selfie smartfonem blogmama.pl

Selfie smartfonem Boga Odkryj swoją wartość

Posted by

Czy w dzisiejszych czasach możliwe jest życie bez telefonu, smartfona, tabletu? Poznaj książkę Selfie smartfonem Boga Odkryj swoją wartość

Poradnik autorstwa Damiana Krawczykowskiego, wydawnictwa Święty Wojciech. Nieduża książka licząca 140 stron. Opisująca współczesne życie- życie widziane przez pryzmat ekranu, nie mówiącego całej prawdy. Świat widziany przez selfie smartfonem- idealne życie, oglądane przez upiększacze, filtry, flesze, wygładzacze. Świat nie mówi całej prawdy. Selfie smartfonem świata pokazuje nam zakrzywioną wizję, wyidealizowaną, z kilogramami make-upu i kłamstwa.

I skąd się później biorą nasze kompleksy, jeśli w lustrze zobaczymy siebie bez ulepszaczy, bez make-upu, nie idealnych w dresie. Skąd to wycofanie, lęk, i stałe skupienie się na tym co myślą o nas inni. Wciąż szukamy akceptacji w oczach świata. Dążymy za rzeczami. Kasa, kasa, kasa… to co teraz się liczy. Świat jest bezlitosmy, chce nas przytłoczyć, zmiażdżyć i przejąć nad nami kontrolę. Dla świata liczą się tylko modne ciuchy, ilość zer na koncie, fryzury, drogie auta, gadeżety. Nie ważne czy masz wielkie serce, ważne jest tylko to jaką koszulkę nosisz i jakiej marki masz zegarek na ręce… Czy prawdą o nas samych jest to co kreują mass media i show-biznes?

Selfie smartfonem Boga Odkryj swoją wartość

W poradniku czytamy różne historie z dzieciństwa. To jak rany z dzieciństwa wpływają na nasze późniejsze dorosłe życie. Jeśli się z nimi nie uporamy, będziemy tkwić w nich do końca. Natomiast w podrozdziale „Jestem do niczego”  na przykładzie kota, czytamy jak wsparcie drugiej osoby, zaangażowanie, okazanie zainteresowania zmienia kocie życie. Czytamy o bezPAŃSKIM kocie, który był zaniedbany, brudny, smutny, nie dbał o siebie, był płochliwy, bał się spotkania z człowiekiem. Pod dokarmianiu, głaskaniu, zainteresowaniu człowieka jego istnieniem, kot stał się ufny, zaczął się myć, dbać o siebie, był pogodny, otwarty na spotkanie z człowiekiem.

W jego oczach błysnęła iskra życia.

I tak jest z nami ludźmi. Kot o siebie nie dbał gdy nikt nie okazywał mu zainteresowania, czuł się odrzucony i niepotrzebny, miał nijakie życie. Dopiero gdy okazano mu zainteresowanie zaczął dbać o siebie, a jego życie nabierało sensu. Bo koty gdy są bezPAŃSKIE czują się do niczego. My również, musimy do naszego życia zaprosić kogoś kto pokaże nam prawdziwe życie pełne miłości i wiary. Kto da nam do odczucia że jesteśmy dla niego ważni. On już czeka na nas z otwartymi ramionami… pytanie czy my tego chcemy, i czy damy się przygarnąć, czy zaczniemy atakować z nieufności i lęku jak koty pazurami. W naszym życiu znajdzie się dużo „Drapieżników” którzy czekają tylko by zaatakować.. Nie mają pazurów, kłów, mają pocisk poniżania, bólu, zadawania wewnętrznych ran. Co chwila znajdzie się ktoś kto chce nas zaatakować, dotrzeć do naszego serca by je poszarpać..

Pewnie nie raz spotkałaś/eś się z „wilkiem” na własnej drodze, który stoi na przeciw ciebie z pazurami i kłami. Pojawia się przed nami, by obwiniać, kłamać, niszczyć, wytykać, poniżać, zdołować. Ten „wilk” chce byśmy uwierzyli w jego kłamastwa o nas samych, że jesteśmy gorsi, słabsi, brzydsi, niczego nie osiągnemy! W takich sytuacjach pozostaje atak lub ucieczka, bądź też poradnik Selfie smartfonem Boga Odkryj swoją wartość. 

To tylko niewielki ułamek tego co można przeczytać w tej książce, po więcej zapraszam do lektury.

Wielkie podróże zaczynają się od małych spacerów, a duże przemiany od niedużych poradników takich jak ten. Przeczytaj i ruszaj po zmaiany, zmiany na lepsze!

Książka dobrze napisana, świetnie ją się czyta. Zaciekawiła mnie do tego stopnia, że przeczytałam ją w jeden dzień. Wiem, że ten dzień poświęcony na czytanie, nie jest dniem straconym, a dobrze wykorzystanym. To taka mała inwestycja w samą siebie, gdyż wyciągnęłam wnioski i doszukuję się tekstów motywujących, które pobudzają mnie do działania i zmian. Jedyne co mnie drażniło w tym kompendium to dziwnie rozmieszczone tytuły, czy też myśli , które są wyróżnone dużymi niebieskimi litererami na stronach przerywające tekst dosłownie w środku zdania.

Jest to jedna z wielu nowinek wydawniczych wydawnictwa Święty Wojciech. Polecam również inne książki między innymi Jak wspierać dzieci w kryzysie? Poradnik dla rodziców nie tylko na czas globalnej pandemii