trychoxin

Wypadanie włosów – to już nie problem!

Posted by

Idealny sposób na wypadanie włosów.

Prawie miesiąc temu rozpoczęłam moją kurację przeciw wypadaniu włosów z szamponem oraz ampułkami Trychoxin. Szampon i ampułki to kompleksowa miesięczna kuracja na wypadanie włosów opracowana przez specjalistów.

Preparaty Trychoxin posiadają trzy fazy działania:

  1. Zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów. 
  2. Wspomaganie włosów do odrostu. Gdy włosy przestaną nadmiernie wypadać, wtedy zaczyna się pobudzenie włosów do odrostu, odżywienia, dotlenienia mieszków włosowych, dzięki czemu zaczynają odrastać nowe włosy tak zwane „baby hair”. Preparat nadaje włosom zdrowy wygląd.
  3. Wzmocnienie zakotwiczenia włosów. Dla lepszych efektów i wzmocnienia włosów.

Jest to kuracja przeznaczona do włosów słabych i wypadających. Jak wiadomo, mamy po ciąży mają osłabione włosy, które też wypadają garściami. Ja również tak miałam, a jestem już rok po porodzie. Wypadanie włosów garściami było dla mnie tragedią, nie dość, że włosy były wszędzie, od podłogi po sufit, dosłownie wszędzie tam, gdzie byłam ja i miałam z czymś styczność. Włosy były na dywanie, podłodze, łóżku, meblach a nawet w jedzeniu! Tak, w jedzeniu również. Jeśli ktoś miał lub ma tak jak ja to wie o czym piszę… Z wanny to wyciągałam jakieś włosowe potwory. Moja szczotka do włosów po czesaniu była gorzej oplątana dookoła niż choinka na Święta. Przerażające, prawda!? Żeby to tylko było wypadanie włosów, ale nie, na tym się nie skończyło, bo do tego doszło przesuszenie, osłabienie, zmatowienie i wielkie poplątanie. Po prostu moje włosy żyły swoim życiem, były poplątane i nie dało się ich rozczesać.

 

trychoxin wypadanie włosów

 

Efekt WOW.

Uff były… lubię to słowo, bo teraz jest lepiej, nawet o niebo lepiej, ale nie żebym zachwalała ten produkt pod niebiosa, bo włosy nadal wypadają i myślę, że coś tam będzie wypadać, ale już nie w takich ilościach jak to było przed kuracją, gdyż teraz wypadają włosy pojedynczo a nie garściami. Zauważyłam to nawet po dywanach, które są jakby jaśniejsze i mniej usłane czarnymi włosami. Z talerzy zniknęły również długie czarne makarony, gdyż da się już nad tym zapanować. Teraz zaczynają mi odrastać małe włoski tak zwane „baby hair”, które są troszkę uciążliwe przy układaniu fryzury. Wcześniej zdarzało mi się prostować włosy prostownicą co trwało bardzo długo a efekty nie były zadowalające, gdyż nie było efektu WOW.

A teraz jest tak, iż po stosowaniu szamponu i ampułek moje włosy są bardzo miękkie, przyjemne w dotyku, odżywione i lśniące a co najważniejsze nie muszę już nawet prostować włosów bo i tak ładnie się układają i wyglądają. Uwielbiam je dotykać są teraz takie miękkie!;-) Obchodzę się teraz bez prostownicy a efekt jest o wiele lepszy niż za czasów prostowania. Dodam, iż prostowałam włosy by lepiej wyglądały i ładnie się układały. Moje włosy są gładkie, miękkie, lśniące i z łatwością się je rozczesuje. Efekt odżywienia jest na prawdę bardzo dobry, już nawet nie używam odżywek bo teraz jest lepiej niż było z odżywkami.

Aplikowanie szamponu i odżywki jest bardzo proste.

Uwielbiam takie wygodne stosowanie kosmetyków. Chodzi mi tu o pompkę i spryskiwacz w ampułkach.

Szampon jest duży i wydajny, myślę, że spokojnie starczy mi nawet na dwa miesiące. Szampon nie zawiera SLS, SLES, parabenów i silikonu. Doskonale oczyszcza włosy i skórę głowy. Lekko się pieni podczas mycia. Szampon podczas mycia można przetrzymać dłużej przez jakąś minutę -dwie dla lepszego efektu. Ja również tak robię jak zalecał producent. Pojemność to 250 ml, czyli spora butelka.

szampon wypadanie włosów

 

Przejdę wiec teraz do ampułek, z którymi również nie ma problemu podczas stosowania.

Są wygodne w użyciu, dzięki spryskiwaczowi oraz objaśnieniom na ampułkach jak i na tekturowym opakowaniu, gdzie wszystko dokładnie jest opisane i wytłumaczone. Ampułki stosuje się na mokre włosy po uprzednim umyciu szamponem. Włosy rozczesuję i przekładam grzebieniem by spryskać całą skórę głowy. Dziennie stosuje się pół ampułki co jest w zupełności wystarczające aby spryskać całą głowę. Ja mam długie włosy i nie mam problemu z aplikacją preparatu na skórę. Najwięcej spryskiwałam w miejscu tzw. zakoli oraz „czubka” głowy.

Po spryskaniu całej głowy masowałam skórę opuszkami palców przez 1-2 minuty, po czym odczuwałam lekkie mrowienie a nawet uczucie gorąca, lecz nie wiem czy takie uczucie było efektem zamierzonym. Kartonowe opakowanie w którym stoją ampułki jest podzielone na 4 tygodnie po 3 ampułki. Wszystko jest wydzielone i opisane. Dla mnie zostały jeszcze dwie ampułki do wykorzystania a już widać efekty, czyli zdrowe i lśniące włosy, oraz mniejsze wypadanie włosów jak i odrost nowych. Myślę, że ten produkt jest godny uwagi i polecenia. 😉

 

ampułki wypadanie włosów

 

kuracja wypadanie włosów