W jakim wieku uczyć dziecko języków obcych?!

Posted by

Czy zastawnawialiście się nad tym; W jakim wieku uczyć dziecko języków obcych?!

Warto wprowadzić naukę języków tak wcześnie jak tylko się da. Im wcześniej zaczniemy tym lepiej, ponieważ będzie mu łatwiej opanować słownictwo. Małe dzieci bardzo lubią powtarzać ciągle te same czynności, opowiadać na okrągło te same bajki, recytować te same wierszyki, a więc to dobry moment na naukę słówek w obcym języku.

Więc w jakim wieku uczyć dziecko języków obcych? Rozpoczynamy naukę najwcześniej jak tylko jest to możliwe. Myślę, że nawet z pierwszym wypowiedzianym słowem dziecka. I nie chodzi mi tu o naukę, którą kojarzymy ze szkoły, ale naukę poprzez zabawę, czyli bawimy się z dzieckiem, a ono przy okazji uczy się nowych słów. Czas spędzony na zabawie to najlepsza nauka dla malucha. Dziecko bawiąc się poznaje otaczający go świat. Wszystko to co nowe interesuje dziecko, nawet wypowiedziane słowo. Jednak nie można nikogo zmuszać do nauki, a więc rodzic musi tu być kompanem do zabawy a nie nauczycielem.

wycieczki szkolne

Komunikacja między ludźmi jest najważniejsza, zatem należy dużo mówić i tłumaczyć dziecku. Uważam, że nie musimy doskonale znać języka, by uczyć dziecko, przecież w polskim języku również popełniamy błędy. Najważniejsze jest dać dziecku możliwość nabycia umiejętności komunikacyjnych, lepiej by dziecko osłuchało się z językiem, nawet jeśli wypowiada niepoprawnie, niż żeby nie miało żadnego pojęcia o brzmieniu języka. Małe dziecko doskonale naśladuje i próbuje wypowiadać usłyszane słowa. Wiem to z własnego doświadczenia. Moje maluchy same domagają się nauki słówek w języku angielskim jak i rosyjskim.

Dla nieco starszych dzieciaczków doskonałym sposobem na naukę języków są książeczki, gry, zabawy, bajki i piosenki w języku obcym. Dziecko osłuchuje się z językiem i zaczyna powtarzać słowa. W dzisiejszych czasach trudno jest porozumieć się bez poznania choć jednego języka obcego. Wiem, to ponieważ pracuję na recepcji, gdzie przyjmuję ludzi z różnych krajów. Najczęściej posługuję się językiem rosyjskim i angielskim. Ukończyłam filologię rosyjską i wiem, że w późniejszym wieku, każde słowo musi być „wykute na blachę” a dla dziecka przychodzi to bez trudu, to tak jak z nauką języka ojczystego.

Możemy to zadanie, mowa tu o nauce języków obcych, powierzyć profesjonalistom, czyli zaspisać dziecko do szkoły języków obcych, jak na przykład Baby English Center , gdzie dzieci uczą się w sposób dla nich przyjazny – czyli poprzez zabawę!

Szkoła Baby English Center specjalizuje się w prowadzeniu zajęć języka angielskiego dla najmłodszych dzieci, przedszkolaków oraz dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Kurs języka angielskiego to nie tylko nauka, ale ciekawa przygoda.

Język angielski to podstawowy język w jakim ludzie porozumiewają się na całym świecie, dlatego rozpoczęcie nauki tego języka już we wczesnym wieku jest bardzo ważne!