Romans pod choinkę. Katarzyna Bester – recenzja książki

Posted by

Romans pod choinkę to powieść świąteczna autorstwa Katarzyny Bester

 Romans pod choinkę to ciepła, pełna humoru historia utrzymana w świątecznym klimacie. Autorka Katarzyna Bester zabiera swojego czytelnika w okresie świątecznym do Nowego Jorku. Tekst z tyłu okładki – Najważniejsze jest nie to, co możesz zobaczyć, ale to co możesz przeżyć-  nabiera znaczenia po przeczytaniu książki.

Kilka słów o autorce

Katarzyna Bester –jest to polska pisarka, z wykształcenia magister filozofii, zadebiutowała romansem pt. Słodki kłamca (2020), jej kolejna książka, Świąteczne nieporozumienie, spotkała się z gorącym przyjęciem czytelniczek. Kocha swoje dwa koty. Udziela się jako wolontariuszka w Fundacji Felineus, która zajmuje się bezdomnymi kociakami. Lubi czekoladę, kawę i sierpień oraz czyta romanse, ale też thrillery i kryminały. Przeklina, jest bardzo towarzyska, ma specyficzne poczucie humoru i kilka dziwactw, np. w kinie zawsze siada w ostatnim rzędzie. Aktualnie spełnia swoje marzenie o pisaniu.

Książka Romans pod choinkę jak się u mnie znalazła i co mnie skłoniło do jej przeczytania 

Zacznę od początku, iż książkę wygrałam na portalu dla rodziców familie.pl wysłałam moje zgłoszenie do konkursu i udało się! Do wygrania było 5 nagród o wartości 75 zł każda, z przeznaczeniem na zakup książek w księgarni TaniaKsiążka.pl . Konkurs był organizowany przed świętami pod nazwą KONKURS ŚWIĄTECZNY: Mamo i Tato wybierz swój wymarzony prezent!

Wybrałam książki Romans pod choinkę Katarzyny Bester, Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku Agnieszki Maciąg oraz Jak to działa? Klimat i pogoda Przemysław Rudź

Pomyślałam, że Romans pod choinkę to idealna książka na święta, lekka i przyjemna, natomiast Dom pełen miłości przyda się podczas przygotowań smacznych dań. Oczywiście, nie mogło zabraknąć książki dla dzieci, które uwielbiam czytać razem z moimi chłopakami, dostarczają wiedzy zarówno dla mnie jak i chłopcom.

Troszkę o książce Romans pod choinkę Katarzyny Bester

Książka w miękkiej oprawie ze szkydełkami, licząca 264 stron. Okładka z piękną grafiką nawiązująca do tytułu powieści, jak i teści. Na oprawie znajdują się zdobione literki, które pięknie się mienią, niestety szybko się zdziera lakier i ich blask szybko przemija. Jest to pozycja wydana przez wydawnictwo kobiece. Powieść szybko się czyta, ze względu niedużą ilość stron, jak i lekkie pióro autorki. Historia opisana w powieści bardzo wciąga, a czytelnik zostaje trzymany w napięciu niemalże do samego końca, kibicując głównym bohaterom.

Miłość do miasta, w którym mieszka, to jedno z niewielu uczuć, na jakie pozwala sobie Ray Colton po trudnych doświadczeniach z przeszłości. Niepowtarzalny, olśniewający, tętniący życiem Nowy Jork jest dla niego jak narkotyk. Ray mógłby opowiadać o nim niemalże godzinami. Nawet znienawidzone święta Bożego Narodzenia można jakoś przetrwać w mieście, które nigdy nie zasypia.

W dniu swoich trzydziestych piątych urodzin Ray ratuje młodą kobietę – Everly, która została napadnięta na ulicy przez nastolatków. Romantyczny świąteczny klimat bez wątpienia sprzyja bliskości, nic więc dziwnego, że relacja Raya i Everly szybko przeradza się w gorący romans. Oczywiście bez zobowiązań, przecież Ray się nie zakochuje, a kobiety traktuje przedmiotowo, jak nową zabawkę…

Ray stara się pokazać Everly wszystko, co uważa za wyjątkowe w Nowym Jorku: historyczne budynki, eleganckie restauracje, sylwestrową zabawę na Times Square oraz inne atrakcje, których nie sposób znaleźć w innym miejscu na ziemi. Przed nim trudne zadanie. Jak bowiem pokazać coś zachwycającego komuś, kto jest niewidomy? Czy niespodziewany romans będzie tylko miłym prezentem z datą ważności do końca stycznia – do czasu wyjazdu Everly z miasta?

Romans pod choinkę, to druga świąteczna powieść Katarzyny Bester

To ciepła, pełna humoru historia utrzymana w klimacie najlepszych gwiazdkowych komedii romantycznych. Spodoba się wszystkim wielbicielom niebanalnych historii miłosnych i rozgrzewających świątecznych opowieści. Książka idealna dla kobiet, które uwielbiają dobre szczęśliwe miłosne zakończenia i szukają lekkiej fabuły. Ja uwielbiam dobre zakończenia i już od samego początku kibicowałam bohaterom powieści, aby ich drogi się połączyły i by byli parą szczęśliwie zakochanych.

Ta historia pokazuje, że miłość dopada nas w nieoczekiwanym i niespodziewanym momencie. Jak również to, iż druga osoba-nasza druga połowa, nie musi być idealna, jak z kolorowego magazynu dla kobiet, aby się w niej zakochać. Ta opowieść pokazuje, iż wygląd nie jest najważniejszy i w miłości nie przeszkadza też niepełnosprawność, liczą się uczucia, dobre intencje, poczucie humoru, luźna swobodna rozmowa, bliskość itp.  Krótko pisząc, jest to lekka i przyjemna obyczajówka, w sam raz na odstresowanie się po męczącym dniu. Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić by wziąć pozycję do ręki, w drugą ulubiony kubek z gorącą herbatką, przykryć się ciepłym kocykiem i życzyć miłej lektury.

Nie wszystko co widzisz jest w stanie zachwycić. To jak z tym tekstem z tyłu okładki „Najważniejsze jest nie to, co możesz zobaczyć, ale to, co możesz przeżyć” To tak samo jak z czytaniem książek, niby tego nie widzisz, ale masz poczucie jakbyś stała obok bohaterów i była razem z nimi. Przeżywając wszystko to co oni czują i widząc wszystko co oni widzą…

Polecam książkę Romans pod choinkę, z pewnością bedzie to idealna lektura na umilenie wieczoru.

Przy okazji polecam również mój wpis z książką zamówioną również na stronie Taniaksiazka.pl a mianowicie do wpisu Niepokorne serca. Ludka Skrzydlewska – recenzja książki