pokonać lęk i strach. Ćwiczy spostrzegawczość i pamięć oraz uczy współpracy i wspólnej dobrej zabawy. W grze może brać udział od 1 do 6 osób. Potwory do szafy od Granna przeznaczone są dla dzieci od 3 do 8lat. Co ważne, ta gra nie polega na rywalizacji i pokonaniu przeciwnika, a na współpracy, by schować wszystkie potwory do szafy. Istnieje również inny wariant gry, gdzie gracze walczą o tytuł Pogromcy potworów i wtedy liczą ile potworów przegonili do szafy. Wygrywa osoba, która przegoniła najwięcej potworów.

Piękne ilustracje przyciągają dziecięcą uwagę. Na karteczkach są pokazane różne stworki -potworki, które wyglądają nieco zabawnie, a więc nie straszą tylko pomagają się oswoić z potworem, który nas wcześniej wystraszył.

Gra polega na zamknięciu wszystkich potworów w magicznej szafie. Wszyscy wiemy, że wieczorową porą pokój dziecka wygląda inaczej, każdy cień wygląda przerażająco. Potwory do szafy ruszają z pomocą…

Nasza gra Potwory do szafy Granna została zamówiona poprzez sklep internetowy  TaniaKsiazka.pl

Co znajdziemy w pudełku Potwory do szafy

Zawartość pudełka to 20 kart potworów, 10 żetonów zabawek, 2 żetony łowców doskonałych, 3 częsci potwora Zębogona, szafa, instrukcja. Mogę stwierdzić, że gra Potwory do szafy jest bardzo prosta, więc z pewnością poradzą sobie z nią małe przedszkolaki. Instrukcja idealnie opisuje i pokazuje za pomocą ilustracji jakie są zasady gry i na czym ta gra właściwie polega. Przedstawia też różne warianty gry, by nie było zbyt nudno, a najtrudniejszy wariant gry Potwory w grupie jest dostępny na stronie producenta www.granna.pl

Czy podobała się nam gra Potwory do szafy

Zdecydowałam się na tą grę ze względu na potwory, które interesują Piotrusia. Piotrusiowi jak i Hubercikowi bardzo spodobała się gra, gdyż nie jest zbyt skąplikowana a obrazki -karty są bardzo interesujące. Każdy ma szansę na wygraną, więc nie ma przy niej płaczu i złości. To idealna gra dla całej rodziny, by wspólnie spędzić czas z dziećmi. Gra nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności i zdolności. Jest .po prostu dla każdego.

Jak wspomniałam  już nieco wyżej , gra Potwory do szafy Granna jest dostępna na stronie TaniaKsiazka.pl

Przy okazji polecam mój inny wpis z książką zamówioną na TaniaKsiążka.pl  a mianowice mowa tu o Mikołajek Nowy rok szkolny