winietki

Winietki na stół weselny – potrzebne czy nie ?

Posted by

Winietki na stół.

Ślub to najpiękniejszy i wyjątkowy dzień. Wszyscy marzymy o tym, by Ten dzień był wyjątkowy, idealny, magiczny i niepowtarzalny. Przygotowania do ślubu rozpoczynają się bardzo wcześnie już na kilka lub kilkanaście miesięcy przed ceremonią. Warto w tym czasie jeszcze na kilka miesięcy wcześniej pomyśleć o papeterii ślubnej a także o winietkach na stół.

Dziś chciałam Wam napisać o winietkach na stół. Ich obecność na weselnym stole nie tylko jest ozdobą i dodaje uroku ale i nadają porządek jak i wskazują na to, że każda zaproszona osoba jest wyjątkowa. Wygląd winietek robi wrażenie na każdej, nawet najbardziej wymagającej osobie. Wśród propozycji winietek znajdziemy zarówno bardziej stonowane, skromne, urokliwe jak i te nie stroniące od przepychu i bogactwa uzyskanego dzięki pięknym przykuwającym uwagę ozdobom. Brokat, koronka, kokardy, koraliki, wstążeczki, perełki, kryształki dbałość o najmniejsze detale. Dobrej jakości papier, czy wyszukana grafika to elementy, które sprawiają, że tego rodzaju winietki podbijają serca gości, pary młodej oraz rodziców. Winietki zazwyczaj są częścią motywu przewodniego ślubu wybranego przez narzeczonych. Stanowią idealne dopełnienie wystroju sali weselnej. Winietki powinny być ozdobą stołu, a więc dopracowane pod względem estetycznym. Dzięki czemu wyglądają elegancko, pięknie, niepowtarzalnie, stylowo, luksusowo, estetycznie a niektóre nawet zabawnie i uniwersalnie.

Winietki – Czy są potrzebne na weselnym stole?

Winietki są pierwszym elementem na stole jaki przykuwa uwagę wszystkich zaproszonych gości. Zazwyczaj wywierają pozytywne i miłe wrażenie. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Często stają się pamiątką po weselu, sama również posiadam kilka takich winietek z weselnych stołów. Bezspornie, winietki muszą pasować klimatem i charakterem do całego wystroju sali weselnej. Warto wybrać taką papeterię ślubną, która przede wszystkim podoba się parze narzeczeńskiej, ale też wygląda niepowtarzalnie i inaczej niż wszystkie inne, jakie kiedykolwiek trafiły w ręce zaproszonych gości. Od mojego ślubu jak i wesela minęło już ponad trzy lata a pamiętam jak sama wybierałam ozdoby ślubne, w których również znalazły się winietki. Wtedy zdecydowałam się na motywy z kwiatami, które również nawiązywały do mojego bukietu ślubnego.

rozowa-romantyczna-winietki

Obecnie jest taki duży wybór przeróżnych motywów, nawet w formie sztalug, które wyglądają urokliwie i oryginalnie. Gdy je zobaczyłam byłam zaskoczona ich wyglądem jak i pomysłowością.

winietki-kolekcja-eco-wg-18

Winietki sprawdzają się w sytuacjach, gdy goście zajmują miejsca przy stole wtedy dzięki nim panuje ład i porządek. Każdy odnajduje swoje miejsce. Bez takich winietek wytwarza się rywalizacja między zaproszonymi gośćmi o wolne miejsca by zająć jakieś określone i w ich mniemaniu „najlepsze”. W takich sytuacjach jestem jak najbardziej za winietkami i podpisaniem miejsc, które w dyskretny sposób wskażą zaproszonym gościom ich miejsce przy stole. 😉

Wraz z innymi elementami papeterii ślubnej winietki stanowią komplet niezbędny na każdym weselu. Jeśli jesteście zainteresowani również zaproszeniami ślubnymi to odsyłam Was do mojego wcześniejszego wpisu Organizujemy najpiękniejszy dzień.