Trojaczki w szkole

„Trojaczki w szkole” Premiera książki oraz wystawa w Krakowie.

Posted by

„Trojaczki w szkole” Premiera

Znacie bajkę „Trojaczki”? My znamy i często oglądamy całą rodzinką na kanale MiniMini+. W bajce są poruszane problemy jakie dotyczą dzieci a przede wszystkim rodzeństwa. Bajka jest bardzo zabawna a przede wszystkim przedstawiona bardzo życiowo. My lubimy Trojaczków, więc bardzo się cieszymy na książeczki. Mamy nadzieję, że uda nam się przeczytać wszystkie części,`włącznie z nową serią Trojaczki w szkole”. Jeśli przeczytamy książeczki to oczywiście wystawimy recenzję na blogu.

trojaczki w szkole

Już 22 sierpnia premiera kolejnego tomu serii o zabawnym rodzeństwie trojaczków pt. „Trojaczki w szkoleautorstwa Nicole Lambert.

To książka dla uczniów i dla tych dorosłych, którzy nie zapomnieli zapachu tornistra, szelestu liści kasztanów w drodze do szkoły i odgłosu kulek na szkolnym podwórku. Trojaczki zastanawiają się nad tym, dlaczego to nauczycielki w szkole zarabiają, skoro pracują dzieci? Dlaczego do szkoły trzeba nosić tyle przyborów? Też się nad tym zastanawialiście? Bo ja tak! 😉

Nicole Lambert, autorka humorystycznych komiksów, jest bardzo cenioną we Francji obserwatorką dzieci. Trojaczki powstały w 1983 roku i stały się częścią dzieciństwa już trzech pokoleń Francuzów dzięki historyjkom ukazującym się w czasopismach i książkach, zabawkom i kreskówkom.

Dotychczas ukazały się:

– „1,2,3 Trojaczki”

– „Trojaczki. Mniam, mniam”

– „ Trojaczki w Paryżu”

trojaczki w szkole

Miło nam również poinformować, że we wrześniu Wydawnictwo Galeria Książki we współpracy z Instytutem Francuskim organizuje wystawę prac związanych z zabawnym rodzeństwem pt. „35 lat Trojaczków”. Wystawa to 35 grafik na każdy rok od powstania komiksu.

W związku z wystawą oraz premierą kolejnego tomu „Trojaczki. To już przesada!” Kraków odwiedzi autorka książeczek Nicole Lambert. Oprócz oficjalnego otwarcia wystawy 19 września odbędą się spotkania i warsztaty autorki z dziećmi i prasą.

Trojaczki w szkole

Plan wydarzeń:

19.09 – 20.10  Wystawa „35 lat Trojaczków”

w Instytucie Francuskim w Krakowie, ul. Stolarska 15

19.09 – 18:00 Wieczór paryski. Premiera kolejnego tomu „ Trojaczki. To już przesada!” z udziałem autorki Nicole Lambert w księgarni DeRevolucjonibus

20.09 – 18:00 Wernisaż wystawy z udziałem autorki Nicole Lambert w Instytucie Francuskim

22.09 – 12:00 Warsztaty rysunku z autorką w Księgarni Globus

Zapraszam do czytania książeczek jak i do obejrzenia wystawy!;-)

Dajcie znać w komentarzach kto się wybiera na wystawę.;-)

A jak to jest u Was? Lubicie Trojaczków?