Temperamentne dziecko. Przewodnik dla rodziców

Posted by

Temperamentne dziecko, Jest to międzynarodowy bestseller, który pomógł już ponad 1mln rodziców! Poradnik dla rodziców, autorstwa dr Mary Sheedy Kurcinka

To książka, którą zamówiłam na stronie TaniaKsiążka.pl odnalazłam ją w zakładce „nowości„. Jest to księgarnia internetowa oferujące przeróżne książki w przystępnych cenach. Już wiele razy miałam okazję czytać książki zamówione właśnie z tej księgarni internetowej. Zamówienie mogę również odbierać w swoim mieście, w punkcie odbioru osobiście. Teraz przejdźmy do książki.

Temperamentne dziecko– Przewodnik dla rodziców

To poradnik dla rodziców, których dziecko w porównaniu z rówieśnikami, jest bardziej wrażliwe, emocjonalne, uparte i bardzo aktywne. To poradnik, który podpowie rodzicom jak stworzyć dziecku wspierające, pozytywne i kochające środowisko, tak by dziecko poczuło się bezpieczne i kochane.

Jak tylko zobaczyłam tę książkę i przeczytałam tytuł jak i opis, od razu pomyślałam, że muszę ją mieć. To z pewnością książka dla mnie o moim dziecku. Ale gdy ją odebrałam, podchodziłam do jej przeczytania z dystansem, odkładałam ją na półkę już po kilku stronach, a później zostawiałam nieczytaną na kilka dni. Być może „odkładałam problem”.  Być może nie miałam i nie mam tyle odwagi i determinacji, by zawalczyć o szczęście rodziny. Jednakże pomyślałam, że warto ją przeczytać i zdobyć nowe umiejętności i przydatną wiedzę.

Ta książka z pewnością motywuje do zmian, działania i innego nowego podejścia do naszego dziecka. Pomaga zmierzyć się z codziennymi problemami w relacji rodzic- dziecko. Każdy zasługuje, by być szczęśliwym i kochanym,i dziecko jak i rodzic. Dlatego warto wypracować swoje rozwiązanie problemu. To w niej znajdziemy przykłady podane przez innych rodziców takich „temperamentnych dzieci” jak i podpowiedzi i komentarze jak postępować i pracować z dzieckiem, oraz jak zauważyć w dziecku te dobre mocne strony.

Z niej wywnioskowałam, iż trzeba poświęcić dziecku jeszcze więcej uwagi, a wtedy zobaczymy w nim dużo pozytywnych rzeczy i niezwykłych umiejętności, które wcześniej mogliśmy przegapić. Każde dziecko jest inne i nie można szufladkować wszystkich pod jedną kategorię, mierzyć wszystkie dzieci jedną miarą. Bo gdyby każdy był taki sam, grzeczny, poukładany to świat byłby nudny.

Badania pokazują, że temperament jest zdeterminowany przez nasze geny. Temperament wpływa również na poziom aktywności. Dziecko z dużym pokładem energii musi po prostu się ruszać. Dzieci rodzą się z określonym temperamentem, tak jak z czarnymi bądź jasnymi włosami. Nie znaczy, że te cechy nie mogą ulec zmianie. Tak jak rozczochrane włosy można uczesać, tak i można odpowiednio pokierować temperamentem. Temperament postrzega się w kategorii takiego „wewnętrznego silnika”. Silniki różnią się wielkością, mocą, jak również szybkością zapłonu. A silnik temperamentnego dziecka można porównać do sportowej wyścigówki.

Jeśli dziecko ma taki silnik z dużą mocą i motywacją do działania. to bardzo dobrze- nic straconego. Teraz czas na mamę -kierowcę, która musi pokierować tą szybką wyścigówką. Wskazać drogę, oraz podpowiedzieć kiedy zmienić pas, by silnik się nie przegrzał, by bezpiecznie i spokojnie zachamować w odpowiednim momencie.

Mama musi nauczyć się jak pracować z taką wyścigówką..Nie może zmienić jej na inny pojazd, bo byłoby to niewłaściwe, nie może też go na siłe przerobić choćby na zwykłą osobówkę, bo nie tędy droga. Mama kochająca, zajrzy pod maskę, dowie się co kryje się w środku i jak to wszystko pokierować, by jechać tym samym właściwym torem. Nauka jazdy po torze wyścigowym wymaga czasu i praktyki, więc wszystko da się wypracować. A więc, warto sięgnąć po poradnik dla rodzciów, Temperamentne dziecko, by nauczyć się jak tym wszystkim pokierować, by było właściwie i odpowiednio i bez nerwów.

Przy okazji zapraszam również do mojego wcześniejszego wpisu, z książką zamówioną również w księgarni internetowej taniaksiazka.pl Kobiety, które myślą za dużo…