Obkurczanie pochwy – laserem czy falami radiowymi?
Takie problemy, jak luźność pochwy, nietrzymanie moczu czy przerost warg sromowych przestają być tematem tabu, więc coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi ginekologii estetycznej. Nieinwazyjne obkurczanie pochwy laserem lub falami radiowymi to mało inwazyjne procedury, które pozwalają na odzyskanie komfortu miejsc intymnych oraz wzmocnienie pewności siebie.
Zabiegi ginekologii estetycznej
Obkurczanie pochwy to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Nie przerywa ciągłości naskórka, nie powoduje krwawienia, jest komfortowy dla pacjentki i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Zaledwie kilka dni po zabiegu można już wrócić do aktywności seksualnej.
Wskazaniem do obkurczania pochwy jest przede wszystkim utrata elastyczności tkanek spowodowana porodem czy zmianami hormonalnymi, tzw. zespół relaksacji pochwy (VPR). Przypadłość ta powoduje uczucie luźności oraz spadek napięcia mięśni pochwy. Wiąże się to także z suchością pochwy. Jedną z konsekwencji jest brak odczuwania satysfakcji z życia seksualnego, a nawet dyspareunia, czyli ból podczas stosunku seksualnego. Luźności pochwy często towarzyszy też wysiłkowe nietrzymanie moczu – nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej pomagają redukować również ten problem.
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe obkurczanie pochwy poprawia napięcie tkanek poprzez pobudzanie produkcji włókien kolagenowych w śluzówce. Służą do tego lasery CO2, np. FemiLift – urządzenie używane przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie w celu rewitalizacji pochwy i leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.
Laser FemiLift wykorzystuje metodę pixeli (wiązka światła rozbijana jest na mikropixele), w której efekcie energia lasera dostarczana jest do skóry w postaci punktowych bodźców termicznych. Umożliwia to podgrzanie głębokich warstw błony śluzowej bez naruszania otaczającej tkanki. Efektem zabiegu jest obkurczenie pochwy i namnożenie włókien kolagenowych, co przywraca elastyczność i naturalną sprawność mięśni. Następuje również poprawa nawilżenia i ukrwienia śluzówki.
Aby uzyskać optymalne efekty, najlepiej jest wykonać 3 zabiegi laserowego liftingu pochwy, powtarzane co około 4 tygodnie. Sesja zabiegowa trwa od kilkunastu minut do około pół godziny i nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennego trybu życia przy zachowaniu odpowiedniej higieny i pięlęgnacji okolic intymnych. Zaleca się m.in., żeby w ciągu około tygodnia po zabiegu wstrzymywać się od aktywności seksualnej, nie nosić tamponów i nie korzystać z gorących kąpieli.
Rewitalizacja pochwy przy pomocy radiofrekwencji
Podobne zastosowanie, jak laserowa rewitalizacja pochwy, ma zabieg z użyciem fal radiowych. Urządzenie EVA wykorzystuje innowacyjną technologię radiofrekwencji QuadriPolarnej. Skutecznie stymuluje regenerację tkanki, dzięki synergicznemu działaniu fal radiowych, technologii VDR oraz systemu RSS. Całkowity czas procedury wynosi około 20 minut. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do wszelkich aktywności życiowych i seksualnych.
Zabieg ten pomaga w leczeniu takich problemów intymnych, jak:
- suchość pochwy,
- dyspareunia,
- uczucie swędzenia i pieczenia,
- podrażnienia w obszarze pochwy i sromu,
- nawracające zapalenie pochwy lub pęcherza,
- łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu,
- zmniejszona czułość czy starzenie się miejsc intymnych.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.
Wpis sponsorowany