Przeważnie to rower uważany jest za pierwszy poważny zakup, jeśli chodzi o pragnące zwiększonej aktywności na świeżym powietrzu dziecko. Jednakże w jego miejscu coraz powszechniej stawia się hulajnogę. Jest to podyktowane tym, że może się nią posługiwać również młodsze potomstwo i trenować nie tylko na zewnątrz, ale również w domu.
W związku pierwszymi przebłyskami cieplejszych dni warto się zastanowić nad kupnem hulajnogi maluchowi. W celu podejścia do tej sprawy rzetelnie warto zastosować się do poniższych zaleceń.
Od kiedy można jeździć na hulajnodze?
Trzeba mimo wszystko pamiętać, że jazda na hulajnodze nie należy do zbyt prostych czynności. Przy tym istnieją modele przeznaczone dla minimum dwuletniego dziecka, jak i dla tego, które dopiero co nauczyło się chodzić.
W przypadku rocznego dziecka rozwiązaniem jest sięgnięcie po hulajnogę trójkołową. Co więcej, jest ona niejako połączeniem jeździka oraz hulajnogi w wersji mini. Posiada ona doczepiane siedzisko, które pomaga w trakcie nauki jazdy. Jeśli maluch zacznie pewniej czuć się w trakcie prowadzenia, zawsze istnieje możliwość jego odmontowania.
Z kolei dwulatki mogą śmiało wsiąść na trójkołowca bez siedziska jak https://dwamichaly.pl/product-pol-456-Hulajnoga-trojkolowa-First-Step-niebieska.html. Być może na samym początku nie będą jeszcze odpowiednio się nim posługiwać, lecz wtedy warto udać się na, przykładowo plac zabaw, aby milusiński podpatrzył techniki jeżdżenia innych dzieciaków. Dlaczego nie warto inwestować w siedzisko? Ponieważ i tak syn lub córka po krótkim zapoznaniu się z nim postawią najzwyczajniej w świecie na trójkołowca, zatem nie ma potrzeby marnowania pieniędzy.
Charakterystyka hulajnogi dla najmłodszych
Jak już zostało wspomniane, hulajnoga trójkołowa to podstawa. Jednakże przed zakupem trzeba mieć na uwadze to, że istnieją dwa ich typu. Pierwszy posiada dwa kółka z przodu, drugi zaś – z tyłu. Bezpieczniejsza opcja zakłada wybór tych przednich, ponieważ posiadają one szerszy rozstaw, co w konsekwencji przekłada się na większą stabilność sprzętu. Przy tym wyłącznie jedno kółko umieszczone na końcu pojazdu w żadnym razie nie utrudnia jazdy.
Z kolei, jeśli na tyle zamieszczona dwa koła, dziecko będzie najprawdopodobniej uderzać o nie nogą. Natomiast wadą tych przednich jest ich gorsza kompatybilność z drogami o nierównym terenie. Ten feler zostanie jednak zauważony, dopiero gdy malec będzie na nich zbyt szybko jeździć.
Podsumowanie
Do zakupu jakiegokolwiek przedmiotu dla dziecka trzeba podejść odpowiedzialnie i z głową. Nie inaczej jest z hulajnogą, a wybór tej odpowiedniej sprawi mu wiele radości!
Więcej możesz dowiedzieć się na https://dwamichaly.pl/
Wpis sponsorowany