Rodzinna gra karciana GOAL – testowanie

Posted by

Przetestowaliśmy rodzinną grę karcianą GOAL!

Jakiś czas temu zgłosiłam się do testów gry karcianej Goal. Udało się! Do testów otrzymałam pudełeczko z rodzinną grą karcianą Goal. Testowanie było organizowane przez portal Familie.pl w zakładce konkursy/ testowanie. Pod nazwą Wiosenne TESTOWANIE gry GOAL! Teraz w piłkę nożną zagrasz z rodziną w domu. Gra karciana Goal dedykowana jest dla graczy w wieku powyżej 7lat.

Ekscytująca gra karciana Goal – zagrasz w nią całą swoją rodziną!

Gra karciana Goal dedykowana jest od dwóch do pięciu osób. U nas są to 4 osoby i grało się nam całkiem nieźle, pomimo tego, iż jeden nasz gracz jest w wieku czterech lat. Musieliśmy nieco pójść na ustępstwo, ale małymi kroczkami  dzięki niej uczymy się wygrywania jak i przegrywania. Taka gra uczy moich maluchów wspólnej zabawy. Pokazuje, że nie tylko gry komputerowe dostarczają dużo emocji i są ekscytujące, ale nawet gra karciana Goal może wywołać uśmiech, oraz dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Po raz pierwszy moich chłopcy rozegrali prawdziwy mecz z zasadami.

Gdy pogoda nie dopisuje, a do tego mamy ograniczony dostęp do wszelkich rozrywek, zwłaszcza tych sportowych wymagających gry drużynowej, to taka gra będzie świetnym umileniem czasu i dostarczeniem niezwykłych wrażeń. Skutecznie odciągnie dzieci od komputera i da czas na wytchnienie i oderwanie się od szarej codzienności. To też świetny pretekst, by spędzić choć troszkę czasu w rodzinnym gronie. Gra karciana Goal, pozwala dzieciom poszerzyć wiedzę dotyczącą piłki nożnej, oraz poznać nieco zasad w niej panujących.

Dzięki tej grze, można zorganizować swój własny mecz, zagrać z kim się chce i gdzie się chce!

Teraz w piłkę zagrasz nie wychodząc z domu! To idealna propozycja dla graczy małych i tych nieco większych, jak również dla dorosłych. Niestraszna już pogoda, zimno, deszcz… a nawet wirusy.

Gra oparta jest na zasadach piłki nożnej. W każdej talii znajdziemy m.in.:

  • karty ataku – napastnik lub atakujący,
  •  obrony – obrońca lub mur,
  • karty punktacji,
  •  premia/kara, np. samobój, gol w ostatniej minucie, kłótnia w telewizji po meczu,
  • karty specjalne – gol, spalony, zmiana połowy itp.

Całość zapakowana jest w niewielkie papierowe pudełeczko. W środku są umieszczone dwie nazwijmy to talie – żeby nie nazwać „kupki” kart, zapakowane w folię i oczywiście kartka z zasadami gry. Zaznaczę od razu na początku, iż celem gry jest zdobycie 5 bramek. Zasady są proste… choć po pierwszym przeczytaniu zasad gry, był u mnie problem z ich zrozumieniem i pozbieraniem wszystkiego w całość, co do czego co z czym. To po drugim przeczytaniu i obejrzeniu filmiku na youtube, wszystko stało się jasne, a gra wydała się jeszcze bardziej interesująca i ekscytująca. Podczas gry doskonale poradzą sobie zarówno osoby, które na co dzień nie grają w karty, jak i w piłkę nożną. Wszystko rozjaśnia się po przeczytaniu instrukcji- choćby dwa razy, tak jak w moim przypadku:-)

Na czym polega gra karciana Goal

Rozgrywka polega na kolejnym atakowaniu graczy, przy pomocy kart ataku i zdobywaniu przy tym punktów- goli. Jeśli nasz kolega- gracz, nie obroni ataku, wtedy zdobywamy gol itd. Jeśli zdobędziemy dwa gole, mamy możliwość odebrania dwóch kart innemu graczowi- przeciwnikowi. A gdy zdobędziemy 4 gole wtedy, możemy zabrać 4 karty. Gracz, któremu zabraknie kart przegrywa. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie 5 goli.

Sam pomysł na taką grę jest super. Rozgrywka dostarcza wiele emocji i radości. Karty są solidne, nieco sztywne, co ma swoje plusy i minusy. Solidniejsze, to trwalsze i wytrzymalsze, ale też nieco utrudniają tasowanie.  Ogólnie jesteśmy zadowoleni, a sam pomysł z grą karcianą Goal, jest świetny, tym bardziej taka gra sprawdza się w obecnej sytuacji, gdy wszelkie rozrywki są ograniczone i jesteśmy zmuszeni do siedzenia w domu, a tym samym przed komputerem. Zawsze to jakieś urozmaicenie i ciekawa forma nauki o piłce nożnej. Do tego dzieci uczą się wspólnej zabawy, przegrywania, i przestrzegania reguł w niej panujących.

Zapraszamy do gry w grę karcianą Goal.