Prezent DIY na Dzień Matki i Dzień Dziecka

Posted by

Prezent DIY z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka.

Wybór odpowiedniego prezentu jest zawsze trudny, ale gdy chodzi o najbliższych możemy dać im coś co zrobiliśmy własnoręcznie. Wtedy prezent ma większą wartość i sentyment. Nie mam jakiś nadprzyrodzonych zdolności do ręcznych robótek, ale od czasu do czasu lubię się „pobawić jak za dawnych szkolnych czasów”. I tak powstały moje ręcznie robione prezenty DIY na Dzień Matki i Dziecka.

Oczywiście ten wpis nie powstał po to by doradzać w stylu” mój prezent jest najlepszy” tylko po to, by pokazać że taka opcja istnieje i czasem warto zrobić coś od siebie i od serca.;-)

Prezent na Dzień Matki

Tutaj zawsze standardowo sprawdzają się czekoladki, kwiatki, kosmetyki. Oczywiście jeśli chcemy, możemy sobie poszaleć i wymyślić coś niepowtarzalnego, na przykład, jak w moim przypadku, ręcznie robione mydełka.

Mój pomysł na prezent zaczęłam realizować od zamówienia półproduktów ze strony ecoflores.eu Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie robiłam własnych kosmetyków, choćby wspomnianych wcześniej mydełek, więc tym bardziej byłam podekscytowana samym zamawianiem. Już samo robienie przeróżnych mydełek glicerynowych sprawiało mi ogromną frajdę. Z każdego nowo powstałego mydełka cieszyłam się jak dziecko i oglądałam go kilka razy.

Mam nadzieję, że doskonale spełnią swoją funkcję, tak samo jak doskonale wyglądają. ;- )

Jak wcześniej wspomniałam, zaczęłam od zamówienia a następnie od wymyślenia wzorów mydełek. Zaszalałam i puściłam wodze fantazji. Moją domową produkcję rozpoczęłam od zrobienia mydełek glicerynowych z dodatkiem miodu, a do tego potrzebowałam między innymi:

Rozpoczęłam od pokrojenia w kostkę bazy mydlanej, następnie rozpuściłam bazę w kąpieli wodnej (w garnku z wodą wstawiłam miseczkę z bazą mydlaną i to podgrzewałam i mieszałam do chwili rozpuszczenia). Następnie wlałam bazę w foremki, wcześniej wyłożyłam je kawałkami wosku pszczelego dla lepszego efektu i pięknego wyglądu. ;-p Następnie wstawiłam to na kilka minut do lodówki, po czym wyjęłam i wyciągnęłam z formy i gotowe! Zostało tylko zapakowanie w woreczki i przyczepienie etykiety z napisem SOAP – mydło.

Jak na pierwszy raz moim zdaniem wyszło świetnie! A o to rezultaty mojej pracy.

Reszta mydełek robiona podobnie z tym że z dodatkami typu; barwnik, peeling z pestek porzeczki, zapach itp.

Myślę, że takie ręcznie robione mydełka to idealny prezent na Dzień Matki!

Prezent na Dzień Dziecka

Jestem mamą dwóch małych urwisów i z doświadczenia wiem, że dzieci kochają czekoladki. W tym przypadku postawiłam na czekoladki w kształcie samochodzików oraz na mydełka w kształcie dinozaurów. Zamówiłam foremki, a produkcja czekoladek wyglądała podobnie jak produkcja mydełek opisana nieco wyżej z tym że użyłam czekolady!

Oczywiście, byłam tak zadowolona z tego co stworzyłam, że musiałam się pochwalić moim maluchom co takiego im mam. A jak to dzieci, nie mogli przepuścić okazji by nie zjeść czekoladek. Gdy zobaczyli że czekoladki są w kształcie samochodzików (koparki, betoniarki, dźwig, itp) aż zaczeli przytulać swoje słodkości. Sam widok był słodszy niż sama czekolada! Myślę, że było warto poświęcić swoją wolną chwilę!

A oto moje dzieła!

Jeśli spodobały się Wam moje cuda to mam dla Was niespodziankę!

5 % RABATU na zakupy w sklepie ecoflores.eu  na Hasło: blogmama