Święta Rita z Cascii -Skuteczni Święci

Posted by

Książeczka z serii Skuteczni Święci Święta Rita z Cascii

Jest to nieduża książeczka w twardej oprawie wydawnictwa Święty Wojciech. Święta Rita z Cascii jest to modlitwnik z serii Skuteczni Święci. Jak już wspomniałam jest to nieduża książeczka małych rozmiarów o wymiarach 100 x 150 mm i licząca zaledwie 120 stron. Jest to nowość wydawnictwa Świety Wojciech, książka wydawna w twardej oprawie, dzięki czemu tak szybko się nie niszczy.

Święta Rita z Cascii

To z tego modlitewnika poznamy życie Rity. Rita urodziła się w 1380 roku, była długo wyczekiwanym dzieckiem swoich rodziców, których byli już w podeszłym wieku. Na chrzcie otrzymała imię Margarita – Małgorzata, ale zdrobniale nazywano ją Ritą, i właśnie jako Rita została zapamiętana. Rita chciała iść do klasztoru, ale z racji tego, iż była jedynym dzieckiem w domu, nie mogła decydować o swoim życiu. Postanowiono mimo jej woli wydać ją za mąż w wieku zaledwie szesnastu lat. Jej mąż mimo szlachetnego serca, wyróżniał się trudnym i porywczym charakterem. Chętnie angażował się w cudze sprawy, używając przy tym miecza, dzięki czemu zyskał wielu nieprzyjaciół i wrogów. Był porywczy.

Doczekała się dwóch synów – bliźniąt. Pewnego dnia jej mąż zginął, a ona została wdową. Spotkała ją straszna tragedia, mimo, iż straciła męża to na dodatek odebrano jej synów. Jej dzieci zabrał brat męża, który ich wychowywał. Rita samotnie zamieszkała w górach, poświęciła się wyłącznie modlitwie i pomagała innym ludziom, którzy byli w potrzebie. Jej synowie umarli w czasie epidemii.

To kobieta, która dużo przeszła i bez wątpienia znała życie.

Jeśli ktoś zastanawia się nad sekretem skuteczności wstawiennictwa Świętej Rity, zakonnicy z XV wieku, i nad tajemnicą jej popularności w wieku XXI, to tkwi ona właśnie w tym, iż ta kobieta po prostu dobrze znała życie i wiele w nim przeszła. Święta Rita z Cascii nie jest wyłącznie tą, która się za nami wstawia, jest również tą, która uczy nas, jak się modlić skutecznie, nawet w najtrudniejszych dla nas okolicznościach.

Modlitewnik Święta Rita z Cascii zawiera:

– życiorys Świętej Rity,
– przemówienie Jana Pawła II wygłoszone do czcicieli Świętej Rity,
– zestaw modlitw za wstawiennictwem Świętej Rity ­­– o pomoc w codziennych trudnościach, o zgodę z wolą Bożą, o poddanie się woli Bożej, na 22 dzień każdego miesiąca, o piękną rodzinę, dobrego męża, dobrą żonę, o potomstwo, modlitwa za dzieci, modlitwa matki, modlitwa w kłopotach małżeńskich, modlitwa wdowy oraz wiele innych,
– modlitwy dziękczynne: modlitwa wdzięczności,
– litanię, nowennę i koronkę do Świętej Rity.

Książka dostępna w księgarnii internetowej wydawnictwa Święty Wojciech. Przy okazji zapraszam do moich wcześniejszych wpisów z książkami wydawnictwa Święty Wojciech, choćby na przykład Aszerat książka Aleksandry Mazur