Sztućce dla dzieci do nauki samodzielnego jedzenia

Posted by

Dlaczego warto wybierać sztućce dla dzieci?

Warto dlatego, gdyż zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich kształt był przystosowany do małej dłoni dziecka. To właśnie dzięki wygodnym, lekkim i poręcznym sztućcom dzieci mogą w miarę bezproblemowo przyjmować posiłki. Oczywiście, maluchy nie posługują się sprawnie sztućcami, zazwyczaj podczas jedzenia bawią się nimi a pokarm jedzą rączkami. Ale z czasem przyzwyczają się do łyżki, widelca czy nawet noża. Takie plastikowe sztućce pozwalają na stopniową naukę samodzielnego jedzenia. Widząc nas- rodziców, naśladują te czynności, więc pragną jeść tak jak my, czyli nożem i widelcem. Takie małe bezpieczne sztućce są doskonałe, by choć w pewnym stopniu opanować technikę korzystania z noża i widelca. Sztućce dla dzieci zachęcają do jedzenia nawet swoim wyglądem. Są bardzo kolorowe, można nawet wybrać kolor według upodobań dziecka, czy też dla chłopczyka, bądź dziewczynki.

A co najważniejsze, to plastikowe sztućce dla dzieci nie podrażniają i nie kaleczą delikatnych dziąseł oraz ząbków. Dziecko nie skaleczy się na przykład nożem, gdyż został zrobiony tak by był bezpieczny nawet dla kilkumiesięcznego maluszka.

Sztućce dla dzieci do nauki jedzenia

My posiadamy trzy zestawy od MAMbaby. Te zestawy są w trzech dostępnych kolorach, czyli niebieskim, zielonym i różowym. Zamówiliśmy aż trzy takie same zestawy, by nie było kłótni, jednak wzięliśmy różne kolory, by każdy miał swój. Niebieski zestaw jest Piotrusia, zielony Hubercika, a różowy będzie do zabawy. 😉 Dzieci uwielbiają bawić się w kuchnię, gdyż zazwyczaj widzą prawie codziennie mamę podczas gotowania. Jak już wspominałam nasze zestawy są takie same, tylko wyróżniają się kolorystyką. Sztućce dla dzieci mają ciekawy wyprofilowany kształt, który ułatwia trzymanie. Może nie są za bardzo urodziwe, bo nie mają żadnych ozdób, na przykład z postaciami z ulubionych bajek, ale chodzi tu w szczególności o bezpieczeństwo i komfort podczas samodzielnych posiłków.

Każdy z kompletów został przygotowany z dbałością o detale – Nóż z bezpiecznymi krawędziami, a widelec z delikatnymi ząbkami. Posiada również antypoślizgową powierzchnię dla wygodnego chwycenia i trzymania podczas jedzenia. Zaokrąglony kształt również ułatwia trzymanie ale też jest bezpieczniejszy dla maluszka. W skład naszych zestawów wchodzą przede wszystkim sztućce obiadowe; nóż, łyżka oraz widelec.

Mój starszy synek chciał mieć swój nóż, ponieważ widział jak my – rodzice używamy, więc i on chciał jeść tak samo. Dzieciaczki są bardzo zadowolone. Każdy ma swoje łyżeczki, widelce i noże.;-)

Obiadki z takimi zestawami są kolorowe i przyjemne.;-)

A czy wasze dzieciaczki również używają takich specjalnych sztućców dla dzIeci?

Zapraszam również do mojego wcześniejszego wpisu z produktami od MAMbaby. Wpis z kubeczkami/bidonami, pod tytułem „MAM i ja!„.