najtańsze przesyłki kurierskie

Przesyłki kurierskie – który kurier najtańszy?

Posted by

Przesyłki kurierskie

Nie ma co ukrywać, że żyjemy w czasach niebywałego rozwoju technologicznego i dzięki temu na dzień dzisiejszy zakupy robione przez internet to codzienność. Jest to szybkie i przede wszystkim wygodne, ale schody i zdenerwowanie zaczynają się w momencie wyboru kuriera, który nie jest ani tani, ani szybki…

Czym więc kierować się przy wyborze i sprawić aby wysyłka była tania i szybka? Z pewnością kilka porad, które teraz przeczytasz pomogą dokonać wyboru.

Jakie są plusy dostawy zakupów przez kuriera?

Po pierwsze nadanie takiej paczki jest wygodne i dziecinnie proste. Kilka kliknięć przy komputerze lub telefonie siedząc w domu, pracy czy na wakacjach i przesyłka w drodze. W praktyce powinna być potrzebna również drukarka do wydrukowania listu przewozowego, ale na dzień dzisiejszy sporo firm kurierskich radzi sobie bez tego. W odpowiednim formularzu wypełniamy podstawowe dane takie jak adres, ciężar przesyłki oraz to czy przesyłka jest pobraniowa czy nie i otrzymujemy pełną listę kurierów z którymi współpracujemy. Cała ta procedura trwa dosłownie chwilę, a co lepsze całą trasę przesyłki kurierskiej, która do nas wędruje możemy śledzić przy pomocy komputera bądź też innego urządzenia mobilnego z dostępem do internetu.

No dobra… ale ile to kosztuje?

W praktyce najtańsze przesyłki kurierskie wcale nie muszą być najgorsze, bo przecież w odwrotnej sytuacji nie zawsze to co drogie jest dobre, prawda? Koszty wysyłek paczek kurierskich to często głęboko indywidualna sprawa, która zależy od takich czynników jak waga, wymiary i jeszcze kilka innych np. kwota jaką będzie trzeba zapłacić za dostarczenie jej ekspresowo w konkretnych godzinach będzie droższa od zwykłej paczki. Z racji tego, że żyjemy w dobie internetu można trochę poszperać po sieci w poszukiwaniu stron z rankingiem firm kurierskich oraz z porównywarką cen. Wielu klientów chwali sobie coś takiego i nic dziwnego, bo firmy, które realizują tanie i szybkie przesyłki kurierskie powinny być polecane.

Czyli gdzie mam zamawiać?

Najprościej wybrać jest sprawdzoną firmę na rynku brokerów kurierskich – GlobKurier.pl, który łączy 50 firm kurierskich, umożliwia łatwe nadawanie przez stronę, a także dzięki licznym integracjom.

Podsumowując

Przed wyborem konkretnej firmy kurierskiej warto sprawdzić opinie poprzednich klientów i nawet jeśli pierwsza firma na którą trafimy będzie cieszyć się pozytywnymi ocenami to warto przeanalizować oferty większej liczby firm, ponieważ jak to się mówi “lepiej zapobiegać niż leczyć”, a więc lepiej dokładnie sprawdzić niż później czekać tygodniami na przesyłkę… 🙂

Artykuł sponsorowany