Zaproszeni na ucztę O Mszy Świętej dla małych i dużych

Posted by

Zaproszeni na ucztę O Mszy Świętej dla małych i dużych. Książka autorstwa Ines Krawczyk. Wydawnictwa Święty Wojciech

Jest to nieduża książeczka licząca 96 stron. W środku znajdują się bardzo kolorowe, przyciągające uwagę ilustracje, pobudzające wyobraźnię podczas czytanego tekstu. Jest to nowość wydawnicza wydawnictwa Swięty Wojciech. Wydanie broszurowe w miękkiej okładce. Wcześniej mieliśmy okazję czytać książeczkę tej samej autorki, a mianowicie Puk, Puk! Czy to mój Bóg? Równie kolorowa książeczka, napisana w podobny sposób, po więcej zapraszam do wpisu Puk, Puk! Czy to mój Bóg? Pierwsza Komunia Święta. Obie książki godne uwagi i polecenia.

Zaproszeni na ucztę O Mszy Świętej dla małych i dużych

Dzieci, jak i troszkę więksi czytelnicy, a nawet dorośli, znajdą tu odpowiedź na liczne pytania dotyczące Mszy Świętej: po co chodzić na Mszę, czy wszyscy mogą chodzić do kościoła. Jak i codzienne sprawy, między innymi: czy miłość rodzicielska starcza dla wszystkich dzieci, czy im więcej dzieci tym mniej miłości? Przeczytamy również o tym, że przebaczenie jest pyszniejsze niż tort urodzinowy. Supermoce, czyli wszystko o Duchu Świętym i jeszcze wiele innych opowiadań. A to wszystko napisane prostym, przyjaznym i codziennym potocznym językiem zrozumiałym dla dziecka. Do tego zamieszczone rysunki pomagają wyobrazić sobie całą opisaną sytuację.

Bohaterowie opowiadań – Alicja i Bobek (czyli Jasiek) oraz zaprzyjaźniony brat zakonny Feliks – nie boją się zadawać trudnych pytań, ale co ważniejsze, nie zamierzają pozostawiać ich bez odpowiedzi. Zawsze znajdzie się sposób, by wyjaśnić to co nie jest do końca jasne.

Bohaterowie szukają odpowiedzi między innymi na takie pytania jak:

 • Dlaczego Mszę Świętą nazywamy spotkaniem z Przyjacielem?
 • Co to znaczy „Modlić się w czyjejś intencji”?
 • Czemu gdy się sieje dobro, to trzeba o nie dbać (na przykład truskawki), a chwasty rosną same?
 • Dlaczego nie potrafimy słuchać?
 • Najlepsze dary, czyli o tym, dlaczego do ołtarza przynosimy chleb?
 • Dlaczego prezenty dzielą się na te od serca i te byle jakie?
 • Czy tata też łagodnieje jak baranek?
 • Dlaczego chrześcijanie wybrali na swój znak symbol ryby?
 • Co znaczą skróty IHS i ICHTHYS?
 • Co by się stało z naszą planetą, gdyby słońce nagle zgasło?
 • Czy mogę mieć supermoce?

Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w książce. Zwróciłam również uwagę na dużą i wyraźną czcionkę, ułatwiającą czytanie. Jak dla mnie ten mały szczegół jest bardzo istotny. Wszystko napisane w bardzo ciekawy sposób. Ciekawość głównych bohaterów, jak i ich przygody sprawiają, że trudno jest oderwać się od czytania.

Jak wiadomo, na wszystko najlepsze są książki, to one śpieszą nam z pomocą.

Po więcej nowości tego wydawnictwa odsyłam do moich wcześniejszych wpisów. Polecam przeczytać Jak wspierać dzieci w kryzysie?