Site icon Blog Mama

Wózek dziecięcy – trudny wybór

Wybór idealnie dobranego wózka dziecięcego to nie lada wyzwanie! Pamiętam, jak sama stałam przed tym trudnym dylematem. Zastanawiałam się, na co mam w szczególności zwrócić uwagę. Chciałam aby wózek dziecięcy był wygodny dla dziecka, funkcjonalny, w miarę lekki i co dla mnie bardzo ważne w rozsądnej cenie. A to dlatego, iż nie wydałabym milionów monet na wózek, który posłużyłby mi i dziecku przez dosłownie kilka miesięcy.

Na liście wyprawkowej, to właśnie wózek dziecięcy jest najdroższym punktem. I to właśnie stawia nas – rodziców przed niejednym dylematem.

Często okazuje się iż wybrany wózek okazał się totalną pomyłką, a kosztował wcale nie tak mało. No cóż, i tak bywa. Ale jak można kupić idealny wózek dziecięcy, nie mając jeszcze doświadczenia i wystarczającej wiedzy o maluchach. Jak też żadnego wyobrażenia i pojęcia jak to wszystko będzie wyglądać. I co tak właściwie jest dla nas- rodziców najważniejsze podczas wyboru idealnego wózka dziecięcego.

Mój pierwszy wybór nie był do końca trafiony i udany. Parę rzeczy bym w nim zmieniła. Teraz mam już świadomość i jako takie doświadczenie jeśli chodzi o wózek dziecięcy.

Wybierając idealne wózki dla dzieci musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów, takich jak:

Gondola musi być sporych rozmiarów by posłużyć dziecku przynajmniej do 6 miesiąca. W gondoli nie może zabraknąć materaca, gondola musi być wygodna. Jak również, zwróćmy szczególną uwagę na spacerówkę, czy jest wygodna, czy ma stabilne oparcie i duże siedzisko, czy ma regulowany podnóżek, czy ma wystarczająco duży daszek itp. 3w1 to wózek z nosidełkiem, który jest niezbędny i bardzo funkcjonalny.

Mam nadzieję, że mój wpis choć w minimalnym stopniu ułatwi poszukiwania idealnego i funkcjonalnego wózka dla dzieci.

Jeśli masz już doświadczenie w poszukiwaniu wózków, podziel się swoją wiedzą w komentarzu.

 

Wpis sponsorowany. Powstał we współpracy z empik.com

Exit mobile version