wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi.

Posted by

Zbliżają się wakacje, tak więc pora by rozejrzeć się za miejscem na wakacje z dziećmi.

Myślę, że wyjazd z dziećmi to duże wyzwanie, ponieważ wszystko trzeba zaplanować, dokładnie sprawdzić czy wszystko jest dostosowane do rodzin z dziećmi. Planując odpoczynek z dziećmi trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym. Ja przed wyjazdem zawsze sprawdzam różne najciekawsze i najkorzystniejsze oferty biur podróży, oraz robię listy co należy ze sobą zabrać, a także co jest jeszcze do zrobienia. Na wakacje z dziećmi należy się starannie przygotować, gdyż nigdy nie wiadomo co Nas może spotkać. Warto przeprowadzić z dziećmi rozmowę. Należy wytłumaczyć co należy robić, gdy się zgubi, a jeśli będziemy odbywać lot samolotem co będzie się działo. Dziecko może odczuwać nieprzyjemny hałas silników, a także zmiany ciśnienia. Na odczuwanie takich zmian ciśnienia można podać dziecku coś do picia w czasie startu oraz lądowania.

Okres wakacyjny jest gorący i słoneczny dlatego należy zawsze pamiętać by z umiarem korzystać ze słońca, oraz stosować kremy z filtrami ochronnymi , jak również zabrać ze sobą dla dziecka nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Niewskazane jest wchodzenie do wody zaraz po leżakowaniu na słońcu.

Pamiętam jak pakowałam torby do szpitala do porodu.

Śmiałam się, że zabieram ze sobą tyle rzeczy jakbym jechała w podróż życia…I tak poniekąd było bo macierzyństwo to wspaniała i zaskakująca podróż. Teraz z małymi dziećmi mam jeszcze większe listy rzeczy do zabrania ze sobą na wakacje z maluchami. Na moich listach znajdują się (mam małe dzieci): smoczki uspokajające, pieluchy, nawilżane chusteczki, zabawki, książki, kredki, kartki, napoje oraz butelki na mleko, podgrzewacz, mleko w proszku, przekąski, kocyk, ubranka na zmianę (cieplejsze i lżejsze) obuwie, kosmetyki dla dzieci, stroje kąpielowe, czapki z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, apteczka z różnymi lekami( leki przeciwbólowe, żel na ukąszenia, maści na poparzenia słoneczne, środki na problemy żołądkowe), aparat fotograficzny- z dziećmi zawsze robi się bardzo dużo zdjęć dla uwiecznienia pięknych wakacyjnych chwil, oraz najważniejsze, to dokumenty: paszport/dowód osobisty dla rodziców i dzieci, książeczki zdrowia, jak również karty płatnicze.

 

wakacje

Wybierając ofertę w biurze podróży.

Zwracam uwagę na atrakcje dla dzieci, ponieważ nie chciałabym by się nudziły, jak również chciałabym by miały zorganizowany czas tak abym ja i mój mąż również znaleźlibyśmy choć chwilę dla siebie, w końcu chcę też odpocząć. Oferta musi być atrakcyjna pod względem atrakcji ale też ceny, przecież nie wydam całego majątku na kilka dni zabawy. Atrakcyjne są oferty zagraniczne, ponieważ ich ceny są kuszące i porównywalne do cen krajowych.

Kto nie marzy o wakacjach w Paryżu?! Ja marzę i to marzenie muszę spełnić niezwłocznie! 😉 Przeszukałam więc wszystkie oferty i wybrałam moim zdaniem najciekawszą pod względem dzieci i dorosłych. W ofercie Wakacje w Paryżu znajduje się wizyta w Disneyland, czyli będzie raj dla dzieci, oraz szaleństwa w aquaparku. Mój Piotruś uwielbia dinozaury, o czym pisałam już we wcześniejszych wpisach, więc i takie atrakcje z dinozaurami też będą, ponieważ do zwiedzania jest muzeum dinozaurów. W ofercie jest rejs po Sekwanie oraz zwiedzanie miasteczka nauki i przemysłu. Jest coś dla dorosłych, więc nikt nie będzie się nudził.

Zakwaterowanie.

Jak dla mnie ważne jest by te spędzone dni i noce odbyły się w jednym hotelu. Nie chciałabym ciągać się z dziećmi i walizkami po kilku różnych hotelach. W takich zagranicznych hotelach znajdziemy duże pokoje rodzinne, atrakcje dla dzieci, takie jak: baseny, zjeżdżalnie, place zabaw, gry i zabawy. Taka wycieczka do Paryża to idealne połączenie zwiedzania z aktywnym wypoczynkiem i rozrywką. Park rozrywki Disneyland to fascynujący bajkowy świat, miejsce gdzie spełniają się dziecięce marzenia. To doskonałe miejsce na dziecięcą przygodę. Spotkać bajkowe postacie to coś wspaniałego i niezapomnianego… Tak na prawdę to ja sama chciałabym odwiedzić ten park, gdyż moje dzieciaczki są jeszcze małe. Kto by nie chciał, mamie też się coś należy od życia! ;-p

Wpis powstał we współpracy z biurem podróży ITAKA.