Święta Królowa Jadwiga – Święci uśmiechnięci

Posted by

Tym razem wpis o książeczce dla dzieci, pod tytułem Święta Królowa Jadwiga, autorstwa Elizy Piotrowskiej.

Jest to autorka i ilustratorka książeczek dla najmłodszych. Laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki. Jak również jest tłumaczem z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci, mieszka w Brazylii. Co najaważniejsze, uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech. Jest autorką książeczek z serii Święci uśmiechnięci, do tej serii zalicza się właśnie pozycja Święta Królowa Jadwiga. Jest to lektura wydawnictwa Święty Wojciech.

Książeczka w twardej okładce, licząca 48 pięknych kolorowych stron.

Jest to przyjemna lektura w formie wierszowanej, dzięki czemu szybko i sprawnie się czyta. Czytanie takiej książeczki pięknie wydanej i dobrze napisanej sprawia przyjemność, jak również dostarcza dużo wiedzy na temat całego życia Świętej Królowej Jadwigi.

Nie tylko dzieci posiądą cenną wiedzę, ale również dorośli, gdyż taka forma nauki i zdobywania nowych informacji jest znacznie lepszą opcją niż sztywne czarno-białe podręczniki do lekcji historii. Z niej dowiemy się, że wielkie głowy państwa też byli dziećmi i zdołali osiągnąć coś niezwykłego, dzięki nauce i swojej wiedzy. W ksiażce Święta Królowa Jadwiga przeczytamy, że Jadwiga posiadała ogromną wiedzę, jak na nastolatkę. Dużo czytała, uczyła się, zdobywała doświadczenie, dzięki czemu umiała władać krajem i podejmować ważne decyzje.

Książka Święta Królowa Jadwiga  oparta jest na faktach z biografii Świętej Jadwigi.

Jadwiga została Królem mając zaledwie 12 lat! Jak to się stało dowiecie się oczywieście z książki.

To pozycja zarówno dla kilkulatka, starszaka jak i dorosłego. Jest to miła, zabawna, kolorowa, przydatna, wartościowa i obowiązkowa lektura. Czytając tą pozycję nie tylko zdobywamy cenną wiedzę, ale dostarczamy sobie pozytywną dawkę humoru. Dzięki tej pozycji możemy się wspólnie pośmiać razem z dziećmi. Okazuje się, że nawet ze Świętymi, jak również z Królową nie jest wcale tak poważnie i sztywno. Książka dedykowana dzieciom od 5 do 10 lat, ale reguły są po to by je łamać, i myślę, że jest to pozycja dla każdego. Spodoba się dziecku jak i rodzicowi. Wspólne czytania dostarcza wiele frajdy.

Dzięki temu utworowi poznajemy życie Jadwigi, jej czasy w których żyła, warunki, tradycje, jak choćby to że została bardzo wczęśnie zaślubiona Wilhelmowi mając zaledwie kilka lat i wyjechała z nim do innego kraju. Pomagała z czystego serca, z czystymi intencjami, nie dla sławy i pieniędzy, nigdy nie zapomniała o potrzebujących. Jednocześnie pozostawała wierna Bogu.

Chciała by jej naród był mądry i wykształcony. Uważała, że kraj bez szkół i edukacji to kraj martwy, bez przyszłości.

Ta książka pokazuje, że kobieta również może dokonać czegoś wielkiego i osiągnąć życiowy sukces.

Dodam, że to nie jest nasza pierwsza książeczka z tej serii Święci uśmiechnięci. Posiadamy już książkę Święty Mikołaj z Miry, oraz Święty Antoni z Padwy. Przy okazji zapraszam do wpisów z tymi książeczkami, które również są godne uwagi. Wszystkie te pozycje mają za zadanie przybliżyć dzieciom jak i rodzicom prawdziwe życie świętych.

Życzę miłego czytania!