Szampon przeciwłupieżowy do każdego rodzaju włosów oraz do włosów przetłuszczających się
Ostatnio miałam okazję testować szampon przeciwłupieżowy do każdego rodzaju włosów (czerwony) oraz do włosów przetłuszczających się (zielony). Ja, jak na razie, nie mam jakiś dużych problemów z łupieżem, raczej on u mnie pojawia się sporadycznie od czasu do czasu. Mam długie włosy, więc gdy pojawia się łupież jest to mało estetyczne, a wręcz uciążliwe, ponadto skóra głowy bywa wtedy również swędząca. Na problem łupieżu stosowałam bardziej znany szampon, a o tych wcześniej nie słyszałam i poznałam stosunkowo niedawno.
Mowa tu o – Catzy Laboratories.
Szampony Healing to skuteczna kuracja przeciwłupieżowa. Uwagę przyciąga Ziołowy Szampon Przeciwłupieżowy, gdzie substancją aktywną jest pirytionian cynku 1%, idealny do włosów przetłuszczających się i oczywiście z problemem łupieżu. Pirytionian cynku 1% ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, a dodatkowo wzbogacony jest naturalnymi składnikami, takimi jak ekstrakt z brzozy, rozmarynu, rumianku i pokrzywy. Zioła działają przeciwłojotokowo i przeciwłupieżowo.
Posiada właściwości oczyszczające, eliminuje łupież. Nadaje włosom miękkość i połysk. Dzięki zastosowaniu kompleksu ziołowego intensywnie wspomaga kurację przeciwłupieżową i pomaga utrzymać prawidłową równowagę biologiczną skóry. Brzoza zwisła (Betula alba pendula L.) ekstrakt z kory jest bogatym źródłem betuliny i kwasu betulinowego. Związki te posiadają właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne i stosowane są w kuracji przeciwtrądzikowej, a także do cery tłustej.
Dodatkowo chronią skórę przed wolnymi rodnikami, przeciwdziałają procesom starzenia się skóry i zmniejszają wydzielanie sebum. Rozmaryn lekarski (Rosmarinus Officinalis) – ekstrakt z liści zawiera flawonoidy, olejki eteryczne, garbniki. Posiada intensywne właściwości antyutleniające, działa antybakteryjnie, antyseptycznie i przeciwzapalnie. Wpływa wzmacniająco na cebulki włosów, zalecany do cery tłustej i trądzikowej. Rumianek lekarski (Chamomille Recutita L.) – ekstrakt z kwiatów rumianku wykazuje działanie oczyszczające, delikatnie ściągające i zmiękczające.
Działa miejscowo przeciwzapalnie, odkażająco i bakteriostatycznie. Zalecany do skóry łojotokowej, ze skłonnościami do łupieżu. Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica L.) – ekstrakt z liści jest bogatym źródłem flawonoidów, garbników, kwasu pantotenowego i witamin B, C, K.
Kolejny to Szampon Przeciwłupieżowy do każdego rodzaju włosów, gdzie substancją aktywną również jest pirytionian cynku 1%, działający przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.
Oba szampony pachną delikatnie i przyjemnie. Zapach jest powiedziałabym taki „mydełkowy”. Łatwo się pienią. Sposób użycia jest bardzo prosty. Przed użyciem należy szampon wstrząsnąć, niewielką ilość nanieść na wilgotne włosy, wmasować i spienić. Po tych czynnościach szampon powinien być pozostawiony na włosach na kilka minut, następnie spłukać i powtórzyć czynność. Szampony można stosować codziennie, do momentu uzyskania pożądanego efektu.
Zalety szamponów to atrakcyjna cena, wygodne nieduże opakowanie, łatwo dostępny (można kupić w aptece, internecie, itp) usuwa łupież, nie obciąża włosów, nie podrażnia skóry, pięknie pachnie, łatwo się pieni. Wady, po zastosowaniu szamponu trzeba nakładać odżywkę, gdyż włosy są nieco przesuszone. A czy są wydajne? To zależy ile potrzebujemy tego szamponu, by umyć nasze włosy. Jak na moje idzie całkiem sporo, gdyż są długie, więc potrzebuję większej ilości.
Butelki wyglądają całkiem ciekawie, dodatkowo były zapakowane w tekturowe pudełeczka.