Święta Bożego Narodzenia… ŻYCZENIA!

Posted by

Święta Bożego Narodzenia…

Święta tuż tuż….. Już jutro dnia 24 grudnia 2017 roku, wspólnie z Naszymi bliskimi zasiądziemy do wigilijnego stołu…

Wszystko już przygotowaliśmy by świętować Boże Narodzenie!.

Zapewne Wszystkie z Nas mają już wszystko przygotowane. Wysprzątałyśmy już wszystkie zakamarki, wszystko już prawie dopięte na ostatni guzik. Każda z Nas stara się, aby jej dom w czasie świąt lśnił i pięknie wyglądał. Przybrałyśmy pięknie dom i mieszkanie, każdy z pokoi wygląda zapewne pięknie i lśni czystością i światełkami. Już niektórzy nawet poubierali swoje choinki, przybrali pięknymi bombkami, łańcuchami i lampkami. Choinka czeka już aby pomieścić wszystkie kupione i pięknie zapakowane prezenty. Świąteczne pięknie udekorowane pierniczki czekają już na święta od kilku dni…. Już tylko zostały ostatnie przygotowania, takie jak wigilijne potrawy, ciasta i inne pyszne świąteczne dania i smakołyki..

Tak jest i u mnie pierniczki już są i czekają na swoją magiczną chwilę. Mieszkanie jest już udekorowane, tylko brakuje choinki, ponieważ przy tak małych dzieciątkach długo by nie postała.;-) Zostały tylko ostatnie przygotowania, pieczenie ciast, robienie zakupów spożywczych, przygotowywanie potraw, smażenie….

Świeta Bożego Narodzenia pachną mandarynkami i pomarańczami, choinką, piernikami i przyprawami korzennymi. Te zapachy przywołują w Nas miłe wspomnienia z dzieciństwa, czas beztroski i prezentów. Więc warto zadbać aby te zapachy wypełniły Nasz dom w święta.

To teraz mogę przejść do konkretów, otóż lataliśmy już kilka dni z miotłą i ścierką, przyrządziliśmy już masę pierniczków, wykupiliśmy z połowę sklepu, a to wszystko dla trzech dni!! Magia świąt trwa w najlepsze…. a w tym wszystkim zapominamy o najważniejszym, po co a raczej dla kogo to wszystko robimy. Pamiętajmy, by przy wigilijnym stole podzielić się opłatkiem, przeczytać fragment Pisma Świętego, złożyć sobie życzenia, wspólnie zaśpiewać kolędy i oczywiście pójść do kościoła na Pasterkę. Warto pamiętać o co w tym wszystkim chodzi. Przypomnijmy sobie historię Bożego Narodzenia, a nawet opowiedzmy ją dzieciom, zamiast standardowych wieczornych bajek!! 😉

UFFF udało się wyrobić w kilku zdaniach, gdyż nie chciałam się rozpisywać, by nie tracić Waszego cennego czasu na długie czytanie. 😉


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia……

Każdy już czym prędzej bieży,
by dołączyć do pasterzy.
I ja spieszę z życzeniami,
bo nie mogę być tam z Wami.
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
i niech dobro wśród Was gości.
I niech Boga wielka moc
na Was spłynie w świętą noc.

Wiary, co góry przenosi,
nadziei, która nie gaśnie,
miłości w każdej ilości, oraz spokoju i radości.