Testujemy pastę i szczoteczkę dla dzieci od Curaprox

Posted by

TESTOWANIE: smacznej pasty Curaprox i miękkiej szczoteczki Curaprox kids

Jakiś czas temu przeglądając stronę Familie.pl natknęłam się na aktualne testowanie past i szczoteczek od Curaprox. Długo nie zwlekałam z decyzją czy się zgłosić, czy odpuścić. Szczerze to ciekawiła mnie szczoteczka, ale i pasta, gdyż nigdy wcześniej nie używaliśmy past i szczoteczek od marki Curaprox.

Postanowiłam się zgłosić do testów i udało się! Dostałam się do testowania i tym samym miałam okazję poznać produkty, których do tej pory nie znałam.

Do testów otrzymaliśmy pastę dla dzieci Curaprox Kids 60 ml oraz szczoteczkę Curaprox Kids

Podczas zgłoszenia mogłam wybrać sobie pastę, więc zdecydowałam się na Truskawkę, 950 ppm fluorków. Pasty dla dzieci Curaprox dostępne są w trzech nowych smakach: Truskawka, arbuz, mięta. Dzięki zróżnicowaniu zawartości fluoru, w tym jedna bez fluoru, pasty są odpowiednie dla dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. Akurat, moi chłopcy mieszczą się w tym przedziale wiekowym, więc wybór jak najbardziej odpowiedni. Pasty w swoim składzie mają tylko i wyłącznie niezbęne składniki; jak fluor, enzymy, które wspomagają naturalną funkcję ochronną śliny, oraz ksylitol, który chroni przed bakteriami. Pasty nie zawierają szkodliwych składników, takich jak SLS, triklosan, czy mikroplastik.

Pasty od drugiego roku życia to:

  • truskawka, 0 ppm fluorków
  • truskawka, 950 ppm fluorków (nasza którą testowaliśmy)

Pasty od szóstego roku życia:

  • arbuz, 1450 ppm fluorków
  • mięta, 1450 ppm fluorków

Są to pasty dla dzieci od drugiego roku życia i powyżej. Ząbki u dzieci należy myć od dwóch do trzech razy dziennie, używając przy tym pasty wielkości ziarnka groszku.

Szczotka Curaprox Kids posiada eksta cienkie włosie Curen, bardzo łagodne dla dziecięcych dziąseł. Szczoteczka posiada bardzo wąski uchwyt dla wygody dziecka. Szczoteczka ma bardzo małą główkę, a ochronna nakładka dołączona do szczoteczki, pozwala na utrzymanie lepszej czystości. Szczotka przeznaczona dla dzieci od 4 do 12 roku życia.

Testowanie Curaprox – moja opinia

Pasta ma ciekawe opakowanie z potworkiem, co przyciąga dziecięcą uwagę i zachęca do jej wypróbowania. Pasta o smaku truskawki bardzo dobrze smakuje, jest całkiem słodka. Właściwie to na początku jak dla mnie i mojego starszego synka była aż za słodka. Po dłuższym użytkowaniu przyzwyczailiśmy się do słodkości pasty i już tak tego nie odczuwaliśmy. Pasta jest bezbarwna, o delikatnym truskawkowym zapachu.

Szczoteczka Kids od Curaprox którą otrzymaliśmy jest w kolorze fioletowym, została dla nas wybrana losowo. Szczotka ma bardzo miękkie włosie i małą główkę, co doskonale odpowiada rozmiarowi małej dziecięcej buźki. Natomiast wąski ośmiokątny uchwyt, pozwala na swobone utrzymanie szczoteczki w małej dziecięcej dłoni. Nakładka, która jest dołączona do szczoteczki pozwala na zachowanie czystości główki, czy to w podróży, a nawet w domu. Jestem zachwycona miękkością i gęstością włosia, gdyż dzięki miękkim i bardzo gęstym włoskom, dziąsła dziecka nie zostaną podrażnione, a ząbki zostaną dokładnie umyte i wyszorowane i o to w tym wszystkim chodzi, by było łatwo, czysto i przyjemnie.

Dodam tylko, że w środku pudełeczka od pasty, jest namalowana szczęka dziecka z ząbkami, dla wytłumaczenia i podglądu jak powinna wyglądać zdrowa buzia.

Dziękujemy za możliwość testowania marce Curaprox oraz Familie.pl , a przy okazji zapraszam do wpisu z innego testowania ze strony Familie.pl na przykład do Testujemy! Masa plastyczna Hey Clay