puzzle

Puzzle obserwacyjne Zwierzęta leśne.

Posted by

Puzzle obserwacyjne Zwierzęta leśne

Najnowszą naszą zabawką są puzzle obserwacyjne Zwierzęta leśne od Kapitan Nauka. Zestaw zawiera puzzle, które składają się z 54 elementów oraz duży plakat, który ułatwia układanie. My rozkładamy plakat a na nim układamy pasujące elementy. Puzzle obserwacyjne to idealna zabawa dla dzieci od 4 lat, która jednocześnie bawi i uczy. Puzzle są podzielne, wiec idealnie nadają się do zabawy z rodzeństwem, rówieśnikami, czy też z rodzicami. Takie wspólne układanie uczy współpracy, co jest bardzo ważną jak też niełatwą umiejętnością, zwłaszcza u kilkulatków. Po złożeniu obrazek przedstawia leśne zwierzęta. Na obrazku widzimy łosia, lisa, sarnę, motyle, żabki, myszki, króliczka, ptaszki, węża, kreta, mrówki, pająka i wiele innych zwierzątek. Na ilustracji dużo się dzieje, zwierzątka są tak poukrywane, że trzeba dobrze się wpatrywać by kogoś dostrzec.

 

Jest to fajna zabawka również pod kątem „zgadnij gdzie jest…” Z Piotrusiem bawimy się w odszukiwanie konkretnych zwierzątek, na przykład liczymy ile jest motylków  bądź ptaszków. Dodatkowo w ramce puzzli znajdują się pojedyncze elementy, które należy odszukać na obrazku. Na przykład przedstawiające sowę z książką, ślimaka, niebieskiego ptaszka, czy też różowego kwiatuszka. Takich elementów jest sporo a zabawa w wyszukiwanie jest bardzo ciekawa. 😉 Opakowanie puzzli jest w miarę wytrzymałe. Puzzle wykonane zostały z trwałego kartonu z idealnymi kształtami, które pozwalają dziecku na łatwe łączenie elementów.

 

Układanie to zabawa stymulująca rozwój mózgu dziecka. Takie puzzle obserwacyjne to znakomity trening pamięci, który dodatkowo uczy rozpoznawania zwierząt, roślin, leśnego otoczenia, kolorów itp. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości. Mój Piotruś uwielbia układać puzzle i strasznie się cieszy ze swojej pracy, gdy uda mu się coś ułożyć. Puzzle ćwiczą sprawność manualną dłoni oraz uczą spostrzegawczości, cierpliwości i pracy w grupie. Podczas zabawy w układanie Piotruś i Hubercik uczą się współpracy przy wspólnej zabawie.

Fajne i kolorowe puzzle, które przyciągają uwagę.

Zapraszam również do mojego wcześniejszego wpisu „Bazgraki – do wielokrotnego bazgrania„.