uczta maluszka

Uczta dla maluszka. Recenzja książki +KONKURS

Uczta dla maluszka. Recenzja książki +KONKURS
5 (100%) 1 vote

Zdrowa dieta dla dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia, czyli „Uczta dla maluszka”

Ostatnio miałam okazję czytać książkę „Uczta dla maluszka”. Autorkami są Katarzyna Błażejewska – Stuhr oraz Monika Mrozowska. Książka zawiera porady odnośnie zdrowej diety dziecka od narodzin po 6 rok życia oraz smaczne przepisy. To my jako rodzice odpowiadamy za dietę naszych dzieci, więc warto zapoznać się z poradami odnośnie zdrowego żywienia. Nie jestem idealną mamą i sama popełniam dużo błędów żywieniowych, dlatego staram się czytać jak najwięcej poradników, by poszerzyć moją wiedzę.

W poradniku przeczytałam o żywieniu niemowląt w pierwszym roku życia, o rozszerzaniu diety dziecka jak również o prawidłowym karmieniu piersią. Zapoznajemy się również z piramidą żywieniową z której wynika, że najważniejszy jest ruch. Nie od dziś wiadomo, że będąc na świeżym powietrzu i zażywając ruchu wzrasta apetyt, co jest korzystne przy niejadkach. 😉 Dowiadujemy się również co nieco o kaszach, glutenie, rybach, napojach, jajach, soli, słodyczach, orzechach, produktach zbożowych itp.

uczta maluszka

uczta maluszka

W drugiej części książki „Uczta dla maluszka” dołączone są przepisy.

Do przepisów zostały załączone bardzo kolorowe i atrakcyjnie wyglądające dania. Przepisy są proste, gdyż składają się z kilku składników a ich przygotowanie nie jest skomplikowane. Niektóre przepisy mnie bardzo zaciekawiły i postanowiłam od razu je wypróbować zaraz po przeczytaniu książki. 😉 Postanowiłam zrobić ciasto dyniowo -migdałowe. Muszę przyznać, że choć moje ciasto nie wygląda dobrze to jest smaczne. 😉

uczta dla maluszka

Przepisy troszkę bym zmieniła, a mianowicie nie dodawałabym do dań soli. W przepisach zazwyczaj powtarza się „szczypta soli”.

Książka „Uczta dla maluszka” bardzo praktyczna i pomocna. Kolorowe zdjęcia zachęcają do wypróbowania przepisów.

Pamiętajmy o powiedzeniu, które również wspomina autorka Monika Mrozowska „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. 😉 Przyzwyczajenia i wiedza zdobyta za młodu decyduje o późniejszych nawykach i zachowaniach.

Zapraszam również do mojego wcześniejszego wpisu z książką „Fit Mom”.

Jeśli zainteresowała Was książka, to mam konkurs, gdzie do wygrania będzie „Uczta dla maluszka”.

uczta maluszka

KONKURS!

Do wygrania jest jedna książka „Uczta dla maluszka” Katarzyna Błażejewska – Stuhr oraz Monika Mrozowska.

Sponsor konkursu; selkar.pl

Organizator konkursu: BlogMama.pl

Czas trwania konkursu; od dnia 07.11. 2018 do dnia 20.11.2018 (włącznie z tym dniem)

Wyniki; dnia 21.11.2018

Zadanie konkursowe;  Napisz w komentarzu, pod tym postem, na blogu, Dlaczego to Twój maluszek zasługuje na książkę „Uczta dla maluszka”.

  1. Dane osobowe Uczestników Konkursu, będą przetwarzane przez Organizatora tylko i wyłącznie dla potrzeb prowadzenia Konkursu.
  2. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych prac konkursowych.
  3. Laureatów konkursu wyłoni organizator, czyli BlogMama.pl
  4. Nagrody nie podlegają wymianie na inne oraz na nagrodę pieniężną.
  5. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  6. Jedna osoba= jedno zgłoszenie.
  7. Nagrodę wysyła organizator konkursu – BlogMama.pl

POWODZENIA!! 😉 

 

 

Facebook Comments

Skomentuj