teatr rozrywka dla dzieci

Teatr doskonałą rozrywką także dla najmłodszych!

Posted by

Wielu dorosłych uważa, że teatr to niezbyt dobry wybór dla najmłodszych. Jednak tak naprawdę spektakle teatralne to dla dzieci mnóstwo zabawy i dodatkowe wsparcie w rozwoju!

Powaga teatru jest głównym powodem, dla którego ta rozrywka kulturalna nie jest tak często wybierana dla dzieci. Warto jednak wskazać, że aktualnie teatry dopasowują swoją ofertę także do potrzeb najmłodszych widzów. Działają również teatry skupione tylko na maluchach, na przykład takie jak Teatr Małego Widza w Warszawie.

Zatem wizyta w teatrze może być dla dziecka doskonałym sposobem na zapoznanie się z nową formą kultury oraz może nieść ze sobą wspaniałą rozrywkę!

Dlaczego teatr jest dobry dla dzieci?

Teatr może być atrakcyjną alternatywą dla kina – to szansa, aby zobaczyć aktorów na żywo i jeszcze bardziej wczuć się w opowiadaną historię. Teatr całościowo oddziałuje na zmysły, wyzwala większe skupienie i koncentrację. Pozwala na wciągnięcie malucha w fascynującą fabułę – oczywiście, dopasowaną do jego wieku.

Dziecięce teatry prezentują sztuki już dla widzów od pierwszego roku życia. Naturalnie, w tym przypadku nie ma mowy o rozbudowanych opowieściach snutych przez aktorów. Spektakl skupia się na dźwiękach, kolorach i na ruchu. Dopiero sztuki dla starszych dzieci zyskują bardziej złożoną fabułę.

Wizyta w teatrze może być zatem dla dziecka doskonałym wsparcie w rozwoju. Wspomaga inteligencję, uczy kreatywności i wrażliwości, wzmaga ciekawość, pomaga w poznaniu nowych słów.

Teatry dopasowane do najmłodszych

Teatry dziecięce, które skoncentrowane są tylko na małych widzach, biorą pod uwagę wszystkie ich potrzeby. W takich placówkach nie ma tradycyjnego podziału na scenę i na widownię. Dzieci mogą także bawić się z aktorami w trakcie czy po spektaklu, więc to interaktywna rozrywka. Światło nie jest całkowicie zgaszone, a dźwięki są przytłumione dzięki temu dzieci nie otrzymują zbyt wielu bodźców jednocześnie.

W teatrach tego rodzaju organizowane są także warsztaty teatralne dla dzieci Warszawa jest jednym z miast, w których można z nich korzystać. Dzięki warsztatom maluchy mogą poznać bliżej tajniki działalności teatru i wcielić się w rolę małych aktorów.

Na zakończenie zapraszam również do wpisu także o ciekawej formie rozrywki dla dzieci pt szkoła pływania

 

Artykuł partnera