witaminy dla dzieci

Witaminy dla dzieci – VisolVit

Posted by

Witaminy dla dzieci – musujący granulat VisolVit.

Ostatnio miałam możliwość testowania witamin dla dzieci VisolVit. Musujące witaminowe napoje testowałam razem z synkiem Piotrusiem. Suplement diety zawierający dzienny zestaw witamin. Jest to proszek musujący o smaku pomarańczowym i truskawkowym. Musujący granulat przeznaczony dla dzieci powyżej trzech lat oraz dla młodzieży. Produkt w saszetkach. Jedna saszetka to jedna porcja dziennych witamin i minerałów. Saszetka witaminowa zawiera między innymi takie witaminy jak:

  • witaminę D, która jest potrzebna do prawidłowego wzrostu, a także utrzymanie zdrowych zębów i kości – witamina słońca, niezbędna w okresie jesienno-zimowym,
  • witaminę A, która korzystnie wpływa na wzrok, stan i wygląd skóry, a także jest niezbędna w wielu procesach zachodzących w organizmie,
  • witaminy z grupy B, które wspierają pracę mózgu i układu krwionośnego,
  • składniki zawarte w produktach VisolVit Junior pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego,

witaminy dla dzieci

Witaminy dla dzieci – VisolVit Junior Truskawka.

Opakowanie z musującym proszkiem o smaku truskawkowym zawiera 30 saszetek. Mój synek Piotruś uwielbia truskawki, więc nie trzeba go namawiać do spróbowania napoju. Pierwszy raz synek próbował musujących napojów. Dla Piotrusia wielką frajdą jest to gdy napój musuje, wytwarzają się na nim bąbelki i słychać wyraźne dźwięki rozpuszczającego się proszku. Już dla samego efektu musowania dziecko chętnie sięga po saszetkę. Opakowanie też jest bardzo atrakcyjne przyciągające uwagę i zachęcające do spróbowania napoju. W smaku jest całkiem niezłe, wiem, gdyż próbowałam. Niestety, mimo, że są witaminy jest też cukier, który jest wymieniony na pierwszym miejscu . Więc nic dziwnego, że napój bardzo dobrze smakuje i dziecko z chęcią po niego sięga.

witaminy dla dzieci visolvit

witaminy dla dzieci visolvit

Witaminy dla dzieci – VisolVit Junior Orange.

Te opakowanie jest nieco mniejsze, gdyż zawiera tylko dziesięć saszetek. Mój Piotruś nie jest przekonany co do tego smaku. Jednak smakuje równie dobrze co witaminowy napój truskawkowy. Tutaj również cukier wymieniony jest na pierwszym miejscu. Producent zapewnia, że barwniki są pochodzenia naturalnego, jednak w przypadku tego napoju pomarańczowego, barwniki barwią kubek (dziecięcy plastikowy kubek), który nawet nie da się domyć. Nie zauważyłam tego przy napoju truskawkowym.

Jeśli chodzi o nas to my wolimy smak truskawkowy, gdyż bardziej smakuje on Piotrusiowi i nie barwi kubeczka. Opakowania są atrakcyjne, więc nie ma problemu z namówieniem dziecka do sprówowania „nowych” witaminek.

Suplementy diety VisolVit firmy Angelini.