TEST środków do czyszczenia pralki marki Dr. Beckmann!

Posted by

Testowanie środków do czyszczenia pralki marki Dr. Beckmann!

Jakiś czas temu otrzymałam przesyłkę z wygranymi produktami do testów ze strony Familie.pl Konkurs ogłoszony był w zakładce konkursy/testowanie pod wpisem Czy wiesz, jak dbać o swoją pralkę? TEST środków do czyszczenia pralki marki Dr. Beckmann! Postanowiłam się zgłosić i udało się dostać do testów. Jednak z natłoku obowiązków i pracy, niestety nie mam ani czasu na sprzątanie, nastawianie prania, a już na pewno na sprzątanie i czyszczenie pralki. Jest tego prania aż tyle, że pralka niemalże chodzi codziennie, więc trudno tu myśleć o samym czyszczeniu pralki. Do testów otrzymałam środki do czyszczenia pralki marki Dr. Beckmann, w zestaw których wchodzą: Dr. Beckmann Odkamieniacz do pralek, 250 ml, Dr. Beckmann Środek czyszcząco-pielęgnujący do pralek, 250 ml oraz Proszek czyszczący do pralek, 250 g

 

Dr. Beckmann Proszek czyszczący do pralek, 250 g

Przyznam, że używałam kiedyś proszku do czyszczenia pralek kilka lub kilkanaście miesięcy temu. Był to proszek jakiejś innej marki. Po zastosowaniu nie stwierdziłam jakiś rewelacji i pomyślałam, że to jednak zbędny gadżet i wydawanie pieniędzy. Być może nie trafiłam na odpowiedni produkt, kto wie. Obecnie, w tym przypadku, gdy postanowiłam przetestować proszek do czyszczenia pralek Dr.Beckmann, przeczytałam instrukcje i postanowiłam stosować się do zaleceń producenta;-p no prawie, gdyż nie zaczełam go tak jak to zalecił producent;-p ale to już mało istotne. Proszek do czyszczenia pralek posiada aktywny węgiel, który ma zdolność przyciągania brudu i wiązania osadów.

Dowiedziałam się, że częste pranie, a zwłaszcza w niskich temperaturach, może być przyczyną zarówno nieprzyjemnego zapachu w pralce, jak również namnażaniu się mikroogranizmów, które giną w wyższych temperaturach. Regularne stosowanie (w zależności od częstotliwości prania) preparatu Dr. Beckmann Proszek czyszczący do pralek,ma za zadanie sprawić, że pranie będzie zawsze świeże, a pralka pozostanie czysta, wolna od brudu, a z jej środka będzie wydobywał się przyjemny zapach.

Po zastosowaniu proszku według zaleceń od razu stwierdziłam, że pralka ma czyściutkie drzwi( szybkę), jednak nic więcej nie zauważyłam gołym okiem. Guma jak była tak i pozostała brudna.

Mam nadzieję, że proszek wyczyścił to co jest też niewidoczne gołym okiem, jak mikroorganizmy, oraz wnętrze pralki jak przewody, grzałki i wszelkie inne trudno dostępne miejsca.

Dr. Beckmann Odkamieniacz do pralek, 250 ml

Następnym preparatem jaki przetestowałam był Odkamieniacz do pralek, który za zadanie ma czyścić i chronić, oraz łagodnie usuwać brud i resztki detergentu oraz chronić wnętrze pralki. Odkamieniacz do pralek jest nowością na rynku, więc tym bardziej cieszę się, że miałam okazję go przetestować. Zastosowałam go tak jak podaje producent, czyli wstrząsnęłam butelką, wlałam całą zawartość butelki do głównej komory na detergent. Włączyłam główny cykl prania (conajmniej 40stopni) bez prania wstępnego i brudnej odzieży. Po zakończeniu sprawdziłam pralkę i gumy, jakby nic się nie zmieniło, guma nadal pozostała czarna od kamienia, ale obok bębna brud odstał i bardzo łatwo można było wyczuścić gumę gąbką lub szmatką.

Brudu nazbierało się sporo, nawet nie miałam pojęcia, że może zgromadzić się tyle osadu, śmietków w uszczelce. Do wyczyszczenia gumy po zastosowaniu odkamieniacza do pralek wzięłam ostatni produkt z którego chyba jestem najbardziej zadowolona, gdyż jego efekty widać gołym okiem. A to co widoczne najbardziej mnie cieszy.

Dr. Beckmann Środek czyszcząco-pielęgnujący do pralek, 250 ml

Kolejnym a zarazem ostatnim preparatem jaki pozostało mi przetestować był Środek czyszcząco-pielęgnujący do pralek Dr. Beckmann 250 ml  z tym preparatem miałam do czynienia po raz pierwszy. Nie używałam nawet podobnego produktu o podobnym zastosowaniu innej marki. Jak dla mnie był i jest on nowością. Postanowiłam zacząć od brudnej przegrody na detergenty, czy też od podajnika na detergenty, i tu nawet pozytywne zaskoczenie, gdyż środek w miarę dobrze poradził sobie z kilkumiesięcznym, a może i kilkunastomiesięcznym zbierającym się brudem, jak również osadem po płynach i proszkach.

Efekt widoczny na zdjęciach. Widać, że podajnik wygląda świeżo i co najważniejsze czyściej. Po zastosowaniu proszku do pralek oraz odkamieniacza, przystąpiłam do czyszczenia gumy, uszczelki przy drzwiczkach i bębnie. Okazało się, że ta guma jest dość brudna, a osad łatwo schodzi po uprzednim zastosowaniu proszku a następnie odkamieniacza. Wystarczyło kilka razy namoczyć szmatkę środkiem czyszcząco-pielęgnującym do pralek i wyszorować gumy. Byłam zdziwiona, że tyle brudu może osadzić się na gumach.

Dzięki możliwości testowania produktów do czyszczenia pralek marki Dr. Beckmann mam czystą pralkę, a w rezultacie i pranie będzie czyste i o przyjemnym zapachu. Każdy przedstawiony produkt starcza na jedno pranie, więc nie ma potrzeby odmierzania produktów. Zapachy płynów nieco drażniące i intensywne, przypominające detergenty do mycia WC. Teraz wiem, że tak umyta i czysta pralka daje mi gwarancję świeżego i czystego prania.

Zapraszam również do mojego wcześniejszego wpisu z testów produktów marki Dr. Beckmann. Wpis pod nazwą Środki do prania odzieży sportowej marki Dr. Beckmann – testowanie