przygody wilka

Seria książeczek „Przygody Wilka”

Posted by

Witam 😉 Dziś będzie wpis o serii książeczek dla dzieci „Przygody Wilka” – „O Wilku, który…”

Seria „Przygody Wilka” została wyróżniona w konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez komitet Ochrony Praw Dziecka. Są to bardzo kolorowe książeczki, które przyciągają uwagę już samą okładką. Choć tytułowego Wilka zna bardzo dużo dzieci, to on nie czuje się gwiazdą. Jest jak małe dziecko, ma swoje humory, pożera książki, nie lubi chodzić oraz obchodzi swoje urodzinki… Jak poznaliśmy Wilka, to jak nic wypisz wymaluj mój mały Hubercik (17 miesięcy) !;-) Hubert również zjada książki, zamiast je czytać, ma swoje humorki, lubi się denerwować i obrażać, oraz nie lubi chodzić, chce być noszony na rękach… Książeczki są bardzo wciągające, chce się je czytać do końca i poznać wszystkie przygody Wilka.

My przeczytaliśmy dwie książeczki z tej serii, a już nie możemy się doczekać, kiedy przeczytamy kolejne. Książeczki są w miękkiej okładce i są cieniutkie. 😉 Sama jestem nimi oczarowana i odczuwam przyjemność z czytania takich fajnych książeczek.

Przygody Wilka „O Wilku, który nie lubił czytać”

 

Wilk pożera książki i to dosłownie, ponieważ uwielbia smak papieru. Wszystkie bajki, baśnie, wierszyki znikają w jego paszczy. Do czasu, aż przyjaciele postanawiają przekonać Wilka do czytania.

 

Podczas przechadzki po lesie bohater spotyka bibliotekarkę, która opowiada pożeraczowi książek, o strasznej historii, o tym, że z biblioteki zniknęły książki. Wilk postanowił odszukać zaginione egzemplarze. I tak przenosi się w różne dziwne a zarazem magiczne miejsca niczym z baśni. Znajduje się w Krainie Czarów i poznaje opowieść o Alicji, następnie znalazł się w sercu tropikalnej dżungli i zapoznaje się z chłopcem oraz jego panterą Shere Khan. Pantera była nieco przerażająca i takim oto sposobem nasz tytułowy bohater znalazł się na wysokim drzewie, gdzie zaprzyjaźnił się z Piotrusiem Panem. Wędrując i poszukują zaginionych książek po drodze również spotkał Geppetta i jego chłopca… Och co to była za niezwykła przygoda.. Nasz „smakosz książek” miał nawet okazję latać na dywanie! Latający dywan podrzucił Wilka do domu, a tak właściwie do Głównej Biblioteki w Krainie Książek.

Wilk oddał książki bibliotekarce, jednak gdy wrócił do własnego domu, w jego głowie pojawiło się wiele pytań. Gdzie jest Kraina Czarów? Kim był chłopiec na panterze? I co dzieje się u Piotrusia Pana? Po jakimś czasie smakosz książek był tak zajęty lekturą, że nie usłyszał swoich przyjaciół, którzy przyszli się z nim pobawić. Jednak Wilk, chciał przeczytać książki do końca i poznać wszystkie odpowiedzi na nurtujące go pytania.

A czy Ty znasz już Piotrusia Pana, czy może chłopca z dżungli? Jeśli jeszcze nie to warto się z nimi zapoznać. 😉

 

„O Wilku, który miał humory”

 

Z doświadczenia wiem, że nie tylko Wilk ma problemy z emocjami, moje dzieciaczki również. Objawia się to na różne sposoby od śmiechu, radości, po płacz, smutek, złość, a nawet i wściekłość. Dzieci potrafią się zezłościć! Dzięki tej książce, dzieciaczki mogą poznać różne emocje. Zobaczyć jak się objawiają, jak wygląda nasza mina, gdy na przykład jesteśmy zadowoleni, rozmarzeni, podekscytowani, bądź też smutni czy nawet zniesmaczeni.

 

Wraz z Wilkiem dzieciaczki mogą uczyć się rozładowywania napięć. Poznać różne sytuacje w których mogą towarzyszyć różnorodne nastroje. Wilk uczy się opanowania dzięki ćwiczeniom jogi, podczas sportowych wysiłków, nawet próbuje gotowania. Wszystko, to wychodzi mu z różnym efektem raz lepiej raz gorzej. Pewnego dnia Wilk spotyka przyjaciela Waleriana. Walerian podpowiada wilkowi, by spróbował zrealizować swój projekt, a mianowicie wybudować własny dom. Wilk był podekscytowany i zaraz zabrał się do pracy. Co prawda jego dom nie był jakiś urokliwy, tak jak dom Waleriana, ale duma i zachwyt opanowały nowego budowniczego. Uszczęśliwiony Wilk zaprosił wszystkich swoich przyjaciół do nowo wybudowanego domu. Okazało się, że nie był idealny i zaczął przeciekać dach, ale dzięki kolorowym parasolkom wyglądał bajecznie, pięknie i kolorowo! 😉

Walerian przyznał Wilkowi, że życie z nim jest naprawdę KOLOROWE! 😉 Możliwe, że nad realizacją naszego projektu i nam przejdzie złość czy też ogarniający nas smutek… Nie musimy od razu budować domu, ale możemy na przykład zacząć od namalowania projektu! 😉

Nas bardzo zachwyciły te książeczki i już nie możemy się doczekać kolejnych części. 😉

W serii „Przygody Wilka” są jeszcze takie książeczki, jak:

  • O Wilku, który chciał zmienić kolor,
  • O Wilku, który chciał się zakochać
  • O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu,
  •  który obchodził urodziny,
  •  który podróżował po świecie,
  • który został gwiazdą rocka,
  • który nie lubił chodzić,
  • który bał się własnego cienia

Znacie już jakieś Przygody Wilka?

Książki wydawnictwa ADAMADA. Zapraszam również do moich wcześniejszych wpisów z książkami tego wydawnictwa, jak na przykład „Kto się chowa w lesie i na śniegu? Książka z ruchomymi obrazkami.”