Puzzle obserwacyjne DODO Leśni przyjaciele 80 elementów – testowanie

Posted by

Przetestowaliśmy Puzzle obserwacyjne DODO Leśni przyjaciele 80 elementów na wiek 5+

Jakiś czas temu wziełam udział w testowaniu na portalu Familie.pl i udało się! Wygrałam puzzle obserwacyjne DODO Leśni przyjaciele 80 elementów dla dzieci powyżej 5 roku życia. Konkurs odbył się na wyżej wspomnianej stronie, w zakładce konkursy, pod tytułem TESTOWANIE- jedne puzzle wiele historii: mnóstwo zabawy dla najmłodszych. Przypomnę, że jestem mamą Piotrusia lat 5,5 oraz Hubercika niespełna 4 latka. Jak każde dziecko, moi również, uwielbiają wszelkie zabawy i zabawki. I jak tylko przychodzi paczka z jakąś zabawką -tym razem puzzle obserwacyjne DODO, było i jest mnóstwo radości i uśmiechu.

Testowanie- jedyne puzzle wiele historii i mnóstwo uśmiechu oraz zabawy

Do testów otrzymaliśmy losowo puzzle obserwacyjne leśni przyjaciele 5+. Były również inne na przykład Puzzle 53 elementy (ramkowe) oraz Puzzle 100 elementów i takie jak nasze Puzzle obserwacyjne z 80 elementami. Oczywiście, to puzzle z grupy wiekowej dla dzieci powyżej 5 roku życia, ale do wygrania były również puzzle dla dzeci powyżej 3 roku życia, oraz dla maluchów w wieku 18-36 miesięcy.

Co prawda moi chłopcy liczyli w duchu, że otrzymają puzzle „z kosmosem”, które wypatrzyli na stronie, ale nie byli zawiedzeni i leśnymi przyjaciółmi, gdyż uwielbiają zwierzątka.

Gdy tylko odebraliśmy przesyłkę dzieciaczki od razu przystąpili do otwierania pudełka i układania puzzli. Puzzle obserwacyjne, jak widać na zdjęciu, są zapakowane w pudełeczko tekturowe przypominające teczkę z rączką – w tym wypadku sznurkiem. W środku elementy były w foliowym woreczki. Niestety, ten woreczek był jednorazowy. Szkoda, że nie jakiś worek strunowy – wielorazowy i zaciskany. Ale nie ma co płakać, trzeba sobie jakoś radzić, więc włożyliśmy nasze puzzle obserwacyjne DODO w owy woreczek strunowy. Pudełko- teczka, walizka, czy też jak kto woli kuferek, jest natomiast w miarę sztywny i wytrzymały. Mam nadzieję, że szybko się nie zniszczy i posłuży jeszcze dużo razy podczas kolejnych zabaw. Same elementy, puzzle moim zdaniem,są solidnie wykonane, a co za tym idzie wytrzymałe.

Puzzle obserwacyjne DODO Leśni przyjaciele 80 elementów 5+

Takie puzzle to niezła gratka dla gagatka. Duże elementy ułatwiają układanie, więc nawet młodszy dał sobie radę. Chłopcy ucieszyli się z ilości, czyli 80 elementów. To ich pierwsze puzzle z tak sporą ilością. Wcześniej oczywiście układali puzzle, ale posiadali mniejszą ilość i jakoś ich zbytnio ta zabawa nie wciągała. Możliwe, że było za wcześnie (już jakiś czas temu), teraz to spore chłopaki i dają sobie radę sami, bez pomocy mamy. Ramka w puzzlach, co widać na załączonych przeze mnie zdjęciach, zdecydowanie ułatwiła moim chłopakom układanie. Poradzili sobie sami i byli z siebie bardzo, ale to bardzo dumni. Zwierzątka jak i inne elementy, jak drzewa, krzewy, liście, które są umieszczone na „ramce” otoczce puzzli fajnie zachęcają do zabawy w odszukiwanie tych elementów na obrazku. Zabawa tak zwana „kto pierwszy, ten lepszy”. Gdzie jest bóbr, a gdzie wiewiórka?

Takie puzzle zdecydowanie rozwijają spostrzegawczość, cierpliwość oraz wyobraźnię. Pomagają w zapamiętywaniu poszczególnych elementów, które są umieszczone w różnych miejscach na obrazku. Na obrazku dzieci obserwują zwierzątka w ich naturalnym środowisku. Widzą jakie zwierzaki można spotkać w lesie, czy też na polanie niedaleko lasu.

Pamiętam jak sama byłam mała i uwielbiałam układać puzzle z rodzeństwem. Z doświadczenia wiem, że największa zmora miłośnika puzzl, to oczywiście zgubiony jeden element. Mam nadzieję, że nasze puzzle nie będą się bawić z nami w chowanego. Tylko będą grzecznie czekać w pudełku do następnego razu.

Polecamy puzzle obserwacyjne DODO jest to fajna zabawa dla rodzeństwa jak i całej rodziny. 🙂

Przy okazji zapraszam do mojego wcześniejszego wpisu z masą plastyczną Hey Clay, którą wygraliśmy do testów również na portalu dla rodziców Familie.pl Wpis pod tytułem Testujemy! Masa plastyczna Hey Clay.