Site icon Blog Mama

Wyprawka dla malucha.

wyprawka

Kompletowanie: wyprawka dla malucha.

Tak jak i wszystkie zakupy, czy to spożywcze, odzieżowe, kosmetyczne, tak i wyprawkowe trzeba robić z głową. Nie można dać się porwać szałowi zakupów! Trzeba wszystkie potrzebne rzeczy do wyprawki dla malucha odpowiednio przemyśleć i zaplanować. Najpierw możemy zacząć od najważniejszych rzeczy, to jest; do spania, karmienia, spacerów, itp.

Wyprawka dla malucha.

Ja swoją wyprawkę kompletowałam na jakieś 2-3 miesiące przed porodem. A to dlatego by o wszystkim pamiętać i o niczym nie zapomnieć, ponieważ nie mogłabym biegać po sklepach z kilkudniowym maluszkiem. Byłoby to niemożliwe a zarazem uciążliwe. Chyba jak każda mama wyprawkę dla malucha rozpoczynałam od kupowania ubranek. Ubranka dla maluszków są tak przesłodkie, że nie można im się oprzeć a zarazem można zwariować od przepychu. Kupując tak maluśkie ubranka zwracałam uwagę przede wszystkim na to by były wygodne i nie posiadały między innymi guzików na plecach, zatrzasków oraz by były wykonane z naturalnych tkanin. Ważne by rozpinały się przez całą długość i były wygodne do założenia na tak małą istotkę.

Noworodki i niemowlęta większość dnia i nocy przesypiają, więc starałam się kompletować wyprawkę dla malucha i pod tym kątem. By maluszek miał wygodnie podczas snu jak i leżenia. Zatroszczyłam się o wygodne ubranka oraz o odpowiedni materac jak i dobrane i potrzebne dodatki do snu. Do spania dla maluszka sprawdzą się takie rzeczy jak: kocyk, otulacz, poduszka, pościel i ewentualnie przytulanka. W upalne dni sprawdzą się rzeczy wykonane z bambusa. Rzeczy wykonane z bambusa posiadają właściwości termoregulacyjne, z których można korzystać podczas upalnych dni.

Wiadomo, że kompletowanie wyprawki i chodzenie z dużym brzuszkiem to nie lada wyzwanie, gdyż ciężko się poruszać a co dopiero chodzić po sklepach i oglądać wszystkie te rzeczy. W sklepach jest ogromna ilość artykułów dziecięcych, od tego nadmiaru i zakłopotania przy wyborze można dostać zawrotu głowy. Ja kompletując wyprawkę dla maluszka większość rzeczy zamawiałam przez internet, ponieważ jest łatwiej, prościej, szybciej a przede wszystkim taniej. W sklepie Francy&Eco Store można znaleźć wiele artykułów niezbędnych do wyprawki dla malucha. Ja często przeglądam zakładki takie jak „wyprzedaż”, gdzie można znaleźć wiele fajnych potrzebnych rzeczy w niższej i rozsądnej cenie. Każda mama wie, że przedmioty dla dzieci do najtańszych nie należą, więc tym bardziej można coś ciekawego i praktycznego ustrzelić na wyprzedażach. I takim oto sposobem wyprawka dla malucha jest prawie gotowa!;-)

A co u Was sprawdziło się przy kompletowaniu wyprawki, a jakie rzeczy okazały się niepotrzebne?

 

Exit mobile version